אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא נשאר במשפחה: בן דודתו של איש העסקים רפי עגיב תובע ממנו 4 מיליון שקל תמונת ארכיון של עגיב בעת שכיהן כמנהל הפועל ת"א | צילום: רלי אברהמי

לא נשאר במשפחה: בן דודתו של איש העסקים רפי עגיב תובע ממנו 4 מיליון שקל

על פי התביעה, קרוב משפחתו של בעלי הפועל ת"א לשעבר העניק לו הלוואה של 2.9 מיליון שקל, אולם התחמק מלהשיב אותה. לטענת התובע, אף שעגיב חייב לו מיליונים, הוא מבזבז מאות אלפי שקלים על שכירת וילת פאר בהרצליה ומשפחתו נוסעת ברכבי יוקרה מסוג פורשה וג'יפ מרצדס

13.09.2023, 18:51 | אלמוג עזר

כנראה שלפעמים לא הכל נשאר במשפחה. בן דודתו של איש העסקים רפי עגיב, בעל קבוצת הפועל תל אביב לשעבר, תובע ממנו 4 מיליון שקל.

על פי כתב התביעה, שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ארן אוטמזגין העניק לבן דודתו עגיב הלוואה בהיקף של 2.9 מיליון שקל בכמה שלבים לאורך השנים 2021 ו-2022.

על פי ההסכמים שצירף התובע לתביעה, ההלוואה הראשונה ניתנה בדצמבר 2021 על סך חצי מיליון דולר לתקופה של עשרה חודשים.

על פי ההסכם, עגיב היה אמור לעשות עסקת קומודוטיס (סחורות) בהיקף של חצי מיליון דולר ולהשיב בתמורה מיליון דולר. במידה שהעסקה לא תצא לפועל, כך סוכם, ישיב עגיב 550 אלף דולר תוך 10 חודשים.

בינואר 2022 נוספו להלוואה הקיימת חצי מיליון שקל באותם תנאים. על פי התביעה, באוקטובר 2022 נחתם הסכם נוסף שהעיד על העברת עוד 840 אלף שקל. בהסכם האחרון הסכימו הצדדים כי ההלוואה החלה לצבור ריבית פיגורים בשיעור של 10% בשנה.

מעבר להלוואה בגובה 2.9 מיליון שקל, תובע אוטמזגין ריבית בהיקף 313 אלף שקל, ריבית פיגורים בהיקף 287 אלף שקל, הוצאות מימון בהיקף 82 אלף שקל והפרשי שער בהיקף 325 אלף שקל ו-100 אלף שקל.

מועד השבת ההלוואה נקבע לאוקטובר 2022, אולם מאז על פי התובע, עגיב התחמק מלהשיב אותה. את ההון השיג אוטמזגין על ידי לקיחת הלוואות מבנק מזרחי טפחות, דיסקונט והבינלאומי.

לדברי אוטמזגין, בעוד עגיב חייב לו מיליונים, הוא מבזבז מאות אלפי שקלים מדי חודש למחייתו בלבד על ידי שכירת וילת פאר בהרצליה ומשפחתו נוסעת ברכבי יוקרה מסוג פורשה וג'יפ מרצדס, בעוד הוא מתנהל במוניות.

על פי התביעה, במסגרת ההלוואה התחייב עגיב לרשום שעבוד על נכס בבעלותו ברחוב קהילת יאסי 23 תל אביב, אך השעבוד לא נעשה.

טרם הוגש כתב הגנה.

תגיות