אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מה קורה כשהמשקיעים בועטים את היזמים החוצה והתרבות הארגונית משתנה מיד?

סודותיהם של הסטרטאפים, פרק 13

14.05.2023, 10:07 | בשיתוף Startup Confidential


בתחום הסטארט-אפים, המסע להצלחה רוצף לרוב במגוון אתגרים. אתגר אחד כזה הוא הלימבו העסקי שנוצר עם קרנות Private Equity, שותפות שיכולה להזניק סטארט-אפ לגבהים חדשים, או לשנות באופן דרמטי את מסלולו.

הפרק ה-13 שלנו של "Startup: Confidential" מציג דוגמה בולטת לתרחיש האחרון. אנו בוחנים מחדש את הסיפור המסקרן של Explosive.io, סטארט-אפ שהוערך בשוויים גבוהים מדי באופן עקבי וגייס לאחרונה מימון משמעותי מ-Private Equity.

לאחר ההשקעה, קרנות Private Equity מנצלות את יכולת ההשפעה שלהן לעיתים קרובות, וממנפות כל טעות שעלתה בבדיקת נאותות שהם זיהו. במקרה של Explosive.io, הקרן מנצלת את התקלות הללו, תוך שימוש בשליטת הדירקטוריון שלה כדי להדיח את המייסדים הישראלים המוכוונים למוצר מתפקידיהם הניהוליים. הם מוחלפים במנכ"ל אמריקאי ממוקד מכירות ושיווק, מהלך שמשנה באופן דרסטי את מסלול החברה ואת התרבות הארגונית.

הפרק הזה מציג תזכורת נוקבת ליזמים בכל מקום: שמירה על השליטה בסטארט-אפ שלך יכולה להיות מאמץ אדיר. ניהול כושל יכול לספק למשקיעים את התחמושת לחולל שינויים דרמטיים, כולל החלפת אנשי מפתח. בנוף עסקי זה, מייסדים עשויים למצוא את עצמם מודחים מהחברות שלהם, כפי שניתן לראות ב-Explosive.io.

יתרה מכך, הצגת מנכ"ל חדש עם סדרי עדיפויות שונים יכולה להוביל לשינויים מהותיים בתרבות הארגונית. מנכ"ל אמריקאי חדש, שרוצה לגייס מימון נוסף בהערכת שווי מופחתת, הוא דוגמה אחת לכך.

הפרק האחרון שלנו, "Outgrown", נותן לצופה לצלול לעומק לדינמיקה הכוחנית הזו והמלכודות הפוטנציאליות של השקעות כאלה. כיצד מתמודדים המייסדים עם אובדן השליטה שלהם? כיצד מנווטת החברה בשינוי הרדיקלי הזה במנהיגות ובאסטרטגיה? והכי חשוב, אילו לקחים סטארטאפים אחרים יכולים ללמוד מכך?

הצטרפו אלינו לפרק 13 של הסדרה, תלמדו ותהנו מהדרמה!


תגיות