אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחד הזוכים במכרז הליסינג של רפאל: הרכב הסיני שצה"ל חשש שיעביר מידע מבסיסים צ'רי טיגו 8 | צילום: נתן ווייל

אחד הזוכים במכרז הליסינג של רפאל: הרכב הסיני שצה"ל חשש שיעביר מידע מבסיסים

רפאל תצטייד ב-3,400 רכבי ליסינג חדשים מתוצרת צ'רי, פיג'ו ויונדאי. במקרה של הטיגו 8 של צ'רי מדובר ברכב שצה"ל דרש שינוי במערכות המולטימדיה שלו בחלק שאחראי על איתור הרכב ושידור המידע - זאת מחשש לביטחון מידע בבסיסים. רכבי רפאל לא צפויים לעבור שינוי דומה

01.04.2024, 12:19 | תומר הדר

רפאל תצטייד ב-3,400 רכבי ליסינג חדשים שאחת מיצרניהם הוא צ'רי טיגו 8 פרו הסיני, כך עולה מהודעת פריסבי (לשעבר קרסו) חברת הליסינג שזכתה במכרז של רפאל.

צ'רי טיגו 8 פרו הוא הרכב שזכה במכרז הליסינג של צה"ל לפני כשנה, וצה"ל דרש שינוי במערכות המולטימדיה שלו כדי שיוכל להכניסו לשטח בסיסים צבאיים מחשש שיעביר מידע מהם.

על פי הודעת פריסבי, המכרז של רפאל הוא אחד הגדולים במשק ומונה 3,500 רכבים כשהיצע הדגמים שיסופק לחברה כולל כאמור את הטיגו 8, את פיג'ו 5008 הצרפתי ויונדאי איוניק 5 החשמלית.

במקרה הספציפי של טיגו 8 - מדובר ברכב שבצה"ל מוצמד בליסינג לסגני אלופים בעלי שלושה ילדים או יותר, אבל לפי דרישת משרד הביטחון, מערכות המולטימדיה של הטיגו 8 צריכות לעבור שינוי כך שאינן יכללו עוד חלק מסוים ממערכות המדיה שאחראי על איתור הרכב ושידור המידע. הרכבים שיסופקו לרפאל ככל הנראה לא יעברו שינוי דומה, זאת למרות שרפאל היא חברה ממשלתית שחלק ניכר מפיתוחיה הם של נשקים מתקדמים וחשאיים.

במהלך החודשים האחרונים הצטיידו לא מעט גופים ממשלתיים ברכבים מתוצרת סין, זאת בזמן שבמדינות מסוימות נאסרת כניסה של רכבים מתוצרת סין למתקנים ביטחוניים רגישים מחשש לשידור מידע מהרכב לשרתים הקשורים בממשל הסיני.

תגיות