אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבוקש חוסל בג'נין; משלחת ישראלית תצא למו"מ בפריז על עסקת חטופים הפגנה לשחרור חטופים | צילום: Amir Levy/Getty Images

מבוקש חוסל בג'נין; משלחת ישראלית תצא למו"מ בפריז על עסקת חטופים

יעד החיסול היה המחבל יאסר חנון שירה כמה פעמים לעבר היישוב מירב שבגלבוע ולמבוא דותן; המשלחת לפריז צפויה לצאת מחר; הצבא פרסם רשימה של 18 יישובים במרחק של עד 4 ק"מ מגבול עזה, שהתושבים יכולים לחזור אליהם

22.02.2024, 23:18 | כלכליסט ו-ynet

23:20 - המבוקש שחוסל בג'נין - יאסר חנון, אחיו של מחבל שנהרג בשנת 2000. המבוקש יאסר חנון הוא המחבל שחוסל בתקיפת כטב"ם בג'נין, לאחר שירה מספר פעמים לעבר הגלבוע בשבועות האחרונים. יאסר הוא אחיו של המחבל עמאר חנון, שנהרג על ידי כוחות צה"ל בשנת 2000. לפי דיווחים פלסטיניים, אדם אחד נהרג בתקיפה ולפחות 15 נוספים נפצעו. (עינב חלבי ויואב זיתון)

22:30 - הפלסטינים: הרוג ו-4 פצועים בתקיפת הכטב"ם בג'נין. לפי דיווחים פלסטיניים, אדם נהרג וארבעה נוספים נפצעו בתקיפת הכטב"ם של צה"ל בג'נין. יעד החיסול היה המחבל שירה כמה פעמים בשבועות האחרונים לעבר היישוב מירב שבגלבוע ולמבוא דותן. הוא היה לפי החשד ברכבו בדרך לפיגוע נוסף, ולכן הוגדר "פצצה מתקתקת". לצדו נמצאו ככל הנראה מחבלים נוספים. (עינב חלבי ויואב זיתון)

22:15 - אזעקה המתריעה על ירי טילים הופעלה בעין קינייא ובמסעדה שבצפון הגולן, ובשניר שסמוך לגבול לבנון.

21:25 - אזעקה בצפון הגולן. אזעקה המתריעה על ירי טילים הופעלה בכפר הדרוזי עין קנייא שבצפון הגולן.

21:00 - צה"ל: זוהו שיגורים מלבנון, מטוסי קרב תקפו מבנה צבאי של חיזבאללה. מטוסי קרב של צה"ל תקפו מבנה צבאי של חיזבאללה לאחר שזוהו בו מחבלים במרחב בלידא בדרום לבנון. כך עדכן דובר צה"ל, שהוסיף כי "במהלך היום כוחות צה"ל ביצעו ירי ארטילרי להסרת איום במספר מרחבים בדרום לבנון". עוד נמסר כי בשעות האחרונות זוהו מספר שיגורים במרחבים זרעית ומטולה, כוחות צה"ל תקפו את מקורות הירי. (יואב זיתון)20:50 - קבינט המלחמה אישר: משלחת ישראלית תצא מחר למו"מ על עסקת חטופים בפריז. קבינט ניהול המלחמה אישר את יציאתה של משלחת ישראלית לפסגה מחר בפריז, בהשתתפות ראש ה-CIA וויליאם ברנס, ראש המודיעין המצרי עבאס כמאל וראש ממשלת קטאר מוחמד אל-ת'אני. ההחלטה תובא לאישור גם בישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני שיתכנס בשעה 21:00. הפסגה מגיעה בצל המסר שהעבירה ארה"ב לישראל, שלפיו היא מאמינה שישנה התקדמות בשיחות לקידום עסקת חטופים. מוקדם יותר היום, שליחו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן לאזור, ברט מקגורק, ביקש כי ישראל תשלח נציגים לפסגה. (איתמר אייכנר)


ראש הממשלה בנימין נתניהו , צילום: אלכס קולומויסקי ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי ראש הממשלה בנימין נתניהו , צילום: אלכס קולומויסקי


20:30 - הרוג נוסף לחיזבאללה, ה-208 מפרוץ המלחמה. חיזבאללה הודיע על הרוג נוסף משורותיו, השאם חוסין עבדאללה, המכונה אבו זיינב, מהעיירה אל-חיאם שבדרום לבנון. מדובר בפעיל ה-208 שעל מותו מודיע ארגון הטרור מפרוץ המלחמה. (ליאור בן ארי)

19:55 - דיווח: פעיל חיזבאללה שנהרג בדרום לבנון - אחד ממומחי הטילים הבולטים בארגון. רשת "סקיי ניוז" בשפה הערבית דיווחה מפי מקורות כי פעיל חיזבאללה חסן סאלח המכונה ג'עפר, שנהרג בתקיפה ישראלית בכפר רומאן במחוז א-נבטיה שבדרום לבנון, "נחשב לאחד ממומחי הטילים הבולטים בחיזבאללה". (ליאור בן ארי)

19:50 - חיזבאללה הודיע על הרוג נוסף משורותיו - ה-207 מפרוץ המלחמה. חיזבאללה הודיע על מחבל הרוג נוסף משורותיו, חסן מחמוד סאלח מהעיירה עדשית שבדרום לבנון. לפי הודעת ארגון הטרור, הוא "מת כשהיד בדרך לירושלים". מפרוץ המלחמה חיזבאללה הודיע על מותם של 207 פעילים. (ליאור בן ארי)

19:15 - דיווח: שלושה אנשי חיזבאללה חוסלו בתקיפה ישראלית בדרום לבנון. ערוץ הטלוויזיה הסעודי "אל-חדת'" דיווח מפי מקור ביטחוני כי "שלושת ההרוגים בתקיפה הישראלית בכפר רומאן שבמחוז א-נבטיה בדרום לבנון הם אנשי חיזבאללה". עוד דווח כי היעד של התקיפה היה "אדם המכונה ג'עפר סאלח מחיזבאללה", וכי הוא נהרג. (ליאור בן ארי)

19:00 - האזעקה הבוקר באילת: טיל בליסטי ארוך-טווח יורט על ידי מערכת "חץ". צה"ל הודיע כי המטרה האווירית שיורטה הבוקר בהמשך לאזעקה שנשמעה באילת היא טיל בליסטי ארוך-טווח. לפי הודעת דובר צה"ל, המטרה יורטה באמצעות מערכת ההגנה האווירית "חץ". לפי צה"ל, מדובר ביירוט השביעי של מערכת "חץ" מפרוץ המלחמה.18:50 - צבא ארה"ב: יירטנו 6 כטב"מים של החות'ים בים האדום. צבא ארה"ב הודיע כי יירט שישה כטב"מים בים האדום ששוגרו על ידי המורדים החות'ים מתימן. כמו כן, הצבא אישר כי טיל ששיגרו החות'ים פגע באונייה בריטית וגרם לה לנזק קל.

18:20 - לראשונה זה 4 ימים: צבע אדום בעוטף. התרעת צבע אדום הופעלה בקיבוץ מפלסים לראשונה זה ארבעה ימים.

18:05 - ארה"ב עדכנה את ישראל על "התקדמות בשיחות", וביקשה שתשלח נציגים לפריז. שליחו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן למזרח התיכון, ברט מקגורק, עדכן את שר הביטחון יואב גלנט כי להערכת ארה"ב "יש התקדמות בשיחות לעסקת חטופים". לאור זאת, ארה"ב מבקשת מישראל להוציא משלחת בראשות ראש המוסד דוד ברנע לפסגה מחר בפריז. קבינט ניהול המלחמה שיתכנס הערב ידון בבקשה האמריקנית ויקבל החלטה בנושא. (איתמר אייכנר)

17:45 - דיווח: 4 הרוגים ו-2 פצועים בתקיפה ישראלית בדרום לבנון. רשת "סקיי ניוז" בערבית דיווחה כי ארבעה בני אדם נהרגו בתקיפה הישראלית בכפר רומאן שבמחוז א-נבטיה בדרום לבנון. בנוסף, דווח על שני פצועים. (ליאור בן ארי)

17:10 - דיווח בלבנון: הרוגים ופצועים בתקיפה ישראלית בדרום המדינה. רשת NBN הלבנונית דיווחה על הרוגים ופצועים בתקיפה ישראלית בכפר רומאן שבדרום המדינה. (ליאור בן ארי)


תקיפה של צה"ל בלבנון , צילום: EPA תקיפה של צה"ל בלבנון | צילום: EPA תקיפה של צה"ל בלבנון , צילום: EPA


17:00 - דיווחים בלבנון: ישראל תקפה בכפר רומאן שבדרום המדינה. רשת "אל-מיאדין" הלבנונית, המזוהה עם חיזבאללה דיווחה כי ישראל תקפה בכפר רומאן שבדרום לבנון, המרוחק כ-14 ק"מ ממטולה. במקביל, העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המזוהה גם הוא עם ארגון הטרור, דיווח כי אמבולנסים עושים את דרכם לזירה. (ליאור בן ארי)

16:45 - גבול לבנון: יורטו "שתי מטרות אוויריות חשודות" שחדרו לישראל באזור הר דב. שתי "מטרות אוויריות חשודות" שחדרו לשטח ישראל מלבנון יורטו באזור הר דב. במקביל, תחנת הטלוויזיה הקטארית "אל-ג'זירה" דיווחה כי שני כטב"מים חדרו לשטח ישראל. (יאיר קראוס)

16:30 - צה"ל גיבש תוכנית להחזרת התושבים ליישובי העוטף שבמרחק 4-0 ק"מ מהגבול. צה"ל גיבש עמדה ביטחונית להחזרת התושבים ליישובי העוטף במרחק של 4-0 ק"מ מהגבול, בהתאם להערכת המצב הביטחונית ובהנחיית הדרג המדיני. לפי הודעת דובר צה"ל, תכנית החזרה מגובשת בשיח מלא של מפקד פיקוד העורף האלוף רפי מילוא עם ראשי הרשויות, וההחלטה על עיתוי חזרתו של כל יישוב תתקבל בצורה פרטנית ואל מול הערכת המצב. היישובים שאליהם ניתן לשוב לפי התוכנית: זיקים, כרמיה, יד מרדכי, ארז, אור הנר, איבים, שדרות, ניר עם, גבים, מפלסים, סעד, עלומים, רעים, מגן, ניר יצחק, שלומית, נווה ובני נצרים. (יואב זיתון)


בניית ממ"ד בשדרות, צילום: שי פרנס בניית ממ"ד בשדרות | צילום: שי פרנס בניית ממ"ד בשדרות, צילום: שי פרנס


16:04 - אחד המחבלים שביצעו את הפיגוע בכביש 1 - רופא בבית חולים בשכם. אחד המחבלים שביצעו את הפיגוע הבוקר סמוך למעלה אדומים הוא ד"ר אחמד עזאם אלווחאש, מתמחה שנה רביעית בכירורגיה אורתופדית ומפרקים בבית החולים א-נג'אח שבשכם. אלווחאש נוטרל יחד עם שני המחבלים הנוספים, מוחמד זואהרה ואחיו כאדם.

במקביל, מדובר צה"ל נמסר כי כוחות הצבא יחד עם שב״כ ומג״ב פועלים בכפר זעתרה הסמוך לבית לחם שממנו הגיעו המחבלים, שם הם מתחקרים ומעכבים חשודים, בהם בני משפחתם. נמסר כי כוחות צה"ל מתגברים את המרחב, פרוסים וערוכים ברחבי יהודה ושומרון לסיכול פעילויות טרור. (עינב חלבי, אלישע בן קימון)

15:04 - נתניהו ביקר לוחמים בהר החרמון: "חיזבאללה צריך להבין שנחזיר את הביטחון - בדרך צבאית או מדינית". ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום ביחידת האלפיניסטים ובחטיבה 188, המוצבים בהר החרמון. נתניהו קיבל סקירה מבצעית ממפקד אוגדה 210 תא"ל ציון רצון, וממפקד יחידת האלפיניסטים סא"ל (במיל') מ׳, וקיים שיח עם המפקדים על פעילותם המבצעית בגזרה זו. בסקירה הציגו המפקדים בפניו את הכוחות שנמצאים בחזית הצפונית, ודיברו על האפשרויות העתידיות בגזרת חטיבה 188 שעלתה לצפון לפני כשבוע מעזה.

לאחר מכן נפגש ראש הממשלה עם המפקדים והלוחמים ושמע מהם על פעילותם והתייצבותם בגזרה מתחילת המלחמה, ועל נכונותם להמשך הלחימה. נתניהו אמר ללוחמים: "אני רוצה להצדיע לכם, אתם עושים עבודה יוצאת מן הכלל מתחילת המלחמה, מהדרום לצפון, ואנחנו במלחמה. אנחנו בעצם בקרב מעזה ורפיח ועד החרמון, ובאמצע גם נלחמים בטרור ברחבי הארץ, כמו שקרה היום. בדרום יש לנו יעד אחד פשוט - זה ניצחון מוחלט. אנחנו בדרך לחיסול החמאס וגם לשחרור החטופים שלנו. אנחנו לא נרפה עד שנשיג ניצחון מוחלט". (איתמר אייכנר)

14:30 - אישום הוגש נגד המחבלים שרצחו אישה בפיגוע ברעננה לפני כחודש. פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד אחמד זידאת (25) ומחמוד זידאת (45) מבני נעים שליד חברון, לאחר שתכננו והוציאו לפועל פיגוע ברעננה, שבו נרצחה עדנה בלושטיין לפני כחודש, וביצעו עוד עשרות ניסיונות רצח. מהאישום עולה כי לשניים אין היתר כניסה לישראל, ועל רקע הזדהותם עם חמאס ואהדתם לטבח 7 באוקטובר, החליטו לקחת חלק במלחמה ולרצוח ישראלים יהודים. כתב האישום מייחס להם בין היתר עבירות רצח ומעשה טרור. אתמול הותר לפרסום כי השניים תכננו לרצוח את דובר צה"ל בערבית, סא"ל אביחי אדרעי. (גלעד כהן)

אחת מזירות הפיגוע ברעננה לפני כחודש, צילום: איתן גליקמן אחת מזירות הפיגוע ברעננה לפני כחודש | צילום: איתן גליקמן אחת מזירות הפיגוע ברעננה לפני כחודש, צילום: איתן גליקמן

14:05 - "השתתפו בטבח 7.10": משפחות קורבנות "נובה" הגישו תביעה נגד סוכנות AP. קרובי קורבנות פסטיבל המוזיקה "נובה" שהתקיים בעוטף ב-7 באוקטובר הגישו תביעה לבית משפט בפלורידה נגד סוכנות הידיעות האמריקנית AP, בטענה כי צלמיה "השתתפו בטבח 7 באוקטובר ומשויכים לחמאס". לדבריהם, "צלמי הסוכנות השתתפו בטבח, ו-AP ידעה, או לכל הפחות הייתה צריכה לדעת, שהאנשים שהיא משלמת להם משויכים לחמאס". בתביעה מוזכרים שמותיהם של ארבעה צלמים, בהם עלי מחמוד שתיעד את חטיפת גופתה של שני לוק, וחאתם עלי שתיעד את חטיפתה של יפה אדר. (דניאל אדלסון, ניו יורק)

מיצג לזכר הנרצחים והחטופים במסיבת נובה, צילום: REUTERS/Violeta Santos Moura מיצג לזכר הנרצחים והחטופים במסיבת נובה | צילום: REUTERS/Violeta Santos Moura מיצג לזכר הנרצחים והחטופים במסיבת נובה, צילום: REUTERS/Violeta Santos Moura

13:40 - דיווח: "התקדמות חיובית בעמדות חמאס, קהיר תעביר לישראל את תוצאות המו"מ". העיתון הסעודי "א-שרק" דיווח מפי מקורות מצריים כי "התקדמות חיובית בעמדות משלחת חמאס נרשמה במשא ומתן איתם. קהיר תעביר לצד הישראלי את תוצאות המשא ומתן עם חמאס". המקורות מסרו כי היום צפוי להסתיים הליך המשא ומתן בקהיר. (ליאור בן ארי)

13:07 - הצעיר שנרצח בפיגוע: מתן אלמליח ממעלה אדומים. הצעיר שנרצח בפיגוע בכביש אחד ליד מעלה אדומים הוא מתן אלמליח בן ה-26, תושב העיר. מלבד אלמליח, נפצעו בפיגוע שישה בני אדם נוספים, בהם עדי זוהר בת ה-30 - אישה בהריון שמצבה מוגדר קשה. (לירן תמרי)

מתן אלמליח שנרצח בפיגוע ליד מעלה אדומים לצד זירת הפיגוע, צילום: AP Photo/Mahmoud Illean מתן אלמליח שנרצח בפיגוע ליד מעלה אדומים לצד זירת הפיגוע | צילום: AP Photo/Mahmoud Illean מתן אלמליח שנרצח בפיגוע ליד מעלה אדומים לצד זירת הפיגוע, צילום: AP Photo/Mahmoud Illean

11:00 - בריטניה: ספינת מטען בבעלותנו הותקפה סמוך לתימן. סוכנות פעולות הסחר הימי של בריטניה (UKMTO) הודיעה כי קיבלה דיווח על כך שספינת מטען בבעלות אנגליה הותקפה על ידי שני טילים כ-70 מייל ימי מדרום-מזרח למפרץ עדן שבים הערבי, סמוך לתימן. לפי הסוכנות פרצה שריפה על הסיפון, וכוחות הקואליציה הבינלאומית באזור מגיבים לירי. (רויטרס)

10:10 - האזרח שניטרל את המחבלים - לוחם מילואים שהשתחרר לאחרונה משירות בעזה. האזרח שנטרל את המחבלים בפיגוע בכביש 1 ליד מעלה אדומים הוא חנניה בן שמעון בן ה-23, ששירת במילואים ברצועת עזה והשתחרר לפני כשבוע וחצי. אביו סיפר כי "כשהמחבל עצר את הרכב והתחיל לירות, חנניה ירה בו כדור ראשון דרך החלון ואז יצא החוצה, חתר למגע, פגע בו ונפצע גם כן". (אלישע בן קימון)

10:00 - דיווח על תקיפות ארטילריה בדרום לבנון. רשת "אל-מיאדין" הלבנונית, המזוהה עם חיזבאללה, מדווחת על תקיפות ארטילריה ישראליות בעיירות אל-ג'בין וטיר חרפא שבדרום לבנון. (ליאור בן ארי)

9:51 - הנרצח בפיגוע - צעיר בשנות ה-20 לחייו; צעירה בהיריון נפצעה קשה, העובר לא נפגע. במד"א עדכנו כי הנרצח בפיגוע בכביש 1 סמוך למעלה אדומים הוא צעיר בשנות ה-20 לחייו. בנוסף, צעירה בהיריון בשנות ה-20 לחייה נפצעה באורח קשה, והעובר שבבטנה לא נפגע.

עוד ארבעה בני אדם נפצעו באורח בינוני בפיגוע, ובנוסף פונו לבתי החולים אישה שנחבלה וארבעה נפגעי חרדה. צוותי מד"א פינו את הפצועים לבתי החולים שערי צדק, הדסה עין כרם והדסה הר הצופים בירושלים.

חובש בכיר במד"א דוד תורג'מן סיפר: "הזירה הייתה מורכבת, בשעה הזו הכביש בדרך כלל עמוס מאוד ברכבים והיה עומס גדול של כלי רכב. הרכבים של הנפגעים היו במרחק אחד מהשני, ביצענו סריקה מהירה ורצנו מרכב לרכב שבהם היו הפצועים והתחלנו לטפל בהם".

פרמדיק מד"א נדב טייב, שהיה מהראשונים שהגיעו למקום, סיפר: "מדובר בזירה מורכבת שהייתה פרוסה לאורך של כחצי קילומטר. הבחנו בחמישה כלי רכב עם פצועים, באחד מהם ישב צעיר בשנות ה-20 מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פצעי ירי בפלג גופו העליון. ביצענו בדיקות רפואיות ולצערנו נאלצנו לקבוע את מותו. ברכב אחר ישבה צעירה כבת 23 בהכרה מלאה, היא סבלה מפצעי ירי בפלג גופה העליון, הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותה לבית החולים שערי צדק. בנוסף היו בזירה ארבעה פצועים בינוני, אישה שנחבלה ומספר נפגעי חרדה". (אלישע בן קימון, גלעד כהן)

9:30 - שב"כ: שניים מהמחבלים - אחים, אחד מהם בעל רקע בטחוני. שב"כ הודיע כי המחבלים בפיגוע בכביש 1 ליד מעלה אדומים הם מוחמד זואהרה בן ה-26 ואחיו כאדם זואהרה בן ה-31, תושבי שכונת תעמרה בבית לחם, ואחמד אלוחש בן ה-31, תושב העיירה זעתרה באזור. המחבל כאדם זואהרה נכלא בעברו על רקע שהייה בלתי חוקית. (יואב זיתון ואלישע בן קימון)

הרכב שבו הגיעו המחבלים לזירת הפיגוע בכביש 1, צילום: EPA/ABIR SULTAN הרכב שבו הגיעו המחבלים לזירת הפיגוע בכביש 1 | צילום: EPA/ABIR SULTAN הרכב שבו הגיעו המחבלים לזירת הפיגוע בכביש 1, צילום: EPA/ABIR SULTAN

9:20 - צה"ל: 20 מחבלים חוסלו בצפון הרצועה, 15 חוסלו בחאן יונס. כוחות אוגדה 162 ממשיכים בפעילות ההתקפית בזייתון שבצפון רצועת עזה, כאשר ביממה האחרונה חטיבת האש 215 הכווינה מטוסי קרב שתקפו יותר מ-10 מטרור טרור באזור, שמהן בוצעו תקיפות נגד צה"ל. כך עדכן דובר צה"ל, שהוסיף כי לוחמי חטיבה 401 השמידו תשתיות טרור וחיסלו כ-20 מחבלים במקום. בנוסף, לוחמי חטיבה 7 חיסלו ביממה האחרונה יותר מ-15 מחבלים במערב חאן יונס, שם איתרו לוחמי הקומנדו אמצעי לחימה רבים, לצד מסמכים וציוד צבאי של חמאס. (יואב זיתון)

08:40 - שני טילי נ"ט פגעו בכפר יובל ובקריית שמונה, אין נפגעים. שני טילי נ"ט נורו מלבנון, אחד מהם פגע פגיעה ישירה בבית במושב כפר יובל שבאצבע הגליל, והשני נחת בשטח פתוח בקריית שמונה. הבית שנפגע בכפר יובל עולה באש וכוחות כיבוי בדרכם למקום. לא ידוע על נפגעים. ממועצה אזורית גליל עליון נמסר כי קולות נפץ שנשמעו באזור עמק החולה הם ירי צה"ל. (יאיר קראוס)

08:23 - מנכ"ל מד"א: אדם נרצח בפיגוע ועוד 5 נפצעו, בהם שניים באורח קשה. מנכ"ל מד"א אלי בין עדכן כי אדם אחד נהרג בפיגוע בכביש 1 לכיוון ירושלים, סמוך למעלה אדומים. בנוסף, עוד חמישה בני אדם נפצעו - שניים באורח קשה ושלושה באורח בינוני. עוד שלושה בני אדם מוגדרים כנפגעי חרדה. (אלישע בן קימון, גלעד כהן)

08:17 - המשטרה: מחבל שלישי נוטרל ליד מעלה אדומים. המשטרה עדכנה כי את פיגוע הירי בכביש 1, סמוך למעלה אדומים, ביצעו שלושה מחבלים. הם הגיעו ברכב, ירדו ממנו - והחלו לירות מנשק אוטומטי לעבר רכבים שעמדו בפקק תנועה בדרך לירושלים. המשטרה מסרה כי כוחות הביטחון שהיו במקום נטרלו שני מחבלים, ושבסריקות שנערכו בזירה אותר מחבל נוסף שניסה להימלט - וגם הוא נוטרל. (אלישע בן קימון)

08:10 - החשד: המחבלים ירדו מהרכב - וירו מנשק אוטומטי בכביש העמוס. נבדק החשד כי שני המחבלים שביצעו את הפיגוע סמוך למעלה אדומים ירדו מרכבם וירו מנשק אוטומטי לעבר המכוניות בכביש 1 העמוס לכיוון ירושלים, אחד מצירי התנועה המרכזיים לבירה. (אלישע בן קימון)

07:52 - פיגוע ליד מעלה אדומים: שני מחבלים פתחו באש בכביש 1 ונוטרלו; מנכ"ל מד"א : 3 פצועים קשה. אירוע הירי ליד מעלה אדומים הוא פיגוע. על פי החשד, שני מחבלים פתחו באש לעבר מכוניות בכביש 1, בציר המרכזי לירושלים, ונוטרלו בזירה. כוחות רבים בדרכם למקום, והמשטרה החלה בסריקות מחשש למחבלים נוספים. מנכ"ל מד״א אלי בין עדכן כי שמונה בני אדם נפצעו בפיגוע, שלושה מהם באורח קשה. (אלישע בן קימון, אדיר ינקו, גלעד כהן)

זירת הפיגוע ליד מעלה אדומים, צילום מסך זירת הפיגוע ליד מעלה אדומים | צילום מסך זירת הפיגוע ליד מעלה אדומים, צילום מסך

07:39 - מד"א: שישה פצועים מירי ליד מעלה אדומים. מד"א מסר כי שישה בני אדם נפצעו מירי בכביש 1 ליד מעלה אדומים, בהם אחד באורח קשה. חובשים ופרמדיקים של הארגון מעניקים טיפול רפואי לפצועים. במד"א התקבל דיווח על הירי בשעה 07:29. (אלישע בן קימן, גלעד כהן)

07:17 - הלילה: צה"ל תקף מהאוויר ברפיח. צה"ל תקף הלילה מהאוויר מטרות במחנה הפליטים שאבורה שברפיח. לפי הפלסטינים, היעד שנפגע היה מסגד אל-פארוק. משאבורה, נזכיר, חולצו בחיים החטופים פרננדו מרמן ולואיס הר. (עינב חלבי)

06:35 - אחר יותר מחודשיים: מערכת חץ יירטה שיגור לעבר אילת מהים האדום. אזעקות המתריעות מפני ירי טילים הופעלו הבוקר לקראת השעה 06:00 באילת, אזור תעשיה שחורת ואילות. זמן קצר לאחר מכן אישר דובר צה"ל כי מדובר בשיגור לעבר אילת ממרחב הים האדום, שיורט בהצלחה על-ידי מערכת חץ. בנוסף, נמסר כי המטרה לא חצתה לשטח ישראל ולא היוותה איום על אזרחים.

הפעם האחרונה שהופעלה אזעקה באילת הייתה ב-18 בינואר, אך אז מדובר היה בזיהוי שווא. לפני כן, ב-6 בדצמבר, יירטה מערכת חץ טיל ששוגר מתימן לעבר העיר. (יואב זיתון)

טיל חץ, צילום: דובר צהל טיל חץ | צילום: דובר צהל טיל חץ, צילום: דובר צהלתגיות