אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אנו צופים שבעוד מספר שנים מחירי הדירות בשכונה יעלו בעשרות אחוזים" פרויקט חדש, על קו המים המציע דירות חדשות, לצד פנטהאוז מפואר עם בריכה. | סתיו גבע

"אנו צופים שבעוד מספר שנים מחירי הדירות בשכונה יעלו בעשרות אחוזים"

בת גלים, מהשכונות הוותיקות בחיפה, זכתה לרשום בשנים האחרונות זינוק של יותר מ-100% במחירי הדירות – פי 3 מאשר בשאר העיר. פרויקט חדש מנצל את המיקום הייחודי שלה, על קו המים, ומציע דירות חדשות, לצד פנטהאוז מפואר עם בריכה.

04.12.2023, 14:22 | בשיתוף סתיו גבע קבוצת מטפסים

בת גלים: היא השכונה היחידה בישראל שנמצאת ממש על חוף הים, עם בתים במרחק מטרים ספורים מקו המים. בעוד שרוב השכונות בעיר נמצאות על הר הכרמל, שכונת בת גלים, כשמה כן היא – נושקת לגלים, עם נוף פתוח ופסטורלי לים. המיקום הייחודי הוא כנראה ההסבר לכך שבעשור האחרון, זינקו מחירי הנדל"ן בשכונה ב-250% – לעומת עלייה של 55% במחירים הממוצעים בחיפה עצמה.

דירות בשכונת בת גלים: בתים במרחק מטרים ספורים מקו המים., סתיו גבע דירות בשכונת בת גלים: בתים במרחק מטרים ספורים מקו המים. | סתיו גבע דירות בשכונת בת גלים: בתים במרחק מטרים ספורים מקו המים., סתיו גבע

בלב השכונה במרחק של 90 מטרים בלבד מקו המים, מוקם כעת פרויקט חדש של תמ"א 38 מסלול פינוי בינוי, ובו 21 דירות על פני 7 קומות, כאשר הקומה העליונה מוקדשת לדירת פנטהאוז ייחודית. בפרויקט דירות 3 ו 4 חדרים, המשווקות במחיר החל מ-2.3 מיליון ₪ לדירות 3 חדרים ו-3.2 מיליון ₪ לדירות 4 חדרים. לכל דירה מרפסת צמודה, בשטח של 14 מ"ר לפחות ועד 30 מ"ר לדירות המיני פנטהאוז. סטנדרט הבנייה בפרויקט עשיר ואיכותי ביותר, עם מטבחים משודרגים, שיש גרניט, מיזוג, תריסים חשמליים, ריצוף 80 על 80 ועוד.

"שכונת בת גלים מתאפיינת בפיתוח מואץ, ובשוק נדל"ן שונה לחלוטין מזה שאנחנו מכירים בשאר חיפה", מספר סתיו גבע הבעלים של קבוצת מטפסים, העומדות מאחורי הפרויקט. "אם ברחבי חיפה, המחיר הממוצע למ"ר הוא 15-20 אלף שקל למ"ר, בבת גלים כבר מדובר ב-25 עד 40 אלף שקל למ"ר. ולא פלא, כי הביקוש לדירות בשכונה – למכירה וגם להשכרה – הוא מטורף.

"היתרונות של השכונה, כמו העובדה שהיא נמצאת ממש על החוף, הקרבה למוקדי תעסוקה וצירי תחבורה ראשיים, גורמים לכך שפוטנציאל עליית הערך שלה כמעט אינסופי. אנחנו צופים שבשנים הקרובות, המחיר למ"ר יגיע גם ל-50 אלף שקל".

פנטהאוז עוצר נשימה

הפנטהאוז היחיד בקומה העליונה משתרע על שטח של 145 מ"ר בנוי, עם 220 מ"ר מרפסות שפונות לים, ארבעה כיווני אוויר ובריכה ייחודית. המפרט הפנימי שלו הוא בסטנדרט יוקרתי במיוחד, וגם העיצוב האדריכלי יוצא דופן. הבניין כולו מעוצב בסגנון מודרני, וכולל לובי מפואר ומעלית. הבנייה תחל עוד השנה, והצפי למסירת הדירות הוא בתוך כ-24 חודשים.

פרויקט חדש המציע דירות חדשות לצד פנטהאוז מפואר עם בריכה., סתיו גבע פרויקט חדש המציע דירות חדשות לצד פנטהאוז מפואר עם בריכה. | סתיו גבע פרויקט חדש המציע דירות חדשות לצד פנטהאוז מפואר עם בריכה., סתיו גבע

"השקעה עם פוטנציאל"

כבר כיום, הביקוש לדיור בשכונת בת גלים עולה במידה משמעותית על ההיצע. העובדה שהשכונה קרובה לבסיס חיל הים, לבית החולים רמב"ם וגם למוקד ההייטק במת"מ, הופכת אותה למבוקשת במיוחד בקרב אנשי צבא, צוותי רפואה וכן עובדי הייטק. ואולם, מאחר שהשכונה מוגדרת כמיועדת לשימור – העירייה מגבילה את מספר הפרויקטים הנבנים בה, כך שגם בעתיד, היצע הדירות יהיה רחוק מלספק את הביקוש הגובר.

השכונה מרושתת היטב בדרכי גישה למרכז העיר ולכיוון כביש החוף, וסמוכה לתחנות הרכבת. עם זאת, היא מציעה לא מעט אטרקציות ומקומות בילוי בעצמה. בחופי הים המרהיבים שלה ניתן למצוא טיילת יפה, אפשרויות רבות לספורט ימי ואף תחנה של הרכבל החיפאי. בשכונה פועלות מסעדות ובתי קפה מבוקשים ותוססים. בנוסף, היות שהשכונה מיועדת לשימור, הבנייה בלב השכונה היא נמוכה בלבד – כך שעומס כלי הרכב נמוך גם הוא, וניתן למצוא חניה בקלות, בכל שעה.

פיתוח השכונה וחידוש הטיילת

קבוצת מטפסים פועלות בשוק הנדל"ן בארץ, עם מספר פרויקטים מגוונים בעיר חיפה, ובהם 3 פרויקטים בבת גלים עצמה. "זו שכונה עם קסם ומהמיוחדות בישראל כולה", מספר הבעלים סתיו גבע. בשכונה אושרו עבודות התחדשות בהיקף של מיליארדים, בניהם הקמת טיילת חדשה בסמוך לבסיס חיל הים. במסגרת העבודות יוקמו שבילים להולכי רגל, אופניים, פינות ישיבה וגשר ייחודי שחלקו יהיה בתוך הים. הטיילת החדשה אשר תתמזג עם הישנה תגיע לאורך של כ-10 ק"מ ותכלול נקודות עניין רבות בניהן: בתי קפה, מסעדות, מתחמי כושר, מרפסות תצפית, מגרשי ספורט ועוד.

"שכונת בת גלים עוברת בשנים האחרונות תהליך חידוש ופיתוח, שהופך אותה לפנינה של העיר, מעלה אותה על המפה וממתג אותה כאחת השכונות הנחשקות”


תגיות