אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלטשולר שחם לא שיתף פעולה - נכשלה הצעת הרכש של דורי נאוי דורי נאוי מ בעלי קבוצת אחים נאוי בע"מ | צילום: עמית שעל

אלטשולר שחם לא שיתף פעולה - נכשלה הצעת הרכש של דורי נאוי

דורי נאוי הגיש הצעת רכש בהיקף של 120 מיליון שקל. במסגרת דיון עם אלטשולר שחם (15%) התברר כי המוסדי מאמין שהחברה שווה יותר. נאוי גייסה 158 מיליון שקל מהמוסדיים

03.09.2021, 09:48 | אלמוג עזר

דורי נאוי מוותר על הצעת הרכש אותה העמיד לבעלי מניות חברת נאוי  בחודש שעבר. דורי, בעל השליטה בחברה (44.4%), הגיש הצעת רכש ל-5 מיליון מניות (15.28%) נוספות במחיר של 24 שקל למניה - היקף כולל של 120 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט:


הצעת הרכש הופנתה לכל בעלי המניות בחברה, אם כי המוכר הפוטנציאלי של המניות היה בית ההשקעות אלטשולר שחם. האחרון מחזיק במניית החברה דרך קופת הגמל (10.22%) וקרנות הנאמנות (4.97%).


דורי נאוי, צילום: עמית שעל דורי נאוי | צילום: עמית שעל דורי נאוי, צילום: עמית שעלעל פי מקורבים לעסקה, באלטשולר שחם סירבו לה בעיקר בשל מחיר מניית החברה, שנסחרת בשיעור של 3.75% מעל למחיר ההצעה.

בשל אחזקתו הגבוהה של דורי נאוי בחברה הוא מחויב לצאת בהצעת רכש פומבית. אולם היא התקבלה באכזבה בשוק, מאחר שנהוג כי הצעת רכש למניות שנרכשות על ידי בעלי שליטה אמורה לשאת פרמיה על המחיר הנסחר של מניית החברה. זאת משום הגדלת כוחו של בעל השליטה שישפיע על התנהלות החברה, לעומת רוכש מניות מן השורה. 

בנאוי מסבירים כי הצעת הרכש של דורי נאוי כאמור לא נשאה פרמיה נכון למחיר הנסחר הנוכחי, אם כי נשאה פרמיה על בסיס מחיר היסטורי: ההצעה הגבוהה ב-7.3% ממחירה הממוצע של המניה בששת החודשים שקדמו להצעת הרכש.

על רקע ביטול הצעת הרכש, החברה צפויה להודיע בקרוב על גיוס חוב חדש בבורסה. במסגרת המכרז המוסדי של קבוצת אחים נאוי נרשם ביקוש של 340 מיליון שקל, שמתוכו החברה ענתה על ביקושים בסך של 158 מיליון שקל בריבית 1.35%. שיעור הריבית הסופי ייקבע במכרז למשקיעים. מטרת הגיוס היא גיוון מקורות האשראי והגדלת תיק אשראי הלקוחות של החברה.  


תגיות