אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

התקופה מאתגרת? כך תחזקו את התזרים של העסק ותייצרו יציבות לאורך זמן.

המלחמה, המצב הבטחוני, הריבית הגבוהה וההתחייבויות הגבוהות מחייבות עסקים למצוא מימון חכם שיסייע להם בניהול התזרים השוטף ויאפשר להם לצלוח את התקופה המאתגרת ואף להמשיך לצמוח. ליבנת ניזרי סמנכ"לית אשראי בהפניקס גמא, מסבירה על פתרונות מימון ואשראי אלטרנטיביים שיכולים לחזק את התזרים בטווח הקצר ולייצר יציבות בטווח הארוך. הערה: הסרטון צולם טרם תחילת המלחמה, אך הוא רלוונטי מתמיד.

01.10.2023, 16:17 | בשיתוף מרכז הנדל"ן


בעסקים שם המשחק היה ונותר תזרים מזומנים. אולם המלחמה, המצב הבטחוני והריבית בשוק הפכה את המשחק לקשה. כבר כמעט עשור שהשוק נהנה מכסף זול ואפשר היה להתמנף ולקחת עוד התחייבויות, כדי לקדם את העסק. אולם המציאות התחלפה. בשנה האחרונה עלתה סביבת הריבית באופן דרמטי והרבה עסקים מתקשים בניהול התזרים השוטף עקב התחייבויות גבוהות ומתקשים לבחון אפשרויות להתרחב ולצמוח. בנוסף נכפתה על מדינת ישראל מלחמה, שמשפיעה באופן ישיר על המשק בכלל ועל ענף הנדל"ן בפרט.

ליבנת ניזרי סמנכ"לית אשראי בהפניקס גמא, המעניקה פתרונות אשראי לאלפי עסקים כבר 25 שנה, מסבירה שהיום כבר לא מספיק לעסק להראות רווח במאזן, אלא הרווח חייב להיות מתורגם לתזרים. הבעיה שבטווח הקצר עסקים משלמים ריביות גבוהות שמכרסמות בתזרים השוטף של העסק.

לדבריה, הדרך לשפר את התזרים בטווח קצר ובינוני היא לבצע מבנה מחודש של ההתחייבויות בעסק ולשפר את אופן ההחזר שלהם. הפניקס גמא, המעניקה פתרונות אשראי גמישים ומותאמים אישית לעסקים, מהווה היום אלטרנטיבה תחרותית, מהירה, נוחה וגמישה יותר לעסקים מהמערכת הבנקאית וכך מאפשרת לעסקים לשלם באופן שוטף פחות כסף. אפשר היום לקחת מימון כולל שנותן אפשרות להחזיר רק את הריבית, ולהנות מסוג של "גרייס" או קרן חלקית, וכך לחזק את העסק, לצלוח את התקופה הקרובה, לצורך צמיחה בטווח הבינוני.

עוד פתרון מימון נגיש לעסקים ויזמים הוא נכסי נדל"ן שהם מחזיקים בצד, כאלו שאינם ממונפים או ממונפים חלקית. קיימים פתרונות מימון גמישים כנגד נכסים אלו, המספקים הלוואה כוללת בשיעור מימון גבוה משל הבנקים ומאפשרים לחזק את העסקים ואת היכולת שלהם לצמוח בשוק משתנה.

מה שבטוח - בשוק בו התזרים הוא המלך וזמן שווה כסף, הצעדים שעסקים וחברות יעשו היום ישפיעו על איך העסקים שלהם ייראו בשנים הבאות. עוד בנושא בכתבה המרתקת שהבאנו לכם.

לפרטים נוספים>>


תגיות