אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 היענות אפסית למכרז בשכונת הפארק בבאר שבע שכונת הפארק הנחל באר שבע זירת הנדל"ן | הדמיה: ALLIN

היענות אפסית למכרז בשכונת הפארק בבאר שבע

מדובר במכרז ל־5 דונם, שבהם ניתן לבנות שני מבנים, כולל חזית מסחרית. ההיענות הנמוכה משקפת את מצב הקבלנים הקטנים במצב של ריבית גבוהה ומלחמה

02.01.2024, 06:30 | גיא נרדי

היענות אפסית למכרז של של רמ"י (רשות מקרקעי ישראל) לבנות 47 דירות בשכונת הפארק בבאר שבע משקפת את מצב הקבלנים הקטנים בפריפריה.

מדובר במכרז ל־5 דונם, שבהם ניתן לבנות שני מבנים, כולל חזית מסחרית. הוצאות הפיתוח הן 12.7 מיליון שקל, מחיר המינימום למגרש היה 1.35 מיליון שקל, ומחיר השומה 4.45 מיליון שקל. שכונת הפארק היא שכונה חדשה, עם תכנון איכותי ונגישות, שנהנתה בעבר מביקוש מצד יזמים.

אוהד אסרף, מנכ"ל ובעלים של ארי מגורים שיווק נדל"ן, אומר שבתנאי שוק של ריבית גבוהה ומלחמה יזמים לא ממהרים להגיש הצעות למכרזי רמ"י. לדבריו, מי שיש לו מלאי קרקע מתאפק, ואחרים מחפשים מציאות. "בדצמבר 2020, לפני עליות המחירים של 2022-2021, נסגר מכרז באותה שכונה לבניית חמישה מתחמים ובהם 523 דירות. לכל מתחם הוגשו כמה הצעות. מחירי הקרקע, כולל פיתוח, הגיעו ל־313 אלף שקל לדירה. לפי המכרז הנוכחי, המחיר לקרקע לדירה הוא כ־280 אלף שקל, כלומר אף שהמחיר אטרקטיבי, אין היענות מצד היזמים", אמר אסרף.

ורד צרפתי, מנכ"לית משותפת בחברת צרפתי שמעון, מסבירה שמכרז בסדר גודל כזה לא מעורר עניין אצל חברות גדולות, ומצד שני הוא לא ריאלי עבור חברות קטנות: "אתרי הבנייה של הקבלנים הקטנים בדרום לא פעילים מאחר שהם הסתמכו, בשונה מהחברות הגדולות, רק על פועלים פלסטינים. מצד שני הריבית ממשיכה לדפוק והחשיפה כלפי הרוכשים נמשכת".

תגיות