אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנזקי יוקר המחיה: רשת וילקו הבריטית בסכנה סגירה רשת ווילקו | צילום: רויטרס

מנזקי יוקר המחיה: רשת וילקו הבריטית בסכנה סגירה

רשת כלי הבית ומוצרי החשמל המוזלת נכנסה להליכי פירוק לאחר שלא הצליחה להתגבר על הירידה במכירות; 400 סניפיה בסכנת סגירה, ו-12.5 אלף העובדים שלה יפוטרו

12.08.2023, 10:00 | חדשות חוץ

וילקו (Wilko), רשת כלי הבית ומוצרי החשמל המוזלת הבריטית, נכנסה להליך פירוק. פירוש הדבר הוא כי אם לא יימצא קונה, 400 הסניפים יהיו בסכנת סגירה ו-12.5 אלף העובדים יפוטרו, כך לפי דיווח בסוכנות רויטרס.

הקמעונאית, שבבעלות משפחתית, נקלעה למשבר הפיננסי לאחר שלא הצליחה להשיג מימון חירום שיעזור לה להתגבר על ירידה במכירות, בין היתר בשל משבר יוקר המחיה בבריטניה. "הפכנו כל אבן במאמצים לשמור על העסק המדהים הזה, אך עלינו להודות בצער שאין לנו ברירה אלא לקבל את ההחלטה הקשה ולהכריז על פשיטת רגל", כך מסר המנכ"ל מארק ג'קסון. לדבריו, נרשמה "רמה משמעותית של עניין" בווילקו, כולל הצעות אפשריות למימון מחדש של העסק. אולם "בלי הוודאות שנוכל להשלים את העסקה בתוך מסגרת הזמן שהוגדרה ובהתחשב בהיקף המזומנים שלנו, לא נותרה לנו ברירה אלא לנקוט את הצעד המצער הזה".

מדובר ברשת הקמעונאות הגדולה ביותר בבריטניה שנמצאת בסכנת סגירה, וזאת מאז התמוטטותה של רשת מקול'ס (McColl's) בחודש מאי שעבר. היא נרכשה לבסוף על ידי רשת הסופרמקטים מוריסונס.

פירמת רואי החשבון PwC מונתה לשמש כנאמנה של החברה, ומסרה כי החנויות ימשיכו לעבוד כרגיל בזמן שיתקיימו המגעים עם קונים פוטנציאליים. עם זאת בפירמה הזהירו: "אם לא יימצאו קונים לכל הקבוצה או לחלקים ממנה, קרוב לוודאי שייסגרו חנויות ויפוטרו עובדים".

וילקו מוכרת מגוון פריטים החל מכלי עבודה ועד למוצרי ניקיון, צעצועים וציוד גינון. בחברה דיווחו על הכנסות שנתיות בסך של 1.2 מיליארד פאונד. החברה הוקמה ב-1930 לאחר שנפתחה החנות הראשונה של וילקו בעיר לסטר. אולם היא נפגעה ממשבר יוקר המחיה, שבא לידי ביטוי באינפלציה גבוהה ו-14 העלאות ריבית רצופות מאז דצמבר 2021.


תגיות