אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת רוטס טכנולוגיות חקלאיות מבקשת צו עיכוב הליכים לאישור הסדר נושים "בקשה זו מוגשת לאחר שהנהלת החברה בחנה את מלוא האפשרויות" | צילום: bigstock

בלעדי

חברת רוטס טכנולוגיות חקלאיות מבקשת צו עיכוב הליכים לאישור הסדר נושים

החברה מציינת בבקשתה כי פיתחה מערכות טכנולוגיות חדשניות המסייעות לחקלאים להתמודד מול הקשיים האקלימיים הקיימים כיום, בין היתר בשים לב לשינויי האקלים; מהבקשה עולה כי כי במהלך השנים גייסה החברה כ-19 מיליון דולר ולאורך תקופת פעילותה, ספגה הפסדים הנאמדים בעשרות מיליוני דולר 

15.05.2024, 14:02 | ליטל דוברוביצקי

חברת "רוטס טכנלוגיות חקלאיות ברות קיימא" הגישה בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי מרכז בקשה דחופה למתן צו עיכוב הליכים לצורך כינוס אסיפות ואישור הסדר נושים. זאת לאחר שצברה חובות והפסדים. מדובר בחברה לטכנולוגיה חקלאית המתמקדת בפיתוח, ייצור ושיווק טכנולוגיות חקלאיות בנות קיימא.

בבקשה נטען כי הטכנולוגיות מטפלות ומגבירות את ביצועי הצמח בתנאי מזג אוויר קשים, משפרות את כמות היבולים ואיכותם ומספקות פתרונות השקיה חסכוניים וברי קיימא, שאינם תלויים, בין היתר, ברשת החשמל או המים. למעשה, החברה מציינת בבקשתה כי פיתחה מערכות טכנולוגיות חדשניות המסייעות לחקלאים להתמודד מול הקשיים האקלימיים הקיימים כיום, בין היתר בשים לב לשינויי האקלים. מהבקשה עולה כי מערכת שפותחה על ידי החברה ונחשבת לחדשנית היא מערכת בקרה לצורך ניהול טמפרטורות גידול השורשים הגדלים תחת הקרקע, וזאת באופן המשלב מערכת השקיה ודישון.

"בקשה זו מוגשת לאחר שהנהלת החברה בחנה את מלוא האפשרויות אשר עמדו בפניה לצורך פירעון החובות לנושי החברה ופעלה להגדיל את הכנסות החברה לצורך הבראתה וייצובה הפיננסי", טוענת החברה ומוסיפה כי היא סבורה כי אישור הסדר הנושים המוצע הוא הדרך הטובה ביותר בנסיבות העניין לפירעון החוב לנושים.

מהבקשה עולה כי החברה היא חברה ציבורית שהוקמה בשנת 2009 על ידי בועז וכטל (אקטיביסט שייסד את מפלגת עלה ירוק) ושרון דביר, אשר הינם בעלי ניסיון בתחום החקלאות והאגרו-טק. בדצמבר 2017 הונפקו מניות החברה לציבור ונרשמו למסחר בבורסה באוסטרליה והחל מדצמבר 2023 המסחר במניות הוקפא. החברה מציינת בבקשה כי "חזונה של החברה הוא להמשיך ולפתח מערכות שיסיעו בהפחתת השפעת תנאי מזג אוויר קיצוניים על יבולים הגדלים בחממות ו/או בשדות פתוחים, במינימום אנרגיה והשפעות סביבתיות...בנוסף, החזון של החברה ומייסדיה כולל גם את הפיכת הטכנולוגיות הללו לנגישות לחקלאים מעוטי הכנסה ברחבי העולם".

עוד נטען בבקשה באמצעות פרופסור דוד האן ועו"ד שי מרק ממשרד גולדפרב גרוס זליגמן ושות' כי במהלך השנים גייסה החברה כ-19 מיליון דולר אשר שימשו לצורך פיתוח מערכות החברה, ניהולה ועוד. עד כה החברה טרם הניבה רווחים לבעלי מניותיה. עוד עולה כי לאורך תקופת פעילותה, ספגה החברה הפסדים משמעותיים, הנאמדים בעשרות מיליוני דולר. בבקשה נטען כי פעילות החברה עד לשנת 2022 (כולל) הסתכמה בהפסד כולל של כ-20 מיליון דולר. החברה מדגישה כי אין לה כלל חובות מובטחים ואין כל שיעבוד על נכסיה וזכויותיה. מהבקשה עולה כי לחברה חובות לעובדים בסך 516 אלף דולר אוסטרלי, חובות לספקים, מלווים ונותני שירותים בסך כ-2.4 מיליון דולר אוסטרלי וחוב למדען הראשי בסך 40 אלף דולר ארה"ב.


תגיות