אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמריקאי תובע את הפאוורבול אחרי שהתבשר בטעות שזכה ב-340 מיליון דולר כרטיס הגרלה של הפאוורבול | צילום: AP

אמריקאי תובע את הפאוורבול אחרי שהתבשר בטעות שזכה ב-340 מיליון דולר

חברת הגרלות הלוטו האמריקאית פרסמה בטעות את המספרים הזוכים הלא נכונים באתר שלה, וכשניגש ה"זוכה" מוושינגטון למשרדיה כדי להזדכות על הפרס סירבו לתת לו אותו

19.02.2024, 14:39 | חדשות חוץ

אדם שחשב שזכה ב-340 מיליון דולר בהגרלת הפאוורבול תובע את החברה בטענה שהטעתה אותו כשפרסמה בטעות את המספרים הזוכים הלא נכונים, כך לפי דיווח בגרדיאן.

ג'ון צ'יקס מוושינגטון הבירה רכש את הכרטיס שבלב המחלוקת ב-6 בינואר 2023. הוא לא צפה בהגרלה שנערכה למחרת ורק יומיים לאחר מכן נכנס לאתר של הפאוורבול וראה את המספרים שלו מופיעים כמספרים הזוכים. הוא בחר את המספרים לפי תאריכי יום הולדת של בני משפחה ותאריכים בעלי חשיבות אחרים. "התרגשתי קצת, אבל לא צעקתי ולא צרחתי", אמר בריאיון ל-NBC. "פשוט התקשרתי בנימוס לחבר, הצטלמתי בהמלצתו, וזה הכל. הלכתי לישון".

אולם, כשניגש למשרדי הלוטו כדי להזדכות על הפרס, סירבו לתת לו אותו בטענה שזה לא הכרטיס הזוכה. לדבריו, אחד העובדים אפילו הציע לו לזרוק את הכרטיס לפח, כי לא ישלמו לו עבורו. צ'יקס העדיף לשמור את הכרטיס ולתבוע את החברה.

נאשמים נוספים בתביעה כוללים את התאחדות הלוטו וחברת הקבלן טאואי אנטרפרייז שמארגנת את ההגרלות. בהצהרה לבית המשפט מסרה בריטני ביילי, מנהלת הפרויקטים של טאוטי, כי בתאריך המדובר (6 בינואר) ערכו צוותי בקרת האיכות של החברה בדיקות שכללו שינוי אזורי השעה באתר של פאוורבול. כחלק מהבדיקות הם גם פרסמו מספרים זוכים מפוברקים, אך לדבריה בטעות פרסמו אותם באתר הממשי ולא באתר בדיקות שאינו נגיש לציבור. היא הדגישה כי המספרים שפורסמו אינם תואמים למספרים שזכו בהגרלה למחרת. לטענתה, הם כלל לא יכולים להיות המספרים הנכונים כי פורסמו יום לפני שההגרלה בכלל נערכה. בטאוטי גילו את הטעות רק ב-9 בינואר, ואז הסירו את המספרים.

עם זאת, ריצ'רד אוונס, עורך דינו של צ'יקס, טוען כי לא הוצגו ראיות לתמוך בטענות הללו. "גם אם הייתה טעות, השאלה היא מה עושים עם זה?". לטענתו יש תקדימים למצב - כך למשל, בנובמבר פרסמו בלוטו של אייווה מספרים לא נכונים בשל "טעות אנוש", והמארגנים אפשרו למחזיקי הכרטיסים עם המספרים הללו לשמור על הזכיות שלהם, אם כי במקרה הזה סכום הזכיות נע בין 4 ל-200 דולר.

הגרלת הפאוורבול נערכת ב-45 מדינות בארה"ב וכן בבירה, פורטו ריקו ואיי הבתולה האמריקאים. במרבית המדינות כרטיס עולה 2 דולר, אך הסיכויים לזכות נמוכים במיוחד ועומדים על 1 מ-292.2 מיליון.

תגיות