אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאמינה בחשמליות: קרן העושר הנורבגית הגדילה את ההחזקות בטסלה וב-BYD BYD ATTO 3 וטסלה 3 |

מאמינה בחשמליות: קרן העושר הנורבגית הגדילה את ההחזקות בטסלה וב-BYD

יצרנית הרכב האמריקאית טסלה הפכה בשנה שעברה להחזקה ה-11 בגודלה של קרן ההון הריבונית הגדולה בעולם, המנהלת נכסים בשווי 1.5 טריליון דולר. הקרן, שמשקיעה את הכנסות המדינה מנפט וגז, הגדילה ב-2023 את ההחזקה שלה גם ב-BYD הסינית, טסלה ובפולקסווגן

30.01.2024, 10:15 | חדשות חוץ

קרן העושר של נורבגיה המנהלת נכסים בשווי 1.5 טריליון דולר הגדילה בשנה שעברה את ההחזקות שלה ביצרניות המכוניות החשמליות טסלה ו-BYD.

לפי רשימת ההחזקות שפורסמה באתר הקרן, טסלה הפכה בסוף 2023 להחזקה ה-11 בגודלה שלה, לאחר שהגדילה את ההחזקה מ-0.87% שנה קודם לכן ל-0.98%, שהם 7.7 מיליארד דולר. ההחזקה ב-BYD עלתה בסוף השנה ל-0.57% מ-0.38%. לפי הרשימה, הקרן העלתה גם את ההחזקה שלה ביצרנית הרכב הגרמנית פולקסווגן ל-1.04% מ-0.75% בסוף 2022.

קרן העושר הנורבגית הוקמה בשנות ה-90 במטרה להשקיע את ההכנסות של המדינה מנפט וגז. ההשקעות שלה לרוב מבוססות על הנחיות המגיעות מהפרלמנט. יש לה החזקות ביותר מ-9,200 חברות ב-70 מדינות ברחבי העולם. בהמשך היום (ג') הקרן, הנחשבת לקרן ההון הריבונית הגדולה בעולם, מתוכננת לפרסם את התוצאות שלה ל-2023.

מוקדם יותר החודש הזהיר מנכ"ל הקרן מהאטה בהחזרים השנה. אני חושב שזו תהיה שנה מאוד איטית", אמר ניקולאי טנג'ן במהלך הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס. "אני חושב שייקח זמן עד שיורידו את הריביות". טנג'ן ציין באותה הזדמנות גם את המלחמות באוקראינה ובעזה ומערכות הבחירות הרבות המתוכננות להתקיים השנה כגורמי סיכון להשקעות הקרן. "יש לנו אי ודאות גיאופוליטית במקומות רבים", אמר.

הגדלת ההשקעה בטסלה וב-BYD הגיעה בשנה טובה לשתי החברות. טסלה סיפקה בשלושת החודשים האחרונים של השנה מעל 484 אלף מכוניות, בעוד ש-BYD מכרה יותר מ-526 אלף מכוניות חשמליות ברבעון, והפכה ליצרנית המכוניות החשמליות המובילה בעולם.

תגיות