אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד רבעון של דעיכה בפלייטיקה: הרווח הנקי נחתך בחצי, מפחיתה את התחזית השנתית משרדי חברת פלייטיקה | צילום: אפי שמייח

עוד רבעון של דעיכה בפלייטיקה: הרווח הנקי נחתך בחצי, מפחיתה את התחזית השנתית

חברת הגיימינג סיכמה את הרבעון עם ירידה של 2% בהכנסות ל-630 מיליון דולר; פלייטיקה השלימה ברבעון שתי רכישות שעשויות להשפיע לטובה על דוחותיה כבר ברבעון הנוכחי

08.11.2023, 15:25 | סופי שולמן

חברת הגיימינג הישראלית פלייטיקה לא מצליחה לשפר את הכנסותיה, והציגה ירידה חדה ברווח למרות צעדי התייעלות.

כעת, לאחר שהיא מפרסמת תוצאות של רבעון שלישי שהיה חלש בהמשך למגמה שמאפיינת אותה מתחילת השנה, היא גם מפחיתה את התחזית השנתית.

ההכנסות הרבעוניות הסתכמו ב-630 מיליון דולר, ירידה של 2% לעומת הרבעון המקביל והרבעון הקודם. במדידה של תשעת החודשים הראשונים של 2023 מול התקופה המקבילה, ההכנסות נשחקו ב-3% ועל רקע זה פלייטיקה מעדכנת את התחזית ל-2.5 מיליארד דולר לעומת כ-2.62 מיליארד דולר בתחזיות הקודמות. משמעות התחזית הנוכחית היא ירידה בהכנסות 2023 לעומת 2022.

פלייטיקה סובלת מהאטה משמעותית במרבית תחומי הפעילות שלה ממשחקי הקזינו שהכנסותיהם ירדו ב-7% ברבעון השלישי מול התקופה המקבילה ועד משחקי הקז'ואל שההכנסות מהם נשחקו ב-2%. מספר המשתמשים הממוצע היומי ירד ב-3.5% לעומת הרבעון המקביל. גם בלהיטים הגדולים של פלייטיקה כגון בינגו בליץ וסלוטומניה נרשמה ירידה של כ-5% בהכנסות.

השורה המאכזבת ביותר בדוח של פלייטיקה הוא הרווח הנקי שנחתך בחצי ברבעון השלישי ועמד על 38 מיליון דולר בלבד.

הצניחה ברווח כואבת בעיקר לנוכח העובדה שבשנה שעברה פלייטיקה כבר ביצעה קיצוץ עמוק בהוצאות ונפרדה מ-600 עובדים שהיוו 15% מכוח האדם שלה.

לצד צעדי הקיצוץ, החברה שהוקמה ומנוהלת על ידי רוברט אנטוקול, מנסה להתמודד עם ההאטה באמצעות סגירת משחקים שאיבדו מומנטום ורכישת משחקים צומחים יותר.

כחלק ממדיניות זו, רק בחודשים האחרונים היא שילמה 81 מיליון יורו עם אופציה להגדלה ל-150 מיליון דולר עבור חברת YOUDA GAMES שפיתחה את משחק הפוקר הפופולרי GOVERNOR OF POKER. העסקה תושלם לקראת סוף השנה והיא הגדולה ביותר מאז שפלייטיקה רכשה את רדקור עם משחק עיצוב הפנים הפופולרי שלה עבור 600 מיליון דולר ב-2021.

בספטמבר האחרון היא שילמה 300 מיליון דולר נוספים עבור INNPLAY LABS, סטודיו משחקי מובייל ישראלי שפיתח את המשחק ANIMAL KINGDOM.

שתי הרכישות הושלמו במהלך הרבעון השלישי ועדיין לא באות לידי ביטוי בהכנסות פלייטיקה. כיוון ששתיהן מעסיקות מספר לא גבוה של עובדים, עשויה להיות להן השפעה חיובית על הביצועים כבר ברבעון הנוכחי - הרבעון הרביעי של 2023.


תגיות