אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בבנק הדיגיטלי של ניר צוק מבטיחים לא לגבות מהלקוחות דמי ניהול ועמלות מימין: שמואל האוזר וניר צוק | צילומים: ענר גרין, יובל חן

בבנק הדיגיטלי של ניר צוק מבטיחים לא לגבות מהלקוחות דמי ניהול ועמלות

שמואל האוזר, יו"ר ESH: "הבנק הדיגיטלי שהקמנו יאפשר ללקוח ליהנות כמו הבנק מתופעות כמו עלייה בריבית"; ESH קיבל היתר פעילות מבנק ישראל לפני כחודשיים וגייס 100 מיליון שקל מכלל ביטוח; הבנק הדיגיטלי המתחרה וואן זירו גובה עמלה חודשית בטווח שבין 0-50 שקל

01.05.2023, 17:14 | גולן חזני

הבנק הדיגיטלי של ניר צוק, ESH, לא מתכוון לגבות דמי ניהול או עמלות כלשהן מהלקוחות, כך אמר שמואל האוזר, יו"ר הבנק, בכנס באוניברסיטת תל אביב.

האוזר בהופעה ראשונה כיו"ר הבנק אמר כי לדיגיטליות אין משמעות אם איננה מבשרת שינוי. "עידן חדש מחייב מודל כלכלי עם שקיפות מלאה, במקום קופסה שחורה שקיימת בבנקים כיום. שקיפות וטובת לקוחות מובנית במודל הפעילות של הבנק, במקום מודל כלכלי של משחק סכום אפס שמאפיין את הבנקים המסורתיים".

האוזר שימש בעבר כיו"ר רשות ני"ע, והתפקיד בבנק הוא תפקידו העיקרי היום. הבנק קיבל היתר פעילות מבנק ישראל לפני כחודשיים, וגייס 100 מיליון שקל מכלל ביטוח.

"אחוז נמוך מאוד מהלקוחות עזב את הבנק שלו בשנים האחרונות ועבר לבנק אחר. הדבר לא מעיד בהכרח על נאמנות של הלקוח לבנק, אלא שלא בלתי סביר להניח שזה נובע מהעובדה שאנשים מעריכים שהשירותים שיקבלו בבנק אחר אינם שונים מהותית מאלו שהם מקבלים בבנק הנוכחי שלהם", הוסיף האוזר.

"כשהריבית עולה והלקוחות לא נהנים מעלייתה בניגוד לבנקים עצמם, זה גורם לאנשים לחוש שזה על חשבונם. הבנק הדיגיטלי שהקמנו יאפשר ללקוח ליהנות כמו הבנק מתופעות כמו עלייה בריבית. הטכנולוגיה שלנו מאפשרת פעילות בכוח אדם נמוך בהרבה מהבנקים, וכך נוכל לאפשר ללקוח מודל שבו גם הבנק מרוויח וגם הלקוח מרוויח. נציע ריביות תחרותיות על פיקדונות ועל הלוואות ומסגרות אשראי", אמר האוזר והוסיף שהבנק יספק גם שירותי כרטיסי אשראי ותשלומים. "כל זאת נוכל להעניק בשל הטכנולוגיה שלנו שמאפשרת פעילות במינימום כוח אדם".

הבנק הדיגיטלי המתחרה וואן זירו גובה עמלה חודשית בטווח שבין 0-50 שקל.

שוקי אורן, יו"ר ONE ZERO, אמר בכנס: "הטכנולוגיה הכי מתקדמת לא תספיק אם אין אמון בין הבנק ללקוחות שלו וגובים עמלות נסתרות באותיות קטנות על כל פעולה. בדיוק כמו שאובר שברה את ניגוד העניינים של נהגי המוניות שלוקחים אותך לסיבוב ארוך בעיר זרה, באמצעות מחיר קבוע מראש, דמי המינוי שאנחנו גובים יאפשרו לנו לעזור לאנשים להתנהל כלכלית בלי ניגודי עניינים ובלי להרוויח מכל המלצה. הבנקים המסורתיים לא באמת יכולים לשנות את המודל העסקי שלהם, תרבות ארגונית אוכלת אסטרטגיה לארוחת בוקר".

תגיות