אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זיו אבירם ורוני גמזו: בין הזוכים בתארים לשם כבוד על תרומה מיוחדת לחברה הישראלית הזוכים: פרופ' רוני גמזו, מאיר שפיגלר, זיו אברהם, פרופ' דוד הראל ונעמי סטוצ'ינר | צילום: אסקף אברהם

זיו אבירם ורוני גמזו: בין הזוכים בתארים לשם כבוד על תרומה מיוחדת לחברה הישראלית

את התואר העניק HIT המכון הטכנולוגי בחולון. הזוכים: פרופ' גמזו, מנכ"ל איכילוב, מאיר שפיגלר, מנכ"ל חברת החשמל, אבירם, מייסד ונשיא קרן אבירם, מייסד ויו"ר משותף OrCam ומייסד משותף Mobileye, פרופ' דוד הראל, נשיא האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים ונעמי סטוצ'ינר, מייסדת ונשיאת בית איזי שפירא וכלת פרס ישראל

05.01.2023, 11:27 | שירות כלכליסט

בטקס חגיגי שהתקיים במרכז פרס לשלום וחדשנות, העניק אתמול HIT מכון טכנולוגי חולון תארים לשם כבוד לחמישה אנשי מדע, יזמים ואנשי ציבור בולטים בישראל.

התואר הוענק כאות הוקרה לאישיים חדורי שליחות ועטורי הישגים על תרומתם המיוחדת לאקדמיה, לחברה ולתעשייה הישראלית. מדובר בדמויות בולטות שעיצבו את חיי ישראלים רבים מתוך ראייה רב תחומית, מדעית ותרבותית והצליחו לתרום תרומה משמעותית לאקדמיה, לחברת ולתעשייה הישראלית.

כמדי שנה, מעניק HIT מכון טכנולוגי חולון תארים לשם כבוד לדמויות אשר בפועלן משקפות את חזונו של המכון. HIT רואה בראש ובראשונה את המצוינות האקדמית כערך עליון ומוביל ולצדו את הנגשת ההשכלה הגבוהה לכלל חלקי האוכלוסייה והחברה הישראלית. עוד חרט על דגלו המכון, להיות "האקדמיה של התעשייה" ולטפח הקשרים עם התעשייה בישראל.

חמשת הזוכים:

פרופסור רוני גמזו, מנכ"ל המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי איכילוב

מאיר שפיגלר, מנכ"ל חברת החשמל

זיו אבירם, מייסד ונשיא קרן אבירם, מייסד ויו"ר משותף OrCam ומייסד משותף Mobiley

פרופסור דוד הראל, נשיא האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים

נעמי סטוצ'ינר, מסייסדת ונשיאת בית איזי שפירא וכלת פרס ישראל.

הטקס התקיים במעמד ראש עיריית חולון, נשיא HIT, ובכירים נוספים. התארים יוענקו על ידי פרופ' אדוארד יעקובוב – נשיא HIT. קיום הטקס במרכז פרס, מסמל את תפיסת העולם וערכיו של המכון, השותף לחזונו של נשיא המדינה לשעבר, מר שמעון פרס ז"ל, בדבר מקומן של החדשנות, היזמות והטכנולוגיה בפיתוח המדינה.

HIT מכון טכנולוגי חולון נוסד ב-1969 והינו מוסד אקדמי ציבורי מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג). המכון עוסק בתחומי המדעים, הנדסה, טכנולוגיה, רפואה דיגיטלית, ועיצוב, ועוסק במחקר עיוני ויישומי, מתוך ראייה רחבה ורב-תחומית של הטכנולוגיה המתקדמת.

פרופסור אדוארד יעקובוב, נשיא HIT מכון טכנולוגי חולון: "אנו גאים להעניק את התארים לשם כבוד של HIT מכון הטכנולוגי חולון. HIT מאמין שתפקידה של האקדמיה הוא לתמוך בחברה צודקת יותר דרך השכלה גבוהה לכל שכבות האוכלוסייה, ובכך להכשיר יזמים, אנשי הייטק ומהנדסים שיצעידו את התעשייה. בבחינה זו, מהווה המכון, 'האקדמיה של התעשיה".

פיני כהן, יו"ר חבר הנאמנים של HIT מכון טכנולוגי חולון: "המדע משרת את הביטחון, את הכלכלה ואיכות החיים של כל אזרחי ישראל. אני מאמין שאנחנו ב-HIT מקדמים ערכים אלו וכי פועלם של כל האנשים להם אנחנו מעניקים את התואר גם הוא חופף עם הערכים הללו אני מאחל מכאן דו קיום, סובלנות וקירוב לבבות".

מוטי ששון, ראש העיר חולון: "כמוסד אקדמי, HIT מכון טכנולוגי חולון הוא שם דבר בכל ישראל. מאז הקמתו בשנות ה60 במאה הקודמת הוא התפתח ושגשג והכשיר דורות רבים של מהנדסים, מתכנתים, מעצבים ועוד. מטרת העל שלנו היא למצב את המכון כמוסד אקדמי מוביל ומתפתח ואכן, ראוי לשדרג מעמדו לרמה אוניברסיטאית".

תגיות