אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרוגיקס: מבטיחים את עתיד ילדיכם מכללת פרוגיקס - מכללה למקצועות ההייטק | יח"צ

פרוגיקס: מבטיחים את עתיד ילדיכם

החלום הגדול של ההורים בישראל בכל הנוגע לעתיד ילדיהם כבר ממזמן אינו נוגע במקצועות הרפואה או עריכת דין, אלא מדובר במקצועות המחשב המגוונים

03.10.2021, 13:02 | בשיתוף Visionet

היעד הראשון של ההורים עבור ילדיהם הוא יחידות העלית של צה"ל, 8200, ממר"ם וחיל המודיעין, כיוון שלאחר מכן הדלת פתוחה עבורם להגיע אל חברות ההייטק המובילות בעולם.

זאת הסיבה כי הורים רבים תרים אחר חוגים ברמה גבוהה, ומגמות עם תכנים מעשירים וחינוכיים של מחשוב ותכנות, על מנת לשלוח אליהן את ילדיהם לאחר שעות בית הספר. אחד ממוסדות החינוך המובילים בישראל הוא "פרוגיקס", בית תוכנה ומכללה ללמידת מקצועות התכנות, והיא הוקמה לפני קרוב לעשור מתוך מטרה משולשת.

מכללת פרוגיקס - מכללה למקצועות ההייטק, יח"צ מכללת פרוגיקס - מכללה למקצועות ההייטק | יח"צ מכללת פרוגיקס - מכללה למקצועות ההייטק, יח"צ

חממה לילדים ובני נוער: כיום, הקו המנחה הוא שילדים רבים מבלים במשך שעות ארוכות מול המחשב, ולכן קל יותר לעורר אצלם את יצר הסקרנות, לפתח את כושר המנהיגות והביטחון העצמי שלהם דרך למידה הדרגתית, מאתגרת ומהנה של מקצועות העתיד בעולם המחשבים.

קמפוס מבוגרים: מדובר בלימודי תוכנה עבור קהל של מבוגרים המעוניין להיכנס ולהתקדם בעולם מקצועות ההייטק, לכן נבנו שם קורסים ותכנים עבור בעלי ניסיון בתחום וגם עבור אלו שאינם בעלי ידע או ניסיון.

משרות פיתוח: ב"פרוגיקס" הקימו בית תוכנה למתן פתרון מלא לסטארטאפים, ייעול תהליכים לחברות בינוניות וגדולות, פיתוח אפליקציות, אתרי אינטרנט ומוצרים דגיטליים. מומחים במערכות ,ERP כגון SAP  מיקור חוץ והשמה בעולם ההיי טק.

נכון להיום "פרוגיקס" מעניקה שירות לבנקים, משרדי ממשלה, חברות ביטוח, חברות תעשייה וחברות נוספות. בזכות מרכז פיתוח גדול המכיל בתוכו צוותים ואנשי פיתוח, וחלקם למדו את המקצועות השונים במכללה עצמה, כך שמדובר בסגירת מעגל מרגשת במיוחד.

ללמוד את מקצועות המחשב בגישה אחרת

מי שעומדים מאחורי הקלעים של בית התוכנה והמכללה ללמוד תכנות ב"פרוגיקס" הם דניס אברמוב ויהודית כהן. אברמוב חי ונושם את עולם פיתוח התוכנה מגיל צעיר, ולאורך השנים צבר ניסיון מעשי בכמה סקטורים שונים בשוק, בין היתר בתעשייה האווירית, חברות תעשייה, בנקים, חברות ביטוח וקופת חולים. הוא מנהל הדרכה ומערך מקצועי עם ניסיון רב שנים ובנוסף מלווה את כלל המרצים במכללה; יהודית כהן אשת חינוך והוראה מטעם מערכת החינוך הפורמלית בישראל, וכיום מנהלת את מכללת פרוגיקס בהצלחה מרובה. מביאה ידע ויכולות לניהול המכללה בצורה בריאה ונכונה.

ביקשנו לשמוע מהשניים על המחלקה המיועדת לילדים ובני נוער, יהודית: "כל השיעורים שלנו מועברים אונליין, כך שלא מדובר במוסד חינוכי אליו צריך להגיע, אלא לכל תלמיד יש את האפשרות ללמוד את המקצועות השונים מאזור הנוחות שלו בבית או מכל מקום אחר.

בחרנו בקונספט לימוד זה לא רק בגלל הקורונה, אלא הרבה קודם לכן, מתוך הבנה שבלימודי אונליין יש יתרון גדול בכל הנוגע לנגישות, כיוון ששיעורי הבית למשל שהילדים מקבלים, מוקלטים, וכך ניתן לתרגל שוב ושוב. מעבר לזה, המטרה הייתה להקל גם על ההורים של הילדים, זאת כדי שלא יצטרכו להסיע אותם הלוך וחזור כפי שעושים בכל הנוגע לחוגים הנערכים מחוץ לבית".

דניס אברמוב הוסיף על כך: "הדגש שלנו הוא על מקצועות הפיתוח, עיצוב תוכנה, סייבר ואבטחת מידע, עיצוב ממוחשב ועוד. כדי שכל אחת ואחד ילמדו בקצב המתאים להם, לפני שיוצאים לדרך, כל תלמיד עובר אבחון ושאלון מכוון לבדיקת התאמה לרמת הקורס.

הלימודים עצמם מועברים בצורה מאוד ידידותית, כאשר ישנו קשר ישיר ואישי בין התלמידים למרצים השונים, כך שמצד אחד יש לתלמידים את היכולת לשנן ולחזור על חומרי הלימוד בכל רגע נתון, ומצד שני הם מקבלים את מלוא התמיכה שצריכים כאשר נתקלים בבעיה. במהלך ההכשרה התלמידים צריכים להגיש שיעורי בית ועבודות, ולמצטייני הקורס אנחנו עוזרים להשתלב בחברות סטארט אפ, כך שכבר יוכלו לצבור ניסיון מעשי בשטח, לקראת המשך הדרך שלהם בתחום".

מכללת פרוגיקס - מבטיחים את עתיד ילדכם, יח"צ מכללת פרוגיקס - מבטיחים את עתיד ילדכם | יח"צ מכללת פרוגיקס - מבטיחים את עתיד ילדכם, יח"צ

בין יתר המקצועות המיועדים לילדים ובני נוער ניתן למנות:

Scratch ו-JavaScript 

פיתוח אתרים ומשחקים באמצעות פייתון ו C#

HTML + CSS

Java ו-Java Pro

קורסים של Microsoft

גרפיקה ועיצוב ממוחשב

יוטיובר

אנימציה ועריכת ווידיאו

יזמות לנוער

Sound ויצירת מוסיקה דיגיטלית ועוד.

כמו כן, יש קורסי המשך למתבגרים ומבוגרים, כמו קורס מ-0 ל-100, קורסים מקצועיים ב- ,SAP קורסים מקצועיים ב-Microsoft ועוד מגוון קורסים המכינים לתעסוקה בעולם ההייטק.

פרוגיקס: הורים מספרים

בעמוד הפייסבוק של "מכללת פרוגיקס" כמו גם באתרי הביקורת השונים ברחבי האינטרנט, מצאנו עשרות חוות דעת של הורים אשר ילדיהם למדו או לומדים כיום במסגרת המכללה, למשל, טניה. א כתבה: "הבת שלי לומדת בקורס גרפיקה במכללת פרוגיקס, והיא כל כך מרוצה כך שבכל יום היא מתרגלת וממשיכה ללמוד גם מחוץ לשיעור עצמו. הקורס נעים וחוויתי, אני ממליצה בחום לכל אחד, במיוחד בימי קורונה, זה עוד עיסוק שתורם להתפתחות הילדים".

יוליה ר. החמיאה גם כן: "הלמידה במקום משמעותית לילדים, מלמדים דרך פרקטיקה ודוגמאות של פרויקטים מעולמם של הילדים. נכחתי היום בקורס החדש שנפתח ונהנתי לראות מקרוב את החוויה שעברה על כולם, ולדעתי כל ילד שאוהב מחשבים צריך להיות במסגרת שכזו, ממליצה מאוד".

פרוגיקס: את התוצאות רואים בשטח 

מכללת פרוגיקס - ללמוד את מקצועות המחשב בגישה אחרת, יח"צ מכללת פרוגיקס - ללמוד את מקצועות המחשב בגישה אחרת | יח"צ מכללת פרוגיקס - ללמוד את מקצועות המחשב בגישה אחרת, יח"צ

למדנו כי 95% מהתלמידים ב"פרוגיקס" אכן מגישים את עבודות הגמר שלהם, לאחר שקיבלו כ-120 שעות הדרכה ותרגולים, ואפשרות לפתח כ-20 אפליקציות שונות, משחקים או אתרים, כך שבסיום הלימודים כולם יוצאים עם ניסיון ורוזמה עשיר של שעות עבודה, תרגול ופיתוח, יותר מכל מקום אחר בארץ.

בוגרי מסלולי הלימוד השונים אף השתלבו ביחידות מובחרות בצה"ל, ולאחר השירות הצבאי חזרו לעבוד במשרות פיתוח מטעם "פרוגיקס", ובמקומות נחשבים אחרים בשוק הישראלי והבינלאומי.

פרוגיקס: יצירת קשר

תכני הלימוד והגישה של המרצים מטעם "פרוגיקס", מתאימים לכולם, כולל ילדים הסובלים מבעיות של קשב וריכוז, אוטיזם, חרשים, ילדים עם בעיות רגשיות ועוד. 

כל התכנים מועברים בדרך פרקטית שמובילה לחוויה ייחודית, בה הילדים בונים ומפתחים משחקים. החיזוק שהם מקבלים בדרך הזו היא מהפכנית, ובמקרים רבים זו משמשת כתחליף יעיל הרבה יותר מאשר שיטות לימוד וטיפול אחרות.

לפרטים נוספים חייגו: 073-33-22-717

אתר מכללת פרוגיקס לנוער

פייסבוק

אתר PROGEEKS

תגיות