אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נכסים ובניין מוכרת 4% ממניות גב ים לכלל ביטוח כלל ביטוח | צילום: אוראל כהן

בלעדי

נכסים ובניין מוכרת 4% ממניות גב ים לכלל ביטוח

אחרי שרכשה 5% מאקרו נדל"ן, מבצעת כלל עסקה נוספת ורוכשת 4% ממניות גב ים בתמורה ל-246 מיליון שקל שישולמו באג"ח של נכסים ובניין; הדבר יקטין את המינוף של נכסים שבנוסף רוצה באמצעות העסקה לקדם את כניסת גב ים למדדים המובילים בבורסה

02.11.2023, 17:56 | גולן חזני

כלל ביטוח ממשיכה להעמיק את אחיזתה בעולם הנדל"ן: אחרי שהיום דווח שכלל תשקיע בחברת הנדל"ן אקרו 100 מיליון שקל באמצעות הקצאה פרטית של מניות שיהוו 5.14% ממניות אקרו נדל"ן לאחר ההקצאה, כעת מתברר כי כלל ביצעה היום עסקה נוספת – רכישת מניות בגב ים.

חברת נכסים בניין שבבעלות דסק"ש דיווחה היום על מכירת 4% ממניות גב ים בתמורה לסך של 246 מיליון שקל, שמשולמים לה באגרות חוב סדרה ט' של נכסים ובניין, מה שיפחית את החוב של נכסים ובניין. בנכסים ובניין לא פירטו מי הגוף איתו בוצעה העסקה, אך לכלכליסט נודע כי מדובר בכלל ביטוח.

לאחר העסקה תחזיק נכסים ובניין ב-82.6% ממניות גב ים. מבחינת נכסים ובניין העסקה היא חלק ממהלך אסטרטגי שנועד להכניס את גב ים לממדדים המובילים בבורסה, מה שישפר את הסחירות של מניית גב ים ויעלה את השווי שלה.

בנוסף לכך, המהלך מסייע להקטנת המינוף של נכסים ובניין. מבחינת נכסים ובניין העסקה נעשתה בשווי גבוה בהרבה מהמחיר בו נסחרת מניית גב ים כיום – 29 שקלים למנייה.

כלל ביטוח נמצאת בחודשים האחרונים במסע רכישות תחת מנהל ההשקעות הראשי החדש יחסית ברק בנסקי, שנכנס לתפקידו בסוף 2022.

מאז שנכנס בנסקי לתפקיד ביצעה החברה השקעות בהיקף כולל של לפחות 1.8 מיליארד שקל: כ-400 מיליון שקל ברכישת 8% ממניות שיכון ובינוי נדל"ן, החברה הבת הפרטית של שיכון ובינוי; 330 מיליון שקל באפריקה מגורים (עם תוכניות להשקעה נוספת בחברה; כ-200 מיליון שקל ברכישת 14% ממניות משק אנרגיה, החברה האם של דליה אנרגיה שעתידה לרכוש את תחנת הכוח אשכול מידי חברת החשמל ב-9 מיליארד שקל; 120 מיליון שקל בכ-10% ממניות אל על; 250 מיליון שקל ברכישת 10% מערד השקעות; 110 מיליון שקל באג"ח ואופציות של חברת הנדל"ן היזמי אאורה שבשליטת יעקב אטרקצ'י; עד 86 מיליון שקל ברכישת כ-9% מאלקטריאון, שמפתחת טכנולוגיה לכבישים שמטעינים מכוניות חשמליות; ו-336 מיליון שקל ברכישת מניות בנק הפועלים מידי שרי אריסון.


תגיות