אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיא: 2 דונם חול באי מלאכותי בדובאי נמכרו ב-34 מיליון דולר האי ג'ומיירה ביי בדובאי | צילום: Katiekk/Shutterstock

שיא: 2 דונם חול באי מלאכותי בדובאי נמכרו ב-34 מיליון דולר

לפי בלומברג, החלקה שגודלה 2,276 מ"ר נמצאת באי ג'ומיירה הפופולרי בקרב מיליארדרים. העסקה משקפת מחיר של 15 אלף דולר למ"ר. זהות הקונה לא נחשפה. באי נמצא אתר נופש יוקרתי, ובמגדל שבנייתו טרם החלה נמכרה כבר דירת פנטהאוז ב-111 מיליון דולר

24.04.2023, 11:32 | חדשות חוץ

חלקה של חול באי מלאכותי שהוקם בדובאי נמכרה בשבוע שעבר ב-125 מיליון דירהם (34 מיליון דולר), סכום שיא בשוק שממשיך להרוויח מההשקעות של קונים זרים.

בסוכנות הידיעות בלומברג דיווחו כי חלקת החול בגודל 2,276 מ"ר נמצאת באי המבוקש ג'ומיירה (jumeirah bay island). היא בצורת פרסת סוס והגישה אליה היא דרך גשר מהיבשה. המחיר מיתרגם ל-15 אלף דולר למ"ר, שלפי סוכנות הנדל"ן נייט פרנק, שארגנה את המכירה, מייצג שיא חדש בנסיכות.

הקונה, שאינו מתגורר באיחוד האמירויות הערביות וזהותו לא נחשפה, מתכנן לבנות בית נופש בשטח. "מדובר על 125 מיליון (דירהם) על חול", אמר אנדרו קמינגס מנייט פרנק בדובאי. "עד כה כל מה שדווח עליו בתקשורת היה וילות מרהיבות, פנטהאוזים יוצאי דופן וכל הדברים האלה. אבל פה מדובר בעסקה שוברת שיאים עבור חלקת אדמה".

הפיכתה של דובאי לשוק נדל"ן מבוקש נובעת ממספר גורמים, ובהם מחירי הנפט הגבוהים, הרצון של עשירי העולם להשקיע בנכסים והתפיסה של דובאי כמקלט בתקופות של מגפה ומלחמה הודות לשיעורי המס והפשיעה הנמוכים. בהתאם לכך רוסים הם בין הקונים הבולטים של נכסים בעיר, שעדיין מקבלת אותם בזרועות פתוחות על אף הסנקציות שהושתו עליהם במדינות רבות אחרות.

ויזות הזהב בדובאי מושכות קונים זרים נוספים שיש להם מספיק הון כדי להשקיע בנדל"ן המקומי. עם זאת, לפי חלק ממומחי הנדל"ן, העיר סובלת כעת מהיצע נמוך מדי של נכסים, במיוחד בנישת היוקרה. "המוכרים נמצאים בעמדה חזקה כעת להכתיב את המחירים מכיוון שיש אפשרויות מוגבלות למדי שזמינות, במיוחד ליד החוף", הוסיפה לינדזי רדסטון מאחת מסוכנויות הנדל"ן שעבדו על העסקה.

חלקת האדמה היא אחת מ-128 חלקות שהוצעו למכירה באי המלאכותי על ידי חברת הנדל"ן הממשלתית מראאס הולדינג. החלקות נמכרו כבר לפני מספר שנים, אך חלקן נמכרו מחדש עבור רווח מכובד. חוקי הפיתוח המקומיים אמנם אוסרים על פיצול החלקות, אך חלק מהקונים איחדו מספר חלקות לבניית אחוזות רחבות היקף. בינתיים הושלמה הבנייה של בתים ספורים בלבד באי, כשהבנייה של נכסים אחרים עוד נמשכת ובחלקות רבות עוד לא החלו בבנייה.

באי נמצא גם אתר הנופש בולגרי, הנחשב לאחד המלונות המפוארים ביותר באי. מתוכנן להיבנות גם מגדל דירות יוקרה של בולגרי. אף שעוד לא החלה הבנייה, בפברואר נמכרה דירת פנטהאוז של תשעה חדרים במגדל ועם חמש מקומות חניה במחיר של 410 מיליון דירהם (111.6 מיליון דולר). ההערכה היא כי השיאים עוד ימשיכו להישבר באי. כך למשל המוכר בעסקה הנוכחית מחזיק בעוד חלקה סמוכה, והוא מתכוון להציעה למכירה עבור 135 מיליון דירהם (36.7 מיליון דולר).

תגיות