אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עקב הקמת הכוח הרב לאומי: מארסק מתכוונת לחזור לשוט בים האדום ספינת משא של מארסק | צילום: אי אף פי

עקב הקמת הכוח הרב לאומי: מארסק מתכוונת לחזור לשוט בים האדום

במכתב ששלחה ענקית הספנות ללקוחותיה היא הודיעה כי תחזור לשוט בים האדום במהירות האפשרית, אך ציינה כי "הסיכון הכללי באזור לא פסק". לדבריה, "הדבר יקרה ברגע שיתאפשר מבחינה תפעולית"

24.12.2023, 19:28 | עדיאל איתן מוסטקי

ענקית הספנות מארסק, שהייתה מהראשונות להודיע על הפסקת השיט בים האדום בעקבות מתקפות החות'ים, בוחנת את האפשרות לחזור לשוט באזור. כך עולה ממכתב ששלחה החברה היום (א') ללקוחותיה. הסיבה לשינוי המדיניות של החברה נובעת מהקמת הכוח הרב לאומי שיפעל נגד החות'ים.

עם זאת, החברה סיייגה את החזרה לשיט, שכן "הסיכון הכללי באזור לא פסק". החברה ציינה שתחזור לשוט בים האדום במהירות האפשרית, אך שהצוותים שלה ממשיכים לבחון את המצב והחברה "לא תהסס לבחון מחדש את המצב". על פי המכתב, "אנו עובדים על התוכניות לאפשר חזרה של כלי השיט הראשונים שיעברו באזור, והדבר יקרה ברגע שיתאפשר מבחינה תפעולית".

כוח החות'ים בתימן פגע בשורה של כלי שיט במרחב באב אל מנדב ובים האדום, מה שהוביל שורת חברות ספנות להפסיק את השיט בים האדום. בשבוע שעבר הודיעה ארה"ב על הקמת כוח רב לאומי שיפעל נגד החות'ים בתימן במטרה לאפשר את המשך השיט, אליו הצטרפו בין היתר בריטניה, צרפת, קנדה והולנד.


תגיות