אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתום חקירה במשטרה: נוה ואורנשטיין שוחררו בתנאים מגבילים

בתום חקירה במשטרה: נוה ואורנשטיין שוחררו בתנאים מגבילים

אחרי שעות חקירה ארוכות נשיא המחוזי בתל אביב לשעבר וראש לשכת עורכי הדין לשעבר עו"ד אפי נוה שוחררו בלילה לבתיהם בתנאים מגבילים השניים, שנשאלו בחקירתם על השיחות המוקלטות שחשפו דיל מפקפק לכאורה, חשודים בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים

29.05.2024, 08:17 | עמיר קורץ

יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, עו"ד אפי נוה, שוחרר הלילה (ד') בתנאים מגבילים בתום חקירתו הארוכה במשטרה. הוא חשוד בשוחד, מרמה והפרת אמונים. החקירה נגדו ונגד שופט בית המשפט המחוזי בת"א לשעבר איתן אורנשטיין, ששוחרר גם הוא בתנאים מגבילים, נפתחה לפני כחודשיים בעקבות חשד ולפיו השניים קיימו שורת שיחות בעלות מאפיינים של יחסי קח-תן מפוקפקים בין בכירי מערכת המשפט. לפי החשד, נוה השתמש ביחסים אלו כדי לקדם שופטים שבהם תמך.

מהמשטרה נמסר כי "החשודים שוחררו בתנאים מגבילים ובהם ערבות עצמית בסך 20 אלף שקל ואי-יצירת קשר עם מעורבים בתיק למשך 30 יום".

חקירת המשטרה בפרשת נוה-אורנשטיין שהפכה אמש לגלויה נפתחה בעקבות פרסום של חיים לוינסון ב"הארץ" של הקלטות שיחות משנת 2016 שהעלו יחסי "תן וקח" לכאורה.

לפי החשד שנבדק, כפי שעלה בשיחות, אורנשטיין, שמאוד רצה לזכות בתמיכת לשכת עורכי הדין בקידום מועמדותו לנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב בוועדה לבחירת שופטים, בתקופה שבה נוה היה ראש הלשכה, נענה לבקשותיו של נוה "להנדס" מחדש את מחלקת הנזיקין בבית המשפט וזאת בהתאם לצורכי נוה, באופן שיעלה בקנה אחד לכאורה עם האינטרסים העסקיים של משרד עורכי הדין הפרטי שלו שמייצג לקוחות במחוזי בתל אביב. על רקע הפרסומים הללו אגף החקירות במשטרה הודיע אז כי פתח בבדיקת הפרשה, שכאמור הפכה הבוקר לחקירה גלויה.

בין השאר, נחקר החשד שעלה בשיחות שפורסמו, כי אורנשטיין נענה לבקשת נוה להזיז מתפקידה את השופטת דליה גנות שנוה טען שהוא ועורכי הדין בתחום הנזיקין סולדים ממנה. נווה אמר בשיחות ההן לאורנשטיין שהלשכה תתמוך במועמדות שלו לנשיא המחוזי: "אתה נותן רק התחייבות אחת. אתה מעיף אותה מתיקי הנזיקין, לא מעניין אותי לאן", אורנשטיין הגיב בצחקוק. בשיחה אחרת, אחרי שגנות הודיעה שהיא פורשת, אמר אורנשטיין לנוה: "אפי, אני פרעתי את החוב, אם כך". נוה ענה לו: "לא, אני אמצא לך חדש, מה אתה חושב לך חביבי".

סנגורו של אורנשטיין, עו"ד ז'ק חן, מסר אמש בתגובה: "אורנשטיין ענה לכל שאלות החוקרים ומסר את גרסתו המפורטת לאירועים. לאחר סיום החקירה חזר לביתו".


תגיות