אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התחזקות הביטקוין שלחה את קוינבייס לזינוק של 56% בפברואר קוינבייס | צילום: רויטרס

התחזקות הביטקוין שלחה את קוינבייס לזינוק של 56% בפברואר

מדובר בחודש הטוב ביותר של בורסת הקריפטו מאז נובמבר, ולאחר שכבר נפלה ביותר מ-26% בינואר; זאת לאחר שהביטקוין רשם זינוק של 48% בפברואר - החודש הטוב ביותר שלו מאז דצמבר 2020

01.03.2024, 16:30 | חדשות חוץ

החודש הטוב ביותר לביטקוין מאז 2020 תדלק עליות גם במניות של חברות סחר וכריית המטבע, ומחזירות אותן למסלול העליות מהשנה שעברה.

מטבע הקריפטו הגדול ביותר מבחינת ערך הוסיף 48% לערכו בפברואר, בעלייה הגדולה ביותר שרשם מאז דצמבר 2020. היום (ו') הוא נסחר מעל 62 אלף דולר. עלייה זו עזרה להרים את המדד שעוקב אחר חברות הקשורות לנכסים דיגיטליים ב-36% בפברואר, לאחר שירד ביותר מ-20% בחודש הקודם. במקביל מניית בורסת הביטקוין קפצה ביותר מ-56% בפברואר - החודש הטוב ביותר שלה מאז נובמבר - לאחר שכבר נפלה ב-26% בינואר.

החברות המרכיבות את המדד נמצאות כעת ברובן באזור החיובי, לאחר קבלת האישור של הרשות האמריקאית לני"ע (SEC) לקרנות סל להשקיע ישירות במטבע. העלייה מפברואר מהווה המשך של עליות דומות שהתרחשו במהלך 2023. "העניין במגזר הזה חזר", כך אמר וויל רינד, מנכ"ל חברת GraniteShares, "תמיד יהיה לזה מימד תקשורתי. הביטקוין קיבל כזה הייפ, אבל בתוך ההייפ מסתתר משהו מאוד אמיתי, וזוהי ההתמסדות של שוק הקריפטו ומתן לגיטימציה לכך מהרגולטור".

ביום רביעי האחרון גרם טירוף הקריפטו המחודש לקריסות זמניות של אתר המרת הקריפטו האמריקאי קוינבייס גלובל.

גורם נוסף שתדלק כנראה את העליות הוא אירוע "החצייה" (Halving) שצפוי בסוף אפריל ומתרחש פעם בארבע שנים, בו יפחת ההיצע של המטבע, דבר אשר העלה בעבר את מחירו.

כמובן שמניות הקשורות לקריפטו נוטות לעלות במהלך עליות של המטבע, אך הן יכולות גם לרדת אם המטבע מאבד מומנטום. "מניות הקריפטו ימשיכו בגדול להיות תנודתיות כל עוד הנכס שבבסיסן נותר תנודתי", כתב רינד.


תגיות