אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חילופי אש בצפון; פשיטה של יממה סביב שיפא: "100 מחבלים חוסלו" חיילים במנהרה מתחת לשיפא | צילום: AP Photo/Victor R. Caivano

חילופי אש בצפון; פשיטה של יממה סביב שיפא: "100 מחבלים חוסלו"

זוהו שתי נפילות במטולה, ללא נפגעים או נזק; ירי גם מסוריה לשטח פתוח ברמת הגולן; מוקדם יותר תקף חיל האוויר בלבנון, ודיווחים בסוריה על תקיפות גם שם; צה"ל: התוכנית להצפת מנהרות ברצועה - "פריצת דרך"; נתניהו: "לא נשחרר אלפי מחבלים; הקונספציה? אני התרעתי, לא הסכימו איתי" - הבית הלבן: "הוא יכול לדבר בשם עצמו"

30.01.2024, 23:08 | כלכליסט ו-ynet

22:50 - דיווח סורי: ישראל תקפה 2 מוצבים צבאיים במדינה. המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם, ארגון אופוזיציה למשטר אסד הפועל מלונדון, דיווח כי ישראל תקפה שני מוצבים צבאיים בסוריה, באזור תל אל-ג'מוע ובאזור העיירה נאפעה. בתוך כך, רשת "אל-מיאדין" הלבנונית המזוהה עם חיזבאללה דיווחה כי בוצעו תקיפות ארטילריות ישראליות באזור הירמוך, מערבית לדרעא. מוקדם יותר, מועצה אזורית גולן הודיעה כי זוהו שלושה שיגורים מסוריה שנפלו בשטחים פתוחים בדרום רמת הגולן. (ליאור בן ארי)

22:45 - BBC: "לפחות חצי מכל המבנים ברצועת עזה נהרסו או ניזוקו". רשת ה-BBC מדווחת על בסיס ניתוח של נתוני לוויין כי מחצית מהמבנים ברצועת עזה נהרסו או ניזוקו מאז פרוץ המלחמה. לפי הניתוח החדש שפרסמה רשת החדשות הבריטית, בין 144,000 ל-175,000 מבנים ברחבי הרצועה ניזוקו או נהרסו - בין 50% ל-61% מכלל המבנים שם.

לפי הדיווח, בעיר חאן יונס שבדרום הרצועה - בה מתמקדים הקרבות בשבועות האחרונים - נהרסו או ניזוקו רק בשבועיים האחרונים יותר מ-1,500 מבנים. על פי ניתוח נתוני הלוויין, שבוצע על ידי חוקרים מאוניברסיטאות בניו יורק ואורגון, בחאן יונס ניזוקו או נהרסו בכל המלחמה יותר מ-38,000 מבנים - כ-46% מכלל המבנים בעיר. BBC הבליטה את הדיווח, והוא התנוסס בכותרת הראשית שלה במשך שעות.


הרס ברצועת עזה , צילום: AP הרס ברצועת עזה | צילום: AP הרס ברצועת עזה , צילום: AP22:00 - דיווח בסוריה: ישראל תוקפת בשטח המדינה בתגובה לירי לגולן. לפי דיווח בסוריה, טיל נורה לכיוון רמת הגולן ממוצבים צבאיים מערבית למחוז דרעא במדינה. עוד דווח כי ישראל תוקפת בתגובה באותו האזור. מוקדם יותר, מועצה אזורית גולן הודיעה כי זוהו שלושה שיגורים מסוריה שנפלו בשטחים פתוחים בדרום רמת הגולן. (ליאור בן ארי)

21:45 - דיווח על ירי גם מסוריה: "3 נפילות בשטח פתוח בגולן". במועצה האזורית גולן היו שלוש נפילות בשטח פתוח - כתוצאה מירי מסוריה. אין נפגעים או נזק. (יאיר קראוס)

21:40 - מועצת גליל עליון: זוהו 2 נפילות במטולה, ללא נפגעים או נזק. מועצה אזורית גליל עליון הודיעה כי זוהו שתי נפילות של טילי נ"ט במטולה. עוד נמסר כי "אין נפגעים בגוף ולא דווח על נזק בשלב הזה". (יאיר קראוס)

21:30 - חיזבאללה טוען לירי לאזור מטולה. חיזבאללה טוען שביצע ירי לאזור מטולה בשעה 20:10. לאורך היום טען ארגון הטרור לאחריות על ארבע מתקפות בגבול. לפי ארגון הטרור הירי למטולה בוצע בתגובה לתקיפות ישראליות נגד "כפרים ובתים אזרחיים", שהאחרונה בהן הייתה באל-חיאם בדרום לבנון. (ליאור בן ארי)

21:25 - ארה"ב: "אף אחד לא יכול לספק סיוע בהיקפים של אונר"א, רוצים לראות את המשך עבודתם". דובר מזכירות המדינה האמריקנית מת'יו מילר אמר על רקע השהיית המימון לאונר"א כי "אין שחקן אחר שיכול לספק סיוע בעזה בהיקף שאונר"א מספקת. אנחנו רוצים לראות את העבודה הזו ממשיכה". בנוסף, אמר מילר כי "ארצות הברית מצפה מישראל לקבוע מה הם צריכים לעשות כדי לעמוד בהחלטה של בית הדין הבינלאומי לצדק בהאג".


מטה אונר"א ברצועת עזה, צילום: REUTERS/IBRAHEEM ABU MUSTAFA מטה אונר"א ברצועת עזה | צילום: REUTERS/IBRAHEEM ABU MUSTAFA מטה אונר"א ברצועת עזה, צילום: REUTERS/IBRAHEEM ABU MUSTAFA


21:05 - אזעקה נשמעה ביישוב ערב אל-עראמשה שבגבול לבנון.

20:50 - הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס ביום חמישי בשעה 21:00. (איתמר אייכנר)

20:20 - לשכת נתניהו על המגעים לעסקה: "צה"ל לא ייסוג מרצועת עזה - ולא ישוחררו אלפי מחבלים". לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחסה למגעים לעסקה מול חמאס, ומסרה: "לגבי מתווה אפשרי לשחרור חטופים, עמדתו של ראש הממשלה עקבית - המלחמה תסתיים רק כשיושגו כל מטרותיה, צה"ל לא ייסוג מהרצועה ולא ישוחררו אלפי מחבלים". בלשכה הוסיפו כי לא היה כלל דיון בנוגע לכמות האסירים הביטחוניים שישוחררו בתמורה לשחרור החטופים, וכי דיווחים בסוגיה אינם נכונים. גם בכיר חמאס אמר מוקדם יותר היום כי הנושא טרם נקבע. (איתמר אייכנר)

19:45 - דיווח בקטאר: גורמים מצריים מעריכים שעסקת חטופים תושג בתחילת השבוע הבא. מקורות מצריים מסרו לעיתון הקטארי "אל-ערבי אל-ג'דיד" כי הם מעריכים ש"יושג הסכם להפסקת אש וחילופי שבויים בין ישראל לחמאס בתחילת שבוע הבא". לפי אחד המקורות, "מהדיונים הראשונים של הגורמים המצריים עם בכירי חמאס במהלך השבוע הנוכחי נראה כי יש תנועה קדימה לכיוון השלמת הסכם". לדברי המקור, חמאס העביר הערה על ההסכם שהוצע בפסגה בפריז, ועמד על כך שאנשי צבא וחיילים ישוחררו רק בשלב האחרון של ההסכם. (ליאור בן ארי)

19:40 - הבית הלבן על הצהרת נתניהו: "יכול לדבר בשם עצמו, צריכים לעשות הכול לשחרור חטופים". דובר המועצה האמריקנית לביטחון לאומי בבית הלבן ג'ון קירבי נשאל על הצהרת ראש הממשלה בנימין נתניהו ולפיה לא ישוחררו אלפי מחבלים במסגרת עסקה עתידית, ולא השיב ישירות על כך: "אנחנו צריכים לעשות כל מה שאפשר כדי לשחרר את החטופים. העבודה שאנחנו עושים היא מסייעת, יש התקדמות. ראש הממשלה יכול לדבר בשם עצמו, אנחנו לא צריכים לשנות כיוון".ג ג'ון קירבי | צילום: Anna Moneymaker/Getty Images ג


19:25 - הבית הלבן: "יש התקדמות במגעים לעסקת חטופים, סאליבן ייפגש עם גורמים קטאריים". דובר המועצה האמריקנית לביטחון לאומי בבית הלבן ג'ון קירבי אמר כי יש התקדמות במגעים לעסקת חטופים נוספת, וכי היועץ לביטחון לאומי ג'ייק סאליבן ייפגש היום עם גורמים קטאריים רשמיים כדי לדון בנושא החטופים. עוד אמר קירבי כי סאליבן ייפגש עם משפחות של חטופים בעלי אזרחות אמריקנית.

19:10 - פשיטה של יממה סביב בית החולים שיפא, בצפון הרצועה: "100 מחבלים חוסלו". במקביל למאמץ של צה"ל להכריע את גדודי חמאס בחאן יונס, גם בצפון הרצועה נמשכת הלחימה. כוחות אוגדה 162 השלימו היום פשיטה שנמשכה כיממה על יעדי חמאס סביב בית החולים שיפא בעיר עזה - במהלכה חוסלו לפי צה"ל כ-100 מחבלים בחילופי אש עם הכוחות, מהם 40 היום. באחת התקריות זוהתה חוליית נ"ט של חמאס שהותקפה מהאוויר.


בית חולים שיפא בעזה , צילום: AFP בית חולים שיפא בעזה | צילום: AFP בית חולים שיפא בעזה , צילום: AFP


פשיטות דומות נערכו בשבועות האחרונים גם בשכונות הדרומיות של העיר עזה, בפאתי שאטי ובבית לאהיה, וצפויות להימשך גם בחודשים הבאים להעמקת ההישגים של צה"ל וכדי לאפשר לפעילי חמאס שנותרו בצפון הרצועה להיחשף - ובכך לחזור ולתקוף אותם.

בדרום הרצועה, כוחות אוגדה 98 עצרו אתמול שלושה מחבלים מאחורי דלת הדף של מנהרה אסטרטגית בחאן יונס, במהלך פעולה של יחידת עילית במקום. השלושה הועברו לחקירת שב"כ וחקר המנהרה נמשך. אוגדה 98 היא האוגדה היחידה שמתמרנת כעת ברצועה ומיקוד פעילותה הוא במחנה הפליטים שבמערב העיר - לאחר שאוגדה 36 יצאה מהרצועה לפני כשבועיים, החלה תרגילי מוכנות לזירה הצפונית ועשויה להחליף כוחות מילואים במשימות הגנה בגבול לבנון.

18:55 - צה"ל: זוהתה נפילה ליד ערב אל-עראמשה, אין נפגעים. מטוסי קרב של צה"ל תקפו מפקדה מבצעית ועמדת תצפית של חיזבאללה באזור אל-חיאם שבדרום לבנון. כך הודיע דובר צה"ל, שציין כי מוקדם יותר זוהה שיגור שחצה משטח לבנון ונפל בשטח פתוח סמוך לערב אל-עראמשה שליד הגבול, ללא נפגעים. עוד נמסר כי "במהלך היום מטוסי קרב של צה"ל תקפו עמדת תצפית ומבנה צבאי של הארגון סביב עייתא א-שעב ומחיבב". (יואב זיתון)

18:50 - גלנט בהערכת מצב לנושא העורף: "אם תופעל אש מלבנון - המצב בחיפה יהיה לא טוב". שר הביטחון יואב גלנט קיים בעיריית קריית אתא הערכת מצב מיוחדת לנושא העורף במטרופולין חיפה. בדיון אמר גלנט כי "האפשרות להסדר מדיני הולכת וממצה את עצמה. יגיע השלב שהסבלנות שלנו תפקע, וכתוצאה מזה אנחנו עלולים להגיע לפעולה כוחנית שבקצה שלה ההשלכה יכולה להגיע גם למחוז חיפה, וצריך לקחת את זה בחשבון". לדברי גלנט, "אם תופעל אש כנגד מדינת ישראל מלבנון, המצב בחיפה יהיה מצב לא טוב, אבל בביירות המצב יהיה הרסני". (יואב זיתון)


שר הביטחון יואב גלנט, צילום: טל שחר שר הביטחון יואב גלנט | צילום: טל שחר שר הביטחון יואב גלנט, צילום: טל שחר18:45 - "תוכנית אטלנטיס" להזרמת מים למנהרות הפכה למבצעית: "פריצת דרך מול עזה תחתית". צה"ל חשף פרטים חדשים על "תוכנית אטלנטיס" להזרמת מים למנהרות, על רקע דיווח בארצות הברית לפיה היא נחלה הצלחה חלקית בלבד ולא הובילה להשמדת מנהרות באופן סיטוני - ומודיע כי היא הפכה למבצעית. "זו פריצת דרך בהתמודדות עם אתגר התת-קרקע", אמרו. לפי הודעת צה"ל, במהלך המלחמה צה"ל הפך את היכולת לנטרול תשתיות טרור תת-קרקעיות ברצועה באמצעות הזרמת מים למבצעית. בהודעה נכתב כי פותחו כלים להזרמת מים בספיקה גבוהה למנהרות של חמאס ברצועה, כחלק ממגוון הכלים שבידי צה"ל לטיפול במנהרות. (יואב זיתון)

17:35 - בכיר בחמאס: העסקה המוצעת כוללת 3 שלבים. מספר המחבלים שישוחררו - טרם נקבע. בכיר בחמאס אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי ההצעה להפסקת אש שהועלתה בפסגה בפריז כוללת שלושה שלבים. לפי הבכיר, השלב הראשון כולל שחרור ילדים, נשים, מבוגרים וחולים, השלב השני כולל את כל הנשים והגברים "המגויסים", ובשלב השלישי ישוחררו גופות השבויים. עוד אמר הבכיר כי מספר האסירים הפלסטינים שישוחררו בתמורה לשחרור החטופים הישראלים טרם נקבע, וכי הנושא נמצא עדיין במשא ומתן.

16:30 - מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי: "בלי הפסקת אש מקיפה ונסיגת כוחות צה"ל - אין הבנות". מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני זיאד נחאלה התייחס למגעים להפסקת אש, ואמר: "אנו מאשרים את עמדתנו הנחרצת לפיה אין לעסוק בשום הבנות מבלי להבטיח הפסקת אש מקיפה, נסיגת כוחות הכיבוש, הבטחת שיקום ופיתרון מדיני ברור המבטיח את זכויות העם הפלסטיני". לצד החמאס, גם הג'יהאד האיסלאמי מחזיק בידו חטופים. (עינב חלבי)

15:35 - ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר במכינת "בני דוד" ביישוב עלי שבבנימין. "זה לא 'עוד סבב', לא עוד חילופי מהלומות, לא עוד מבצע - ניצחון מוחלט. לא פחות מזה. אני מחויב לזה, הלוחמים שלנו מחויבים לזה, והרוב המוחלט של העם מחויב לזה. אנחנו לא נתפשר על פחות מניצחון מוחלט", אמר נתניהו במהלך ביקורו. "אני שומע אמירות על כל מיני עסקאות, אז אני רוצה להבהיר: אנחנו לא נסיים את המלחמה הזאת עם פחות מהשגת כל יעדיה. אנחנו לא נוציא את צה"ל מהרצועה ולא נשחרר אלפי מחבלים". (איתמר אייכנר, ynet)

אתמול התראיין נתניהו לערוץ TalkTV הבריטי. העיתונאי הבריטי דאגלס מאריי שאל אותו על הקונספציה הישראלית לגבי חמאס. בתגובה, הסביר ראש הממשלה שלא יכול היה לפעול נגד חמאס, וטען שלא היה חלק מאותה קונספציה. "זה אולי נכון לגבי כמה אנשים - אבל לא נכון לגביי. אני מאמין שאנחנו לא יכולים להגיע לעסקאות חמאס. קראתי להם דאעש לפני שנים, וכשהם השתלטו על עזה אמרתי שזה חמאסטן, שהאנשים האלה יתקפו אותנו, הזהרתי שהם ישגרו רקטות. אך התייחסו לזה בביטול כשעזבנו את עזה".

13:30 - בישראל מעריכים כי תשובת חמאס לעסקה שעליה הוסכם בפסגת פריז תינתן מחר למתווכים ולא מייחסים חשיבות לדיווחים בתקשורת על דחייה מצד ארגון הטרור - ומחכים לעדכון מקטאר.

12:30 - מפגינים חוסמים את מעבר ניצנה, ומונעים ממשאיות סיוע להיבדק בדרך לעזה. מפגינים מתנועת "צו 9" הגיעו לחסום את מעבר ניצנה שבגבול עם מצרים, שם נבדקות משאיות סיוע שעוברות בסופו של דבר לרצועת עזה דרך מעבר רפיח.

בדרך למעבר, על כביש 211, הוקמו מחסומים משטרתיים - שבלמו חלק מהמפגינים. יחד עם זאת, אחרים הצליחו להגיע למעבר וחסמו אותו לתנועה. "אף משאית אספקה לחמאס לא עוברת מכאן", אמרו בתנועה. "גאים בעם הזה, חילונים דתיים, מימין ומשמאל, מהעיר הכפר והקיבוץ שנמצאים איתנו היום ובכל יום. ממשיכים בנחישות למען חיילינו ועד שובם של כלל החטופים הביתה". (אלישע בן קימון, תומר שונם הלוי, אילנה קוריאל)

12:00 - הנייה: קיבלנו הצעה לעסקה, נלמד אותה. פתוחים לרעיונות לסיום המלחמה. מנהיג חמאס איסמעיל הנייה אמר כי ארגון הטרור קיבל את ההצעה לעסקת חטופים שגובשה בפסגה בפריז - ולא דחה אותה על הסף. חמאס, לדבריו, "ילמד את ההצעה". הנייה הוסיף כי "העדיפות היא לסיום המתקפה הישראלית - ונסיגה מלאה של הכוחות הישראליים מעזה. חמאס פתוח לכל הרעיונות שיובילו לסיום המתקפה הישראלית על עזה". עוד אמר כי הוא יבקר בקהיר כדי לדון בהצעה שגובשה בפריז. (רויטרס)

11:08 - צה"ל: הושמדו משגרי הרקטות לגוש דן. חיל האוויר בהכוונת מרכז האש של אוגדה 98, השמיד אמש באמצעות מטוסי קרב את משגרי הרקטות מהם בוצעו השיגורים לעבר גוש דן. על פי הערכה במשגר שהושמד היו מרגמות נוספות לירי. כך מסר דובר צה"ל, שציין כי בתקיפה נוספת, הושמד נכס צבאי של יחידת הנ"ט בחמאס. "אוגדה 98 ממשיכה בלחימה במערב חאן יונס. לוחמי צוות הקרב של הצנחנים חיסלו מחבלים ואיתרו אמצעי לחימה. חטיבה 7 הכווינה כלי טיס שתקף וחיסל מספר מחבלים. במקביל, לוחמי אוגדה 162 ממשיכים לפעול במרחב צפון ומרכז הרצועה", עדכן דובר צה"ל. (יואב זיתון)9:54 - הפלסטינים מדווחים: תקיפות באזור בית החולים אל-אמל בחאן יונס. הפלסטינים מדווחים על סדרת תקיפות אוויריות בסביבת בית החולים אל-אמל שבחאן יונס. לפי הדיווחים, בסביבה נשמעות קריאות לתושבים שנמצאים באזור להתפנות. הפלסטינים גם דיווחו כי עשרות גופות הוחזרו היום לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום. לא נמסר מהיכן נלקחו הגופות. (עינב חלבי)

צילום: REUTERS/Mohammed Salem צילום: REUTERS/Mohammed Salem צילום: REUTERS/Mohammed Salem

9:20 - בני משפחות חטופים ב"השכמה" לנתניהו: "זמן להחלטה אמיצה". בני משפחות חטופים הגיעו לביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ברחוב עזה בירושלים, וכרזו לו במגפונים כהשכמת בוקר. "משפחת נתניהו, באנו לפתוח את היום בחיזוק לאור הבשורות הטובות שאנחנו שומעים (המגעים לעסקת חטופים - ג"מ). כל עם ישראל ומשפחות החטופים רוצים לחזק אתכם ביום הזה, שבו אתם יוצאים למשימה הכי חשובה של ישראל בשנים האחרונות - השבת החטופים. אין אדם שלא עומד מאחוריכם בשעה זו", אמר אחד מבני המשפחות. (גלעד מורג)

9:15 - מפגינים בדרך לכרם שלום: "נחושים לחסום את המשאיות לעזה". תנועת צו 9, שחסמה בימים האחרונים את משאיות הסיוע לרצועת עזה, הודיעה כי אנשיה מתכננים להגיע למעבר כרם שלום כדי למנוע את מעבר המשאיות. אתמול לא חסמו המוחים את המשאיות, אחרי שארבעה מהם עוכבו על ידי המשטרה.

אלוף פיקוד הדרום הכריז בימים האחרונים כי שטח מעבר כרם שלום הוא שטח צבאי סגור, ואסר על הגעה אליו. "על אף החסימות בני משפחות החטופים ומשפחות הלוחמים נחושים לחסום את מאות המשאיות", אמרו בתנועה. "אין שום היגיון בהכנסת המשאיות ישירות לידי מחבלי חמאס. אנו נכונים לשעת המבחן הזו ביחד עם אלפים תומכים שדורשים לעצור את האספקה לחמאס. אף סיוע לא אמור לעבור עד שאחרון החטופים יחזור. (אלישע בן קימון)

צילום:  EPA/ABIR SULTAN צילום: EPA/ABIR SULTAN צילום:  EPA/ABIR SULTAN

8:07 - כוחות צה"ל פעלו הלילה באזור טול כרם, וניהלו חילופי אש עם מחבלים. במהלך הלילה פעלה חטיבת מנשה במחנות הפליטים טול כרם ונור א-שמס לסיכול טרור, וחשפה צירים בחשד למטענים שהוטמנו במקום. במהלך הפעילות התנהלו חילופי אש עם מחבלים. (אלישע בין קימון)

7:50 - דיווח בלבנון: "ישראל תקפה בשעות הבוקר בדרום המדינה". סוכנות הידיעות הלאומית הלבנונית דיווחה כי ישראל תקפה בירי מקלעים כבדים בשעות הבוקר בעיירה עיתא א-שעב שבדרום לבנון. (ליאור בן ארי)

7:30 - המחבלים שחוסלו בג'נין תכננו פיגוע מיידי בהשראת 7 באוקטובר. לוחמי ימ"מ ושב"כ סיכלו חוליית מחבלי חמאס חמושים שהסתתרה בבית החולים בן סינא בג'נין שתכננו להוציא פיגוע בטווח הזמן המיידי. כך מסרו בהודעה משותפת שב"כ המשטרה וצה"ל. לפי ההודעה, מוחמד ג'לאמנה (27), שחוסל, היה מחבל חמאס שעסק בתקופה האחרונה בקידום פעילות טרור והסתתר בבית החולים. הוא ניהל קשרים מול מפקדת חמאס בחו"ל והעביר נשקים ותחמושת לפעילי טרור לטובת קידום פיגועי ירי ותכנן פיגוע פשיטה בהשראת אירועי 7 באוקטובר. עם ג'לאמנה סוכלו שני מחבלים נוספים שהסתתרו במקום, אחד משויך לחמאס והשני לג'יהאד האיסלאמי. (אלישע בן קימון)6:45 - באופן חריג: צה"ל חיסל 3 מחבלים בתוך בית חולים בג'נין. כוח מיוחד של צה"ל חיסלו שלושה מחבלים בפעילות ממוקדת בבית החולים אבן סינא בג'נין. המחבלים, מוחמד ג'לאמנה ושני האחים מוחמד ובאסל אלגזאוי משתייכים לגדודי אלקסאם ולגדודי אלקודס. מוחמד ג'לאמנה שימש כדובר של גדודי אל קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, במחנה הפליטים ג'נין.(עינב חלבי, אלישע בן קימון)

סיקור חדשות הלילה

ניו זילנד עוצרת את המימון לאונר"א: "יש לחקור את ההאשמות עד תום". ניו זילנד הודיעה על השעיית המימון לאונר"א, סוכנות האו"ם לפליטים פלסטינים, בעקבות החשד שעובדים בסוכנות לקחו חלק בטבח ה-7 באוקטובר. "ההאשמות שהוצגו חמורות ביותר. חשוב שהן ייחקרו עד תום", אמר ראש ממשלת ניו זילנד כריסטופר לקסון. 11 מדינות נוספות, בהן ארצות הברית, בריטניה, גרמניה ויפן, כבר הודיעו בימים האחרונים על השעיית המימון לאונר"א. (AFP)

בלינקן מגיב על הודעת חמאס: "ההצעה שעל השולחן חזקה. תצטרכו לקבל החלטה". מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן הגיב להצהרת חמאס כי ארגון הטרור לא ינהל מו"מ על עסקת חטופים בטרם ישראל תיסוג מעזה, ואמר כי "ההצעה שעל השולחן חזקה. חמאס יצטרכו לקבל החלטה". בלינקן ציין כי המדינות המעורבות בעיצוב המתווה "מסכימות כי ההצעה חזקה". (רויטרס)

תגיות