אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במהלך הלילה: 3 רקטות נורו מסוריה לעבר הגולן, צה"ל תקף בתגובה שיגור טיל לעבר מטרה בסוריה (ארכיון)

במהלך הלילה: 3 רקטות נורו מסוריה לעבר הגולן, צה"ל תקף בתגובה

שעות אחרי ששלוש רקטות נורו לישראל - מטח נוסף שוגר הלילה לגולן: כוחות ארטילריים של צה"ל תקפו בתגובה בסוריה את המשגרים שירו את הרקטות. לפי הצבא, שני שיגורים חצו לשטח ישראל - אחד יורט, והשני נפל בשטח פתוח. תושבים סיפרו: "היה רעש אדיר של בום", ברמת הגולן הורו על פתיחת מקלטים: "התושבים מתבקשים לשהות בקרבת מרחב מוגן". לא דווח על נפגעים

09.04.2023, 06:45 | ynet

שלוש רקטות נורו הלילה (בין שבת לראשון) מסוריה לעבר רמת הגולן. כוחות ארטילריים של צה"ל תקפו בתגובה את האזור שממנו בוצעו השיגורים. בין היתר הותקפו משגרים, על ידי כלי טיס מאויש מרחוק. לפי צה"ל, מתוך שלושת השיגורים שזוהו שניים חצו לשטח ישראל, כאשר אחד יורט על ידי לוחמי ההגנה האווירית והשני נפל בשטח פתוח. הצבא תקף הלילה בסוריה מספר פעמים. לפי המועצה האזורית גולן אין נפגעים בתקרית ולא נגרם נזק. גם אתמול שוגרו שלוש רקטות מסוריה לעבר שטח ישראל.

צה"ל ציין כי מטוסי קרב תקפו בשטח סוריה מתחם צבאי של הדיוויזיה הרביעית, מכ"ם ועמדות ארטילריה המשמשות את צבא סוריה, בעקבות ירי הרקטות שהתרחש הלילה משטחה לעבר ישראל. הצבא מסר עוד כי הוא רואה בסוריה אחראית לכל מה קורה בשטחה, ולא יאפשר ניסיונות להפרת ריבונות ישראל. משרד החוץ של סוריה מסר כי מערכות הגנה אווירית פעלו בעקבות תקיפות ישראליות בדרום המדינה, והוסיף כי המערכות יירטו כמה טילים.

בעקבות השיגורים, מסרה המועצה האזורית גולן כי ראש המועצה הורה לפתוח את המקלטים בכל היישובים הגולן. לפי ההודעה, "התושבים באזור זה מתבקשים לשהות בקרבת מרחב מוגן ולהישמע להוראות פיקוד העורף המתעדכנות בזמן אמת באפליקציה". ארגון "חטיבת ירושלים בסוריה" לקח אחריות על השיגורים שבוצעו מסוריה לעבר ישראל הלילה וביום שבת. מדובר בארגון פלסטיני קטן שפועל בשטחה של המדינה.

בשעה 02:41 במהלך הלילה נשמעו אזעקות ביישובים נטור ואבני איתן שברמת הגולן, בשל השיגורים. אפרת, תושבת היישוב חיספין שבדרום רמת הגולן, סיפרה כי "היה רעש אדיר של בום והתעוררנו כולנו והאזעקה של הרכב החלה לפעול". בעקבות התקיפה של צה"ל בסוריה דיווחו תושבים על פיצוצים נוספים שנשמעו באזור.

גם אתמול שוגרו שלוש רקטות מסוריה לעבר שטח ישראל, כשאחת מהן חצתה לישראל ונפלה בשטח פתוח בדרום רמת הגולן. בצה"ל ציינו כי לא שוגרו מיירטים לעבר הרקטות, עקב נפילתן בשטחים פתוחים. במקביל, על רקע החשש מעימותים ליליים בהר הבית לפני עליית היהודים, מתפללים סגרו אמש את דלתות מסגד אל-אקצא. בעקבות ההסלמה הביטחונית, ראש הממשלה בנימין נתניהו הזמין את ראש האופוזיציה יאיר לפיד לעדכון ביטחוני.

ההתרעה על הירי שבוצע מסוריה אמש התקבלה מעט לאחר השעה 22:00 ביישומון פיקוד העורף בשטחים פתוחים סמוך למושב מיצר. גורם סורי אמר ל-ynet כי הירי בוצע מאזור קוניטרה. "שמעו את קולות השיגור באזור", אמר הגורם. בצה"ל בודקים מה מקור הירי, אך הוא בוצע מאזור שבו יש נוכחות מוגברת של פעילים פרו-איראניים, שבו צה"ל תוקף לפי פרסומים זרים מעת לעת תשתיות צבאיות ועמדות תצפית ליד הגבול. לפי הדיווחים בתקשורת הערבית, מלבד הרקטה שנפלה בשטח ישראל, אחת הרקטות נפלה בשטח ירדן והשנייה בשטח סוריה.

חן לוי, רבש"ץ המושב מיצר שברמת הגולן, מסר: "ההסלמה בגזרת הצפון לא פוסחת על גזרת רמת הגולן. הגענו ראשונים לאירוע. לצערנו, מדובר באירוע חמור מאוד למרות שהמרגמה נפלה בשטחים פתוחים ולא בתחומי הקיבוץ. אנו קוראים לציבור להישמע להוראות כוחות הביטחון. אסור שדם תושבי ישראל יהיה הפקר".

מוקדם יותר אמש הודיע צבא לבנון שכוחותיו איתרו עוד משגר רקטות מוכן לשיגור. לפי הודעת הצבא, "המשגר הוכן לפני כמה ימים, והצבא מפרק אותו ומנטרל את הרקטות". המשגר אותר בשטחים חקלאיים באזור הכפר קליילה, אותו אזור שחיל האוויר תקף לאחר שממנו שוגרו מטחי הרקטות לגליל.

ביום חמישי, במטח הרקטות מלבנון לעבר הגליל, נורו 36 רקטות. כמה בני אדם נפצעו מהירי הכבד, ונגרם נזק רב - בין היתר בשלומי ובבצת. לאחר הירי תקף חיל האוויר בלבנון, במקביל לתקיפה מסיבית יותר ברצועת עזה.

תגיות