אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר שמן לבית רזה, שנמכר ב-1.25 מיליון דולר סקיני האוס בוסטון בית צר למכירה | צילום: Atlantic Visuals/CL Properties

מחיר שמן לבית רזה, שנמכר ב-1.25 מיליון דולר

הבית הצר (Skinny House) בבוסטון, שרוחבו מגיע עד 3 מטרים בלבד, החליף ידיים לאחר שהועמד למכירה בחודש שעבר ב-1.2 מיליון דולר; המוכרים רכשו אותו לפני ארבע שנים ב-900 אלף דולר; מה הוא כולל? ומדוע הכינוי הנוסף שלו הוא "בית הדווקא"?

18.09.2021, 13:12 | חדשות חוץ

הבית הצר (Skinny House) המפורסם בבוסטון נמכר במחיר שמן, כך דיווחה סוכנות הידיעות AP. 


קראו עוד בכלכליסט:


הבית הממוקם בצד הצפוני של העיר הוצע למכירה באוגוסט עבור 1.2 מיליון דולר. שלשום (ה') נחתם החוזה למכירתו תמורת 1.25 מיליון דולר. לפי פוסט שפרסמה סוכנות הנדל"ן CL Properties, שהיתה אחראית על המכירה בפייסבוק, הבית "קיבל  מספר הצעות ולכן נחתם חוזה למכירתו בסכום גבוה מהמחיר המבוקש בתוך פחות משבוע". מדובר גם ברווח עבור הבעלים, שרכשו אותו ב-2017 ב-900 אלף דולר. 


סקיני האוס מקרוב, צילום: Atlantic Visuals/CL Properties סקיני האוס מקרוב | צילום: Atlantic Visuals/CL Properties סקיני האוס מקרוב, צילום: Atlantic Visuals/CL Properties


הבית שנבנה ב-1862 הוא בן 4 קומות ובגודל של 108 מ"ר. בחלק הרחב ביותר שלו הוא ברוחב של 3 מטרים בלבד, ובחלקים הצרים יותר מגיע ל-2.8 מטרים. הוא כולל שני חדרי שינה וחדר רחצה אחד, ויש חצר פרטית המשקיפה על נמל בוסטון. לבית אין דלת כניסה ראשית, והכניסה אליו היא דרך דלת צדדית. 


ומבפנים, צילום: Atlantic Visuals/CL Properties ומבפנים | צילום: Atlantic Visuals/CL Properties ומבפנים, צילום: Atlantic Visuals/CL Properties


לפי שלט המוצב בכניסה לבית הוא מכונה גם "בית  הדווקא" (Spite House). האגדה המקומית מספרת כי שני אחים ירשו את הקרקע, אך לאחר שאחד מהם התגייס לצבא האח השני בנה בית גדול על מרבית השטח. כשהאח החייל שב משדה הקרב במלחמת האזרחים האמריקאית הוא בנה את הבית הצר כדי לחסום לאחיו את הגישה לנוף ולאור השמש. 


צילום: Atlantic Visuals/CL Properties צילום: Atlantic Visuals/CL Properties צילום: Atlantic Visuals/CL Propertiesתגיות