אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: אחרי IBM - אפל מפסיקה גם את הפרסום באפליקציית X מנכ"ל אפל טים קוק | צילום: Justin Sullivan/Getty Images

דיווח: אחרי IBM - אפל מפסיקה גם את הפרסום באפליקציית X

על פי דיווח ב-Axios, אפל מבצעת את הצעד בעקבות התמיכה של מאסק בפוסט אנטישמי ולאחר שפרסומות שלה הופיעו בפלטפורמה לצד פוסטים התומכים באדולף היטלר ובמפלגה הנאצית; מוקדם יותר הודיעה IBM על הפסקת הפרסום ב-X: "יש לנו אפס סבלנות לשיח שנאה ואפליה"

17.11.2023, 22:22 | חדשות חוץ

אחרי IBM גם חברת אפל החליטה להפסיק את הפרסום באפליקציית X (לשעבר טוויטר) - כך מדווח הערב אתר Axios. על פי הדיווח, אפל קיבלה את ההחלטה בעקבות התמיכה של בעל השליטה ב-X אלון מאסק בפוסט אנטישמי ולאחר שפרסומות של החברה הופיעו בפלטפורמה לצד פוסטים התומכים באדולף היטלר ובמפלגה הנאצית.

כאמור, מוקדם יותר הודיעה IBM על הפסקת הפרסום ב-X: "ל-IBM יש אפס סובלנות לשיח שנאה ואפליה והפסקנו לאלתר את ההוצאות על כל הפרסום ב-X בזמן שאנחנו חוקרים את הסיטואציה הלא מקובלת הזו", מסרה החברה בהצהרה.

כאמור, שתי החברות קיבלו את ההחלטה, על רקע פרסום מודעות שלהן בסמוך לתכנים נאצים. בדיקה של חברת המחקר מדיה מאטרס מצאה גם פרסומים של אורקל, קומקאסט ובראבו בסמוך לתכנים פרו נאציים.

האנטישמיות ב-X: חברת IBM הפסיקה הפרסום ברשת החברתית של מאסק ההחלטה התקבלה לאחר שפרסומות של ענקית המחשבים הופיעו בפלטפורמה לצד פוסטים התומכים באדולף היטלר ובמפלגה הנאצית, ובעקבות שערוריית התמיכה של מאסק בפוסט אנטישמי; החברה מסרה כי "יש לנו אפס סבלנות לשיח שנאה ואפליה" חדשות חוץלכתבה המלאה

מוקדם יותר השבוע עורר מאסק שערורייה כשהסכים עם פוסט שפורסם בפלטפורמה שתמך בתיאוריית קונספירציה אנטישמית לפיה יהודים "שונאים" לבנים.

"אמרת את האמת לאמיתה", כתב מאסק בתגובה לפוסט. הוא הוסיף שמן למדורה בפוסט נוסף שבו טען שזה "סופר מתוסבך" שאנשים לבנים "לא מורשים להיות גאים בגזע שלהם". מאסק גם האשים את הליגה נגד השמצה "בהתקפות לא הוגנות נגד מרבית המערב, אף שמרבית המערב תומך ביהודים ובישראל".

מנכ"לית X לינדה יקארינו מסרה מוקדם יותר בתגובה על ההחלטה של IBM: "אנחנו ברורים מאד לגבי המאמצים שלנו להילחם באנטישמיות ואפליה. אין שום מקום לזה בעולם, זה מכוער ושגוי. נקודה".

אפל טרם מסרה תגובה רשמית בנושא.


תגיות