אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מצלמה לזיהוי פנים, כוונת לייזר ומתזי פלפל: המכת"זית החדשה של המשטרה

המכת"זיות החדשות שיכנסו בקרוב לשירות פעיל במשטרה יצוידו בתותחי קצף, מתזי נוזל פלפל, מתזי נוזל מסריח, מצלמות זיהוי פנים ואמצעים נוספים לפיזור הפגנות. המשטרה הפיצה מסמכי אפיון בקרב ספקיה

16.06.2024, 11:37 | תומר הדר

המכת"זיות החדשות שיכנסו בקרוב לשירות פעיל במשטרה יצוידו בתותחי קצף, מתזי נוזל פלפל, מתזי נוזל מסריח, מצלמות זיהוי פנים כוונת לייזר ואמצעים נוספים לפיזור הפגנות. כך עולה ממסמכי האיפיון של המכת"זיות החדשות שהפיצה המשטרה בקרב ספקיה.

בשנה שעברה יצאה המשטרה במרכז להרחבה של מספר משאיות המכת"ז שברשותה וכעת מתפרסמים המפרטים הטכניים של המשאיות, אמצעי פיזור ההפגנות שיותקנו בהן ועוד. המשטרה היא זו שתספק את שלדות המשאית – אך את כל יתר הבנייה יעשה הספק הזוכה.

לצד המכרז מפרסמת המשטרה גם את רשימת האמצעים שעל הספק להתקין במכת"זית החדשה, המכונה "דור 7". "ייעוד המכת"זית לסייע למשטרה לפזר הפרות סדר או מבצעי פעילות שאינה חוקית במסגרת הפגנה וזאת באמצעות התזת מים ו/או צבע ו/או קצף ו/או נוזל המפיץ ריח ו/או נוזל פלפל ו/או כל אמצעי עתידי שיאופיין ויאושר מבצעית לשם מימוש ייעוד זה". המכת"זית, כך מדגישה המשטרה, תהיה מסוגלת גם לנסוע בכביש וגם בשטח ותכלול לראשונה "פורץ מחסומים" שיוכל להזיז מכשול בכביש במשקל של עד טון.

"למכת"זית תהא היכולות לפלס את דרכה במכשולי דרך בהתבסס על מגוב המורכב בחזית הרכב (כגון מחסום אבנים/ברזלים /פחים וכו') מינימום דחיקה 1 טון". בנוסף תצויד המכת"זית במצלמות טלויזיה במעגל סגור שיהיו עמידות מפני פגיעת מפגינים.

לפי המשטרה: "המערכת הייעודית שיספק ויתקין הזוכה תכלול מצלמות טמ"ס אשר ימוגנו מפני מכות אבנים וחפצים. המצלמות יהיו עמידות בפני התזת מים ויציגו תמונה צבעונית". המצלמות יצלמו מפגינים במרחק של עד 100 מטרים מהמכת"זית ולפי המשטרה: יצוידו ב"יכולת צילום וזיהוי פני אדם באופן ברור ומיוצב עד למרחק של 166 מ' מהמכת"זית".

בנוסף לאלה יצוידו המכת"זיות החדשות בכוונת לייזר, שתאפשר למפעיל סילון המים או הנוזל המסריח לכוון ישירות אל מפגין ספציפי. לפי מסמכי המשטרה "הזוכה יתקין עם המתז צַיין לייזר אדום. נקודת הלייזר תיראה בברור ע"י המפעיל בשעות החשיכה ממרחק של לפחות 56 מ'; יהיה סנכרון בין נקודת פגיעת סילון הנוזל לבין נקודת סימון הלייזר".


תגיות