אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלת עניין חדשה מהמרת על החברה של רוצח לוכד הנחשים הראל הרשטיק | צילום: מאיה בירגר

בעלת עניין חדשה מהמרת על החברה של רוצח לוכד הנחשים

חברה שבית ההשקעות אי.בי.אי (21.5%) הוא בעל המניות הגדול בה המירה כתבי אופציה וכעת בידיה 5.04% מהשלד הבורסאי נקסט ג'ן, החותר למיזוג עם סנט־טק שייסד הראל הרשטיק. בדו"ח השנתי נתנה נקסט ג'ן לראשונה גילוי מלא על עברו הפלילי

06.04.2022, 06:50 | עמיר קורץ

הניסיון של נקסט ג'ן למזג לתוכה את סנט־טק מדיקל, שייסד מי שנודע בכינוי "רוצח לוכד הנחשים", עדיין בעיצומו - ולחברה מצטרפים משקיעים. חברת ערך פיננסים כהלכה, שבעל המניות הגדול בה הוא בית ההשקעות אי.בי.אי (21.5%), הפכה לבעלת עניין (5.04%) בשלד הבורסאי נקסט ג'ן.

כך דיווחה נקסט ג'ן לבורסה בסוף השבוע האחרון, במקביל לפרסום הדו"חות השנתיים שלה. ערך פיננסים כהלכה עוסקת באשראי חוץ־בנקאי ובמו"פ של מכשור רפואי ותרופות. זו המירה לאחרונה כתבי אופציה ל־1.8 מיליון מניות נקסט ג'ן, וכיום מחזיקה ב־2.18 מיליון מניות של החברה.

קראו עוד בכלכליסט:


נקסט ג'ן מנסה למזג את סנט־טק שייסד הראל הרשטיק, המתיימרת לפתח טכנולוגיה לזיהוי נגיפים ומחלות, ובהם נגיף הקורונה, באמצעות נשיפה לינשופון. באוקטובר האחרון נחשף ב"כלכליסט" כי המוח הטכנולוגי שעומד מאחורי הפיתוח של סנט־טק הוא הרשטיק, שרצח ב־1996, בהיותו בן 20, את לוכד הנחשים יעקב סלע, הורשע ברצח, מעשי מרמה ושיבוש הליכי משפט ונידון למאסר עולם.

במרץ האחרון הוא שוחרר, שש שנים לפני תום מאסרו, כ"אסיר ברישיון" עם הגבלות, בהן מעצר בית לילי ואיסור יציאה מהארץ. הוא שוחרר בין השאר בסיוע עדות אופי מיו"ר נקסט ג'ן, האלוף במיל' יעקב עמידרור.

הראל הרשטיק, צילום: מאיה בירגר הראל הרשטיק | צילום: מאיה בירגר הראל הרשטיק, צילום: מאיה בירגר


זמן קצר לאחר מכן בלמה רשות ני"ע את המיזוג, ושתי אסיפות בעלי מניות שנקבעו לאישורו נדחו בהוראתה. זאת בטענה כי נקסט ג'ן הפרה את החוק כשהציעה למכור מניותיה למשקיעי סנט־טק ללא תשקיף בתוקף. החברה גורסת כי פעלה כדין, והגישה טיוטת תשקיף חדשה, אך זו טרם קיבלה את היתר הרשות. השבוע דיווחה כי "הגישה לרשות ני"ע טיוטה מעודכנת לתשקיף המיזוג על בסיס הדו"חות השנתיים של החברה ושל סנט־טק מדיקל".

בפברואר האחרון הזיזה סנט־טק את הרשטיק מעמדת מנהל הטכנולוגיות הראשי לעובד מן המניין. במקומו מונה פרופ' שמואל שפירא, לשעבר מנהל המכון הביולוגי בנס ציונה, כדי שהמהלך ירגיע את המשקיעים ויסייע בקידום המיזוג. אך גם ללא תואר סמנכ"ל הטכנולוגיות הראשי, הרשטיק צפוי להיות בעל משקל משמעותי בחברה הממוזגת. הרשטיק הוא בעל המניות הרביעי בגודלו בסנט־טק, והוא ימשיך לעסוק בפיתוח טכנולוגי ועסקי שלה.

בדו"ח השנתי הנוכחי נתנה נקסט ג'ן לראשונה גילוי מלא על עברו הפלילי של הרשטיק, שנחשף ב"כלכליסט". החברה כותבת: "הרשטיק, שעל פי מידע שנמסר לחברה הוא עובד ובעל עניין מהותי בסנט־טק מדיקל, שהה במאסר לתקופה של כ־25 שנים, בגין הרשעתו ברצח, ובגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמכים בכוונה לקבל באמצעותם דבר בנסיבות מחמירות ועבירות גניבה. מר הרשטיק השתחרר בשחרור מוקדם...וייחשב עד ליום 10 במאי 2026 כאסיר ברישיון".


תגיות