אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 מיקרוסופט ואפל ויתרו על האפשרות לשמש משקיפים בדירקטוריון OpenAI מימין: טים קוק מנכ"ל אפל וסאטיה נדאלה מנכ"ל מיקרוסופט | צילומים: Kevork Djansezian/Getty Images בלומברג

מיקרוסופט ואפל ויתרו על האפשרות לשמש משקיפים בדירקטוריון OpenAI

ברקע להחלטה, הלחץ הגדול מצד הרגולטרים של התחרות - באירופה ובארה"ב - לנוכח השותפות של מיקרוסופט ואפל עם מפתחת ChatGPT; כחלופה לאופציית הפיקוח על הדירקטוריון, נציגי החברות יקיימו פגישות שוטפות עם אנשי OpenAI

10.07.2024, 12:14 | חדשות חוץ

מיקרוסופט ואפל ויתרו על האפשרות לשמש כמשקיפים בדירקטוריון OpenAI, כך לפי דיווח בבלומברג. ברקע להחלטה המפתיעה, השפעות הפיקוח המוגבר מצד הרגולטורים של התחרות על ענקיות הטכנולוגיה - במיוחד לנוכח ההתרחבות שלהן לתחום הבינה המלאכותית.

לדברי גורם המעורה בנושא, מיקרוסופט שהשקיעה 13 מיליארד דולר במפתחת של הצ'טבוט הפופולרי ChatGPT, עדכנה את החברה כי לא תיקח חלק בדירקטוריון.

אפל הייתה אמורה לקחת על עצמה תפקיד דומה, זאת במסגרת ההטמעה של ChatGPT במכשירי האייפון , אך דובר של OpenAI אמר כי הדירקטוריון לא יכלול בסופו של דבר מפקחים חיצוניים - אמירה שמשמעה שגם לא יהיה בה משקיף של אפל. מאפל עצמה לא מסרו תגובה.

בפייננשל טיימס דיווחו כי במקום מינוי משקיפים מפקחים, ב-OpenAI יקיימו פגישות קבועות עם נציגי השותפות שלה, ובראשן מיקרוסופט ואפל.

הצעד של מיקרוסופט מגיע לאחר שבחודש שעבר הרגולטורים באיחוד האירופי הודיעו כי יתשאלו את היריבות של מיקרוסופט בנוגע לשימוש הבלעדי של OpenAI בטכנולוגיה של החברה.

בארה"ב פותחים בחקירה נפרדת סביב השליטה של מיקרוסופט בתחום המתפתח במהירות. החברה, מהגדולוחת בעולם בשווי שוק, מעוניינת להשתמש בשירותים של OpenAI כדי לקדם את פלטפורמות ווינדוס ו- Copilot AI.

"בשמונה החודשים האחרונים היינו עדים להתקדמות משמעותית מצד הדירקטוריון החדש ובטוחים בכיוון אליו מתקדמת החברה", נכתב בהודעה שהעבירה מיקרוסופט ל- OpenAI. מיקרוסופט לקחו על עצמם תפקיד ללא זכויות הצבעה בדירקטוריון בנובמבר, לאחר הדחתו של המנכ"ל סם אלטמן והחזרתו לתפקיד בתוך ימים ספורים. "איננו חושבים יותר שיש צורך בתפקיד המוגבל שלנו כמפקחים". עוד הוסיפו כי OpenAI נותרה "השותפה המוערכת ביותר שלנו".

ב- OpenAI מסרו בתגובה כי הם מודים למיקרוסופט על הבעת האמון הזו. "אנחנו מצפים להמשך שותפות מצליחה". הדירקטוריון של החברה כולל 8 חברים, ביניהם המנכ"ל אלטמן, שר האוצר האמריקאי לשעבר לארי סאמרס ופידג'י סימו, מנכ"ל חברת המשלוחים אינסטקארט.


תגיות