אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במגמת השתלטות: אקסל שפרינגר שמה עין גם על הטלגרף הבריטי עיתון טלגרף הבריטי | צילום: dennizn/ Shutterstock

במגמת השתלטות: אקסל שפרינגר שמה עין גם על הטלגרף הבריטי

ענקית ההוצאה לאור הגרמנית שבבעלותה הבילד, ביזנס אינסיידר ופוליטיקו הצטרפה למירוץ לרכישת העיתון לקראת מכרז שיתקיים בהמשך החודש. ב-2004 היא הפסידה במכרז דומה לאחים ברקלי שאיבדו את השליטה לאחר שנקלעו חובות

02.10.2023, 12:40 | חדשות חוץ

המו"ל הגרמני אקסל שפרינגר הצטרף למירוץ לרכישת העיתון הבריטי דיילי טלגרף. לפי דיווח בסקיי ניוז, אקסל שפרינגר, שכלי התקשורת שבבעלותו כוללים בין השאר את העיתונים הגרמניים בילד די ולט, ואתרי החדשות פוליטיקו וביזנס אינסיידר, העביר לגולדמן זאקס בקשה רשמית להצטרף למכרז שיתקיים בהמשך החודש.

הבעת ההתעניינות אין פירושה כי החברה תגיש בהכרח בסופו של דבר הצעה קונקרטית, אבל ך הצטרפותו של שפרינגר למירוץ מגדילה את הסיכויים למלחמת מחירים עבור אחד ממותגי התקשרת המוכרים בבריטניה. מתמודדים נוספים כוללים את לורד רותרמר, הבעלים של הדיילי מייל, שלפי הדיווחים מנהל מגעים עם משקיעים מהמזה"ת שיעזרו במימון ההצעה, ואת מנהל קרנות הגידור סר פול מרשל, שככל הנראה יקבל סיוע במימון מהמיליארדר האמריקאי קן גריפין.

חברת ההוצאה לאור של שפרינגר הוקמה בהמבורג ב-1946 ולאחר מותו ב-1985 אימצה ההנהלה אסטרטגיית התרחבות בינלאומית, שכללה כניסה לשווקים אירופיים כמו איטליה ופולין. עסקאות בולטות כללו את רכישת ביזנס אינסיידר ב-442 מיליון דולר ואת האתר פוליטיקו ב-2021 בעסקה המוערכת במיליארד דולר.

חברת אקסל שפרינגר אף התמודדה על רכישת הטלגרף במכרז שנערך ב-2004, אך בסופו של דבר זכתה משפחת ברקלי, ששילמה 665 מיליון פאונד. אולם, המשפחה איבדה את השליטה על העיתון ביוני לאחר שלא עמדה בתשלומי חובות. כיום הפרייבט אקוויטי האמריקאית KKR מחזיקה ב-25% מהחברה, והיא נמחקה ממסחר בבורסה.

קבוצת טלגרף מדיה פרסמה ביולי כי הרווח לפני מס עלה בשנה שעברה בשליש ל-39 מיליון פאונד. בחברה ציינו אסטרטגיית מינויים מצליחה לדיגיטל ו"המשך ניהול יציב של העלויות" כסיבות העיקריות לעלייה ברווח. "החזון שלנו הוא להגיע להכי הרבה קוראים בתשלום אי פעם, ואנחנו בדרך להשיג את יעד מיליון המנויים ב-2023, לפני הזמן", אמר המנכ"ל ניק יו.

תגיות