אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סעודיה מציגה: אנטומיה של הפתעה ליאו מסי ושחקני סעודיה במשחק בו ניצחה סעודיה את ארגנטינה במונדיאל 2022 | צילום: גטי

מונדיאל 2022

סעודיה מציגה: אנטומיה של הפתעה

אף שמסי כבש מוקדם והיה נראה שזה יבוא בקלות, הסעודים שיחקו ללא רגשי נחיתות וסיבכו את ארגנטינה, שנראתה כבדה ולא דינמית. ארגנטינה עדיין יכולה לזכות במונדיאל, אבל זה לא יקרה אם יתקפו בצורה כל כך שלומיאלית וחסרת דינמיות. ובטח זה לא יקרה אם כל נבחרת שתפגוש תהיה מתואמת וחכמה כמו סעודיה

22.11.2022, 14:14 | אוריאל דסקל

המסע של נבחרת ארגנטינה ולאו מסי במונדיאל האחרון שלו התחיל עם הפסד סנסציוני - 2:1 לסעודיה, הנחשבת לאחת הנבחרות החלשות בכל הטורניר. מאז 2019 נבחרת ארגנטינה לא הפסידה משחק. 36 משחקים, 0 הפסדים. בהיסטוריה של הכדורגל רק נבחרת אחת רשמה רצף ארוך יותר של משחקים ללא הפסד - איטליה שזכתה ביורו (37 משחקים).

ברצף הזה ארגנטינה ספגה רק 17 שערים. הנבחרת שמרה על 22 רשתות נקיות, ורק שלוש קבוצות כבשו נגדה יותר מפעם אחת (גרמניה, קולומביה ואורוגוואי). שום נבחרת לא כבשה נגדה יותר מפעם אחת ב-23 המשחקים האחרונים.

גם את המשחק נגד סעודיה לא נראה היה שארגנטינה תפסיד. 10 דקות לתוכו כבר עלתה ליתרון מהנקודה הלבנה (ליאו מסי הפך לשחקן החמישי בלבד שכובש בארבעה מונדיאלים שונים). בנוסף לכך לארגנטינה בוטלו עוד שלושה שערים בנבדלים, ומאחר ששום קבוצה אסייתית לא כבשה במשחק יותר משער אחד נגד ארגנטינה בהיסטוריה של המונדיאלים, כולם ציפו שארגנטינה תסיים את המשחק בניצחון. או במקרה הגרוע ביותר - בתיקו.

אולם לאורך המחצית הראשונה היו שני דברים ברורים. ארגנטינה - הקבוצה הראשונה בהיסטוריה עם ארבעה שחקנים בני 34 בהרכב במונדיאל - נראתה כבדה ולא דינמית. מנגד, הסעודים - במשחק שהוא כמו משחק בית עבורם - היו מתואמים מאוד ביציאה למלכודות לחץ ומלכודות נבדל. זה כמעט עלה להם בספיגת שער או שניים, אבל הם עשו לחץ מעולה שמנע מארגנטינה להעביר את הכדור לליאו מסי באזורים מסוכנים. הסעודים גם היו אגרסיביים וקשוחים בכל המגרש - לא משהו שאפשר היה להגיד על הארגנטינאים.

התיאום קשור מאוד לכך ש-9 מ-11 שחקני ההרכב הסעודים משחקים זה עם זה בהרכב אל הילאל, ובכלל, הנבחרת מורכבת משחקנים של שלוש-ארבע קבוצות מהליגה הסעודית. רמת תיאום כזו, עם הדרכה מבריקה של המאמן המנוסה הרב רנארד, הפכה את תחילת המחצית השנייה של ארגנטינה לסיוט.

הסעודים כבשו שני שערים מהירים - אחד שער הטורניר של סאלם א-דאווסרי - משתי בעיטות למסגרת, ארגנטינה לא הצליחה לפרוץ את קווי ההגנה של החומה הירוקה, מוחמד אל-עוויס, השוער הסעודי, רשם חמש הצלות של בעיטות למסגרת (הכי הרבה בטורניר הזה עד כה), והנה לכם הפתעה.

ארגנטינה קיבלה מחברת הנתונים OPTA סיכויים של 13.29% לזכות במונדיאל בקטאר - הסיכויים הגבוהים ביותר מבין 32 הנבחרות. סעודיה קיבלה סיכויים של 0.04% בלבד. אבל גם 0.04% זה לא 0%, וכדורגל - המשחק הזה שבו רק ב-50% מהמשחקים הפייבוריטית מנצחת - מספק על בסיס די קבוע הפתעות כאלו. אבל הפתעה כזו, על הבמה הכי גדולה, זה משהו היסטורי.

ארגנטינה עדיין יכולה לזכות במונדיאל - ספרד הפסידה את המשחק הראשון במונדיאל 2010 - אבל זה לא יקרה בהרכב מבוגר כל כך. זה לא יקרה אם יתקפו בצורה כל כך שלומיאלית וחסרת דינמיות. זה לא יקרה אם כל נבחרת שתפגוש תהיה מתואמת וחכמה כמו סעודיה.


תגיות