אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מהיום: עישון מריחואנה בגרמניה הוא כבר לא עבירה

החוק החדש שאושר בחודש שעבר בפרלמנט לפיו החזקת קנאביס וגידול ביתי לא יחשבו יותר לעבירות פליליות נכנס היום לתוקף, ובגירים מעל גיל 18 יורשו להחזיק 25 גרם ולגדל בבית עד שלושה צמחים. ביולי ייפתחו מועדונים מיוחדים שיספקו לחברים 50 גרם בחודש. "המאבק היה שווה את זה", הכריז שר הבריאות הגרמני

01.04.2024, 10:41 | חי קורולקר

גרמניה התקרבה בצעד נוסף ללגליזציה של מריחואנה. החל מהיום (ב') החזקת קנאביס וגידול ביתי לא ייחשבו יותר כעבירות פליליות. לפי החוק, שאושר סופית בפרלמנט בחודש שעבר, בגירים מעל גיל 18 יורשו להחזיק 25 גרם של קנאביס ולגדל עד שלושה צמחים בבית. האישורים יתרחבו ביולי, אז יוכלו להיפתח "מועדוני קנאביס" שיספקו ל-500 חברים בכל חודש 50 גרם. החברים חייבים להיות מעל גיל 18 ותושבי גרמניה, וזאת כדי למנוע נהירה של תיירים שירצו לנצל את ההקלה בחוקים. עם זאת, החוק מדגיש כי אסור לעשן ג'וינטים בסמוך לבתי ספר, גני שעשועים, מרכזי ספורט ו"אזורי הולכי רגל".

"המאבק היה שווה את זה", כתב שר הבריאות קרל לאוטרבך ב-X לאחר האישור. "בבקשה השתמשו באפשרויות החדשות באחריות". לדבריו, המהלך נועד כדי לפגוע בשוק השחור שהתפתח בגרמניה ולמנוע הכנסות מכנופיות פשע מאורגן. עוד הוסיף כי אי ההפללה מגיעה לאחר שממילא צריכת הסמים בקרב צעירים עלתה בשנים האחרונות. "מספר משתמשי הסמים בגילאי 18 עד 25 הוכפל בעשור האחרון", הדגיש.

החוק לאי הפללה הוא השלב הראשון בתוכנית ללגליזציה כוללת במדינה. השלב השני והאחרון הוא השקת תוכנית פיילוט לחמש שנים במסגרתה יוענקו רישיונות לפתיחת חנויות קנאביס.

גרמניה הופכת למדינה השלישית בלבד באירופה, אחרי מלטה ולוקסמבורג, שמאשרת שימוש במריחואנה לצרכי פנאי. בהולנד יש איסור להחזקת הסם, אך בחלק מהערים הצריכה מורשית בקופי שופס.

"יש אנשים שאוהבים לשתות בירה אחרי העבודה, אנחנו רק רוצים לעשן מריחואנה", אמר ל-BBC מרסל רישל מדרזדן. עם זאת, התוכנית ספגה גם ביקורת מצד אנשי רפואה ושוטרים הטוענים, בין השאר, כי הביקוש יהיה גבוה מההיצע ולכן החוק בסופו של דבר רק יחזק את השוק השחור. כמו כן, במפלגה הנוצרית הדמוקרטית, שהיא מפלגת האופוזיציה הגדולה ביותר, כבר הודיעו כי יפעלו לביטול החוק אם יעלו מחדש לשלטון. "במקום להגן על ילדים וצעירים הקואליציה פועלת כסוחרת סמים", נמסר מהמפלגה.


תגיות