אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך להסכם? דירקטוריון פז מתכנס לדון בהצעת האחים אמיר לפיצוי של 100 מיליון שקל יו"ר פז הראל לוקר | צילום: אוראל כהן עמית שאבי

בלעדי

בדרך להסכם? דירקטוריון פז מתכנס לדון בהצעת האחים אמיר לפיצוי של 100 מיליון שקל

היו"ר הראל לוקר לא שולל קבלת הפיצוי המוצע של 100 מיליון שקל מידי האחים אמיר, בעלי פרשמרקט לשעבר שמכרו לפז את השליטה ברשת ומעוניינים עתה לרכוש את שופרסל, תמורת קיצור תקופת אי ההיתחרות; מחר צפויה הקבוצה האמריקאית להגיש הצעה משלה לרכישת שופרסל

07.02.2024, 13:05 | גולן חזני

דירקטוריון פז ידון היום בהצעת האחים שלומי ויוסי אמיר לשלם לפז 100 מיליון שקל כפיצוי לטובת קיצור תקופת אי התחרות שלהם בתחום הקמעונאות.

האחים, שהגישו הצעה לרכישת שופרסל לפי שווי של 6 מיליארד שקל, זקוקים להסכמה של פז על מנת לקצר את תקופת אי ההיתחרות שנותרה להם עד סוף השנה.

היום פנו האחים לחברי דירקטוריון פז ומסרו להם את ההצעה. פז דרשה אתמול מהאחים אמיר להסיר עד הבוקר את ההצעה שהגישו - 1.5 מיליארד שקל עבור 24.9% ממניות שופרסל.

במכתב תשובה של האחים באמצעות עורך הדין יצחק כהן יהונתן ממשרד שיבלת הם כתבו: "בימים האחרונים פנה צחי סולטן מטעמם של האחים אמיר אל יו"ר פז הראל לוקר ושאל מה תהיה עמדת פז בנוגע לקיצור תקופת האי תחרות. לוקר הבהיר כי לעמדתו תמורת סכום של 100 מיליון שקל, תסכים פז לקיצור התקופה, בכפוף לאישור דירקטוריון פז". לוקר ופז שכרו את עו"ד בועז בן צור שייצג אותם.

כך או כך, כפי שפורסם בכלכליסט כבר אתמול, נראה כי את משוכת אי ההיתחרות יוכלו האחים אמיר לפתור באמצעות פיצוי לפז, ואז יעברו האחים לשלב העיקרי: שכנוע המוסדיים להסכים להצעתם. ייתכן והמוסדיים ידרוש לשפר את ההצעה וזאת עוד לפני שראו את ההצעה המתחרה צפויה להיות מוגשת על ידי הקבוצה האמריקאית מחר.


תגיות