אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכירו את הקורס המקצועי והמקיף למאמנים של מכללת ICCM מכללת ICCM - קורס משולב ומקיף | יח"צ

הכירו את הקורס המקצועי והמקיף למאמנים של מכללת ICCM

מכללת ICCM הוקמה בשנת 2008, ומתמקדת בתחום הפסיכולוגיה החיובית. המכללה הוקמה ע"י אילן דבש, מאסטר בין לאומי בתחום האימון, בעל דרגת MCC. המכללה מוכרת ע"י ארגון ICF העולמי ובעלת הכרת ה-ACTP מטעמם. כיום, המכללה מציעה קורס הכשרה ייחודי למאמנים, לצד קורסים מקצועיים ומסלול אימון אישי

09.01.2022, 10:54 | בשיתוף Visionet

עולם האימון התפתח רבות בשנים האחרונות, ולא בכדי, שכן לצד שיטות טיפול ארוכות טווח, האימון האישי מציע תכנית ממוקדת, קצרת טווח, הנותנת מענה לצרכי המתאמנים בהווה. עם זאת, גם בעולם האימון קיימות שיטות שונות, כשאחת הבולטות והמקצועיות שבהן היא השיטה של מכללת ICCM, המבוססת על תחום הפסיכולוגיה החיובית, לצד תחומים אחרים. 

אילן דבש, בעלי המכללה ICCM, יח"צ אילן דבש, בעלי המכללה ICCM | יח"צ אילן דבש, בעלי המכללה ICCM, יח"צ

כיום, האימון מתמקד בלהפוך את האדם למאושר

"האימון הוא כלי נהדר להעצמה, סיוע והשגת מטרות. ככזה, הוא איננו סטטי", מסביר אילן דבש, מייסד המכללה. מדברים כיום על שלושה שלבים, או גרסאות, בתחום הקואוצ'ינג: הגרסה הראשונה התמקדה יותר בתוצאה, כלומר "אפשר להשיג כסף והצלחה" וכד', הגרסה השנייה התמקדה יותר בחזון, "מה היית רוצה להשיג?". זו התקדמות כמובן, אבל גם הגרסה השנייה מאוד מושפעת מהגרסה הראשונה. לעומת זאת, הגרסה השלישית מתמקדת בתחום אחר לגמרי – האושר וההווה של האדם. אושר הוא דבר משתנה, דינאמי, אך הוא המטרה שלנו כאן. כלומר, השיח הוא פחות על "איך תגיע לתוצאות שלך" או "איך תשיג עושר כלכלי", אלא לגמרי על "איך תהיה מאושר". זה שינוי תפיסה שמדברים עליו המון במחקרי הפסיכולוגיה החיובית". 

פסיכולוגיה חיובית ופסיכולוגיה התנהגותית

"פסיכולוגיה חיובית הוא ענף מחקרי, לא טיפול בפסיכולוגיה. לכן לקח זמן להפוך אותו לשיטת אימון המבוססת על ממצאי המחקרים בעצם. פסיכולוגיה חיובית מתמקדת במה שגורם לנו לפרוח בחיים, מבחינת העומק שבדבר.

חשוב לציין שההכשרה שלנו כוללת גם כלים מתחום הפסיכולוגיה ההתנהגותית, כך ששני התחומים משלימים ומשיקים זה לזה. חשיבות הפסיכולוגיה ההתנהגותית נובעת מכך שמאמן איכותי כיום חייב להיות בעל השכלה בסיסית הנוגעת לפסיכולוגיה של האדם, כלומר מה עומד מאחורי החלטות התנהגותיות כאלה ואחרות. 

עולם בו שינויים מתרחשים בקצב מהיר 

"אנחנו באים לתת מענה לצורך אנושי מאוד גדול בעידן בו אנו חיים כיום, והוא נובע מהחיים במציאות בה הכל משתנה כל הזמן. אם ניקח למשל את תחום התעסוקה שרובנו למעשה צריכים להתמודד עמו ביום יום, נגלה כי חברות משתנות, עסקים משתנים, תפקידים משתנים. האתגרים שאדם ממוצע נדרש להתמודד עמם משתנה בהתאם, וכאן נכנס לתמונה תחום האימון שנועד לסייע לאדם עם אותם אתגרים בצורה נכונה".

איך אדם יכול לדעת שהתחום מתאים לו?

"אחת מהשאלות החשובות ביותר היא כיצד אדם יוכל בכלל לדעת שהתחום מתאים לו ושהלימודים אצלנו מתאימים לו. ראשית, הייתי ממליץ לכל אדם המעוניין לבחון את התחום, שיקשיב לעצמו ויבין האם מקצוע הכולל ליווי אחרים, הקשבה וסיוע נשמע כמו משהו שהוא רוצה לעסוק בו, הן מבחינת האופי והן מבחינת מאפיינים אחרים, כמו שלבים שונים בחיים וכד'. כדי שאימון אישי יצליח, גם המאמן צריך להיות מחויב לתחום במאת האחוזים. שנית, התפיסה המנחה של המכללה שלנו היא שגם המאמנים בעצמם צריכים לעבור תהליך אימון". 

המאמנים לומדים ביחד ועוברים תהליך אישי

"אנחנו לא רק מעבירים את ה"חומר" על פסיכולוגיה חיובית, מתקדם ומבוסס מחקרית ככל שיהיה, אלא מסייעים לתלמידים שלנו ללמוד ביחד. חשוב שכל מאמן יעבור בעצמו גם תהליך של אימון, ולא יתמקד רק בחוויה העיונית. כפי שהתחלתי להסביר קודם, אנחנו מאמינים שכל מאמן צריך לעבור תהליך עומקי משום שגם מאמנים בעצמם זקוקים לחיזוק אותם חלקים באישיות שאינם מקבלים מספיק תשומת לב, כמו כאבים, רגשות, חוויות ועוד. 

מבחינת הגישה למאומניםתלמידים, אנחנו שמים פחות דגש על החוויה, אלא על ניתוח התהליך שעובר התלמיד. המטרה שלנו כמאמנים היא זיהוי, ניתוח היבטים הזקוקים לתשומת לב, ועבודה עליהם. התלמידים שלנו זוכים להכשרה מקיפה שאיננה מתמקדת רק בתחום בודד כזה או אחר מעולם האימון ויוצאים בסוף התהליך עם כלים המבוססים על כמה עולמות ידע". 

קורס משולב ומקיף, עם אופציה להשתלמויות והרחבה

"עיקר הלימודים הם בקורס המשולב (לאחר קורס המיון שהוא משהו אחר לגמרי, בו נבחנת התאמת התלמיד למכללה ולתחום). הקורס המשולב כולל לימודים בנושא האימון הזוגי, העסקי והאישי. במהלך הלימודים עצמם, התלמידים מלווים באופן אישי על ידי מלווה מקצועי במטרה לבדוק שהכל בסדר, הן מבחינת הרווחה והן מבחינת תכני הלימוד. בנוסף, המאמנים שלנו יוכלו להמשיך ולהשתלם במכללה, להגיע לריענון החומר, קבלת כלים חדשים שהם פרי מחקר חדש ועוד. המכללה שלנו עובדת עם גופים גדולים במדינה ומוסדות חינוך, כך שיש לנו הרבה ניסיון בשטח. למי שירצה, קיים גם קורס פיתוח עסקי שנועד לסייע לתלמידים להפוך את המקצוע לעסק משגשג, לצד קורסים פרטניים נוספים". 

מכללת ICCM - קורס משולב ומקיף, יח"צ מכללת ICCM - קורס משולב ומקיף | יח"צ מכללת ICCM - קורס משולב ומקיף, יח"צ

"תלמידים יוכלו לעבור את הקורס שוב ללא עלות נוספת"

"אנחנו מחויבים להכשרה מקיפה של התלמידים שלנו והדבר החשוב ביותר הוא שהם יצאו בטוחים בעצמם, עם ידע מספק וביטחון שהם יכולים לסייע באמת למתאמנים שיבואו בהמשך. לכן, תלמידים אצלנו יכולים לעבור שוב את הקורס ללא עלות נוספת וזאת לצד הליווי שהם ממילא מקבלים כאשר הם עוברים את הקורס". 

ליצירת קשר:  077-420-4203  

לאתר המכללה>> לפייסבוק>>







תגיות