אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנשיא הנבחר של ארגנטינה מתעקש: "סגירת הבנק המרכזי לא נתונה למו"מ" חאבייר מיליי | צילום: Natacha Pisarenko /AP

הנשיא הנבחר של ארגנטינה מתעקש: "סגירת הבנק המרכזי לא נתונה למו"מ"

חאבייר מיליי הליברטריאני התייחס לאחת מההבטחות המרכזיות שהשמיע במהלך הקמפיין; זאת בתגובה ל"שמועות כוזבות" בעניין; עם זאת, ההערכה היא שיתקשה לעמוד בהבטחה זו בשל הכוח המוגבל של הקואליציה שלו

25.11.2023, 14:18 | חדשות חוץ

חאבייר מיליי, הנשיא הנבחר של ארגנטינה, הודיע אתמול (ו') כי סגירת הבנק המרכזי במדינה היא עניין "שלא נתון למו"מ", כך לפי הצהרה שפרסם המשרד שלו בפלטפורמת המדיה החברתית X (לשעבר טוויטר). סגירת הבנק המרכזי היתה אחת מהבטחות הקמפיין הראשיות של מיליי הליברטריאני.

ההצהרה פורסמה בתגובה למה שהוא כינה "שמועות כוזבות" שהופצו בעניין. מיליי עסוק בגיבוש הצוות שלו לקראת כניסתו הרשמית לתפקיד ב-10 בדצמבר. לפי חלק מהדיווחים, הוא מתכוון למנות קבינט מתון יותר מכפי שהיה צפוי. כמו כן, בהצהרה שפורסמה נטען כי בראש מנהל הביטוח הלאומי (ANSES) יעמוד הכלכלן אוסבלדו חורדאנו ממחוז קורדובה, זאת על אף שמיליי התכוון במקור למנות מקורב לתפקיד. בביטוח הלאומי כבר הבטיחו לנשיא הנכנס כי יקצצו בהוצאות.

מטעם הצוות של מיליי אישרו עוד כי הוראסיו מארין, בכיר בסקטור האנרגיה הפרטי, ימונה לעמוד בראש חברת הנפט הממשלתית YPF.

מיליי יתקשה קרוב לוודאי ליישם את החלקים הקיצוניים יותר במדיניות שלו, הכוללים את הפיכת הדולר למטבע הרשמי של המדינה, הפרטת חברות ממשלתיות וכן סגירת הבנק המרכזי כפי שהבטיח. הסיבה לכך היא שמפלגות הקואליציה בראשותו זכו במספר מוגבל של מושבים בקונגרס. מיליי יצטרך גם לתמרן בין דרישות הגוש השמרני, שתמיכתו עזרה להבטיח את ניצחונו בבחירות.


תגיות