אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיינטרייס רוכשת את רוקאאוט הישראלית בכ-50 מיליון דולר לירן חיימוביץ ושחר פוגל מייסדי רוקאאוט | צילום: קרן אור המר

דיינטרייס רוכשת את רוקאאוט הישראלית בכ-50 מיליון דולר

הסטארט-אפ, המפתח פתרונות אבטחה עבור מפתחים, שהקימו לירן חיימוביץ' ואור וייס ב-2017 יוטמע בחברה הנסחרת בניו יורק. בעקבות הרכישה, תוכל דיינטרייס לסייע למפתחים להאיץ שחרור של גרסאות חדשות

31.07.2023, 23:15 | מאיר אורבך

חברת האבטחה דיינטרייס (Dynatrace), הנסחרת בNYSE בשווי של כ-16 מיליארד דולר רוכשת את הסטארט-אפ הישראלי רוקאאוט (Rookout), המפתח פתרונות אבטחה עבור מפתחים. התוספת של רוקאאוט לפלטפורמה של דיינטרייס תסייע למפתחים להאיץ את תהליך הפיתוח ולשחרר גרסאות תוכנה מאובטחות. החברות לא פרסמו את סכום הרכישה, אבל הוא מוערך בין 50 ל 60 מיליון דולר.

רוקאאוט הוקמה ב-2017 על ידי סמנכ"ל הטכנולוגיה לירן חיימוביץ' ואור וייס שלא פעיל בחברה מאז 2020. מנכ"ל החברה הוא שחר פוגל. בין לקוחות החברה עשרות חברות פורצ'ן 500 שאימצו את הפלטפורמה, Amdocs, Cisco, Dynatrace, Autodesk, כמה מהמוסדות הפיננסיים הגדולים בעולם וארגונים רבים נוספים.

רוקאאוט גייסה 28.2 מיליון דולר מאז הקמתה. את סבב הגיוס האחרון ב-2022 הובילה קרן Fort Ross Ventures ובמסגרתו הצטרפה לדירקטוריון החברה שארין פישר דיברוב. עוד השקיעו בחברה הקרנות TLV Partners, Emerge, Cisco Investments ועוד. מרבית הצוות של רוקאאוט שכולל 47 עובדים ימשיך לפעול בישראל תחת שם החברה הרוכשת כמרכז של Dynatrace, אשר אחראי על פיתוחי היכולות בתחום ה-Developer Observability.

בעולם הפיתוח המודרני, אחריות המפתחים על הקוד שלהם ועל אבטחתו נמצאת במגמת עליה לאורך כל מחזור החיים של הקוד. עם זאת, כלים וגישות מסורתיות מאפשרים איתור באגים רק בסביבות טרום-הרצת הקוד. איתור באגים בסביבה שבה הקוד רץ מצריך לעיתים קרובות השבתת שירותים - מה שעלול לשבש את השימוש באפליקציה הפועלת.

"המשימה שלנו תמיד הייתה להפוך את איתור הבאגים לקל ומהיר יותר עבור מפתחים, לצד חוויית משתמש קלה ופשוטה", אמר שחר פוגל, מנכ"ל רוקאאוט. "על ידי שילוב רוקאאוט בפלטפורמת דיינטרייס ומינוף יכולות הבינה המלאכותית והאוטומציה שדיינטרייס ידועה בהן, נאיץ את הפעילות סביב המשימה שלנו. איחוד הפלטפורמות מאפשר ליצור סטנדרט חדש שבו מהנדסים משתמשים ב-Observability למעקב אחר הפעילות בענן וכדי לשפר את הפרודוקטיביות ע״י חסכון הזמן המושקע בתהליכים ידניים וניצולו למתן ערך עסקי"תגיות