אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדס קליין: "מישהו התחזה לראש יאח"ה וניסה לדלות פרטים מהעדויות שלי" הדס קליין והמאבטח בבית המשפט, היום | גלעד מורג

הדס קליין: "מישהו התחזה לראש יאח"ה וניסה לדלות פרטים מהעדויות שלי"

העוזרת האישית של מילצ'ן ופאקר נחקרה פעם נוספת על-ידי סנגורו של נתניהו, שמנסה להוכיח את היחסים החבריים בינה לבין רעייתו של ראש האופוזיציה. "ארנון אמר לי שאם היא תדע שאני מזרחית היא לא תהיה חברה שלי". במהלך העדות הוצא מקורב של קליין ע"י שופט בצעקות

13.07.2022, 12:27 | גלעד מורג, ynet

העדה המרכזית בתיק 1000, הדס קליין, הגיעה גם הבוקר (רביעי) לבית המשפט המחוזי בירושלים כדי להיחקר פעם נוספת על-ידי עמית חדד, סנגורו של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו.

12:01: תמה העדות להיום


11:58 - "אמרתי לפאקר שהחוקרים מבקשים שיגיע לארץ כדי לתת עדות"

חדד הציג סרטון מהחקירה שבו קליין אומרת: "אני מרגישה שפאקר כועס עליי כאילו אני כבר בצד שלכם ולא בצד שלו". זאת לאחר שהחוקרים ביקשו ממנה שתתקשר לג'יימס פאקר ותנסה לשכנע אותו להגיע לארץ כדי שיעיד במשטרה. קליין הסבירה: "אני לא בצד שלהם, אבל אני חששתי שכך הוא יחשוב. מצדי אם הוא רוצה להגיע טוב, אם לא - הכול טוב".

"כמובן שאמרתי לו", המשיכה קליין. "אמרתי לו שדיברו איתי ושאמרו שלי לא יאונה לפאקר כל רע אם יבוא לעדות פתוחה. זה מה שנאמר לי על ידי החוקרים, הם ביקשו ממני להגיד לו שיבוא, וכך אמרתי לו - 'החוקרים מבקשים שתבוא'.

11:03 - "די להזכיר כל הזמן את בעז בן צור"

קליין סיפרה שוב על חקירותיה במשטרה, ועל כך שנפגשה עם חוקר בחניון ומסרה לו מסמכים וקלסרים עם נתונים אודות היקף רכישות הסיגרים והשמפניות עבור בני הזוג נתניהו.

חדד: החוקרים ביקשו ממך לספר לשרה שוחט, מנהלת החשבונות, סיפור כיסוי כדי להוציא נתונים על רכישת השמפניות והסיגרים?

קליין: נכון, התייעצתי עם עורך דיני כמובן (בעז בן צור, שבעבר ייצג את קליין וכיום מייצג את נתניהו בתיק 4000 - ג.מ.)

חדד: די להזכיר כל הזמן את בעז

קליין: כשארנון יצא מחקירת משטרה הוא אומר לי 'תדעי לך הם מכירים אותך'. אמרתי 'אין לי מושג'. הוא אמר לי שהוא אמר לחוקרים 'כל דבר שאתם לא יודעים, תשאלו את הדס'. כשארנון רצה לדבר אמרתי שאני לא מדברת, אסור

בשלב זה ציין התובע כי קליין לא ידעה שמילצ'ן הפנה את החוקרים אליה לעניין ההיקפים. חדד שאל את קליין: "האם אמרו לך בחקירה שאת מוגנת?", וקליין השיבה: "מעולם לא". חדד הציג קטע מחקירתה של קליין, שבה החוקר אמר לה: "את מוגנת לחלוטין איתנו". קליין השיבה לחדד: "מוגנת מבחינת החומרים מול ארנון. זה מקום העבודה שלי, אסור היה לי לומר לארנון שאני חלק מחקירה משטרתית. הבנתי ממך שאתה שואל אותי אם אני מוגנת כמו איזה עדת מדינה בחסות המשטרה".

חדד: לקבל ולקחת מסמכים מאנשים, אני חושב שהרגשת שזה מעשה פסול

קליין: לא, מבחינת יחסי הנאמנות ביני לבין ארנון, ממש לא חשבתי שזו עבירה. לא סיפרתי סיפור כיסוי לדרישתם של החוקרים כדי להוציא מהנהלת חשבונות מידע על הסיגרים והשמפניות. אני רוצה להדגיש שכל מה שנתתי לחוקרים, התייעצתי על כך לפני כן עם עורך דיני בעז בן צור לא נתתי דבר בלי אישור. הוא ראה את הקלסר של החשבוניות והמעטפות, כל דבר שהעברתי למשטרה היה תחת עינו הפקוחה. לחוקר מסרתי את המסמכים והצגתי את החשבוניות

10:45 - הסנגור מנסה להראות יחסי חברות בין קליין לשרה נתניהו

עו"ד חדד ניסה להראות ששרה נתניהו הייתה בטוח שבינה לבין קליין היו יחסי חברות קרובים, בין היתר על סמך הודעות לבביות שקיבלה ממנה, והוא הציג צילומי מסך מהתכתבויות בין השתיים על מנת להוכיח כי שררו ביניהן יחסים חמים וחבריים.

חדד הציג הודעה שהעבירה קליין לשרה נתניהו מג'יימס פאקר ב-7 באפריל 2015, חול המועד פסח. בתגובה שרה איחלה לקליין: "נשיקות ונסיעה טובה", וקליין ענתה: "תודה רבה וחג שמח". קליין הסבירה בעדותה: "הלינק ששלח פאקר הוביל להרצאה על תאוריות פוליטיות, למשל שדמוקרטיה זו לא השיטה היחידה. הוא ביקש להעביר את זה למר נתניהו. זה סוג שיח שעניין את נתניהו".

חדד הציג תמונה שלוש תמונות שצולמו במפגש בין משפחת נתניהו למשפחת מילצ'ן ב-2015, שבו השתתפו גם ג'יימס פאקר ולקלן מרדוק, בנו של המיליארדר רופרט מרדוק. חדד שאל את קליין מה היה באותו אירוע, והיא השיבה: "ככל הנראה ארוחת ערב. כשג'יימס היה מגיע לארץ היה לו מאוד חשוב להיפגש עם משפחת נתניהו. הבן של רופרט מרדוק היה גם מיודד עם מר נתניהו. טבעי שיבקשו פגישה".

חדד הציג תכתובת שבה שרה נתניהו שיתפה את קליין על תחושותיה באשר לתמונות שצילמו מאותו אירוע. "תודה, תמונות יפות. אני נראית לא טוב ממש. אסור לי לעמוד לידי ג'יימי, אלא אם כן מצטלמים בישיבה. זה פשוט נורא. לדעתי צריך להשאיר רק את התמונה שאני ליד אמנדה", כתבה שרה. קליין השיבה לה: "אשלח רק אותה למיכל, למרות שאני חושבת שאת נראית נפלא גם באחרות. מאוד!".

חדד הציג הודעה נוספת, שבה קליין שולחה לשרה תמונה של פאקר על יאכטה, וכתבה לה: "בוקר אור ושבת שלום שרה. ארנון ביקש שאשלח לך ומסר שאתקשר. נשיקות ונתראה מחר". קליין השיבה לחדד: "זו האונייה של פאקר. לא יודעת למה ארנון ביקש ממני לשלוח את זה".

חדד הציג כתבה מ-2015 שבה כתוב: "מריה קארי בת זוגו של פאקר תסעד עמו ועם מר מילצ'ן". קליין השיבה: "היינו באירוע ושכרנו מאבטחים, היו לנו שפים. היה טירוף גדול. גם מריה קארי ביקרה גם את משפחת נתניהו. לא זכרתי בדיוק מי היה שם". חדד הסביר שקליין קנתה שמפניות לאירוע הזה, וקליין אישרה זאת בעדותה.

חדד הציג תכתובת נוספת מספטמבר 2015, שבה קליין כתבה לשרה: "שבת שלום שרה יקרה, שמחתי אתמול שהתראינו. בנוגע לפגישה במוצ"ש, אישרתי אתמול לבחור. תוכלי לבדוק שהכול כשורה לגבי מחר בשעה שבע בערב ואאשר לבחור?". חדד שאל: "זה לקראת סוכות לדעתי, מדובר פה במתנה?". קליין השיבה: "אני לא יודעת מי זה הבחור הזה בכלל. לא יודעת על מתנה. זו לא מתנה, לא נראה לי ככה".

10:06 - "מילצ'ן היה מבוהל כשהזמינו אותו לחקירה"

קליין טענה בעדותה כי בהוראת החוקרים, היא לא סיפרה למילצ'ן על כך שנחקרה או על החשבוניות שהציגה למשטרה, מחשש לשיבוש חקירה. "נעלמתי לכמה שעות ולא רציתי לפרט, אז אמרתי שהלכתי לרופא. ארנון נע ונד בחו"ל בין לוס אנג'לס לדרום אפריקה לאנגליה. היו עשרות טלפונים ממנו שחיפש אותי, אבל הסתרתי ממנו את חקירתי. לעבוד עם מר מילצ'ן זה 60-70 שיחות בדקה, לא הייתה לי ברירה. מה הייתי אמורה להגיד שיש חקירה? לקלקל?".


"גם פאקר לא ידע על החקירה", אמרה קליין. "לקחנו אותו לשדה התעופה פעם אחת והייתי בטוחה שאולי יעצרו אותו. אמרתי לנהג: 'אנחנו שותקים'. הייתי מאד חרדה על העניין הזה כי עורך דיני בעז בן צור הזהיר אותי מאד משיבוש".

קליין ציינה כי גם בהמשך, כשמילצ'ן זומן לחקירה, היא לא סיפרה לו על כך שנחקרה. "הם החוקרים ביקשו. נכנסתי הביתה וראיתי אותו עם הטלפון ביד הוא אמר לי שאני אתאם מועד הגעה לחקירה, ותיאמנו למחרת. לא סיפרתי לו דקה על החקירה שלי. מילצ'ן היה מבוהל, הוא לא ידע על מה רוצים לחקור אותו. לא אמרתי לו כלום".

09:52 - תקרית חריגה: השופט מוציא קרוב משפחה של קליין מהאולם

במהלך עדותה של קליין השופט הורה לאחד היושבים באולם לצאת. "זה חמור מאוד מה שקרה", אמר השופט לאותו אדם, קרוב משפחתה של קליין שאת מעשיו לא ניתן היה לראות כיוון שישב מולה. תוך כדי שהוצא מהאולם, פנתה קליין לשופט ואמרה שלא ראתה את שעשה.

09:40 - שמפניות בליל הסדר

חדד הציג תכתובת בין שרה נתניהו להדס קליין מליל הסדר של שנת 2015, שבה כתבה קליין לשרה כי מילצ'ן מבקש לדעת מתי יהיה נוח לשוחח. "אנחנו רואים שפנית סמוך לליל הסדר שארנון ישלח מתנה לפסח בערב ליל הסדר? הדעת נותנת שזו מתנה לפסח", אומר חדד. קליין הסבירה כי בפסח שקדם לכך, היא "מסמסה" בקשה משרה נתניהו - שצלצלה למילצ'ן.

"קיבלתי טלפון מארנון שתי דקות אחרי ששרה התקשרה", שחזרה קליין. "הוא נתן לי הוראה לשלוח (אליה) את יונתן הנהג עם השמפניות. לכן בשנה אחר כך, ב-2015, סימסתי שאגיע כשיהיה לך, לשרה, נוח. אמרתי ליונתן 'הפעם זה לא נופל עליך. שימו לי את השמפניות ואני נוסעת לשרה".

חדד הדגיש כי משלוח השמפניות לשרה נתניהו הגיע מיוזמתה של קליין. "במקרה אחד זה פסח, במקרים אחרים אין שום קשר", ענתה לו. קליין אמרה לחדד כי רעייתו של נתניהו לא חיבבה אותה, והסנגור הציג הודעת איחולי יום הולדת שנשלחה אליה משרה, ששיתפה על תחושותיה הקשות כשבנה אבנר לא הגיע לחג בשל עוצר יציאות מחשש לחטיפת ישראלים (ככל הנראה מדובר בחטיפה שבדה צעיר מבאר שבע).

"את הבנת כשראית את ההודעה שאת חברה שלה, היא מספרת לך דברים אישיים. על הקושי שאבנר לא מגיע לחג כשיש עוצר יציאות?", שאל חדד. "אף פעם לא הבנתי שהיא חושבת שהיא חברה שלי, באמת שלא", אמרה קליין. "ארנון אמר לי תמיד שאם אני לא אתן, היא לא תהיה חברה שלי. ואם היא תדע שאני מזרחית גם לא'".

קליין הוסיפה כי כשנחשפה לעדותה של שרה נתניהו במשטרה, אז האשימה אותה ואת הנהג יונתן בגניבה, הבינה שאין יחסי חברות ביניהן. "היא לא הייתה חברה שלי", התעקשה קליין, "אבל היא לא אויבת שלי".

חדד: קיבלת מתנה ליום הולדתך?

קליין: לא. לא זוכרת. אה, מחזיק מפתחות קיבלתי פעם מהם, אבל לא זכרתי מתי זה היה

חדד הציג עוד התכתבות שבה כתבה קליין לנתניהו: "שרה היקרה, כל כך שמחתי להתראות היום כתמיד. תודה על התשורה ועל המילים מחממות הלב. ארנון ניסה להתקשר, מוסר ברכות לחג ונשיקות מאמנדה, הילדים וממנו". שרה השיבה לה: "תודה רבה הדס היקרה ונדבר איתו מחר חג שמח"

חדד: אמרת ששמחת לראות אותה, מילים חמימות כתמיד. קיבלת ממנה בושם

קליין: אני בחיים לא קיבלתי משרה נתניהו, מצטערת. תראה לי

חדד: מה הכוונה לתשורה בהודעה?

קליין: לא קיבלתי בושם, נקודה. אולי משהו קטן שבכלל לא עולה לי בראש.

09:28 - מתחזה לבכיר במשטרה ניסה לדלות פרטים על החקירה

השופט שאל את קליין אם חילופי הדברים שהביא הסנגור משקפים את היחס שקיבלה בחקירות. "בהחלט", השיבה קליין. הסנגור חדד תיאר את מערכת היחסים של קליין עם החוקרים כ"אידיליה", וביקש ממנה לאשר שמעולם לא הוצגו לך סתירות לטענות שהציגה. קליין אמרה שהיא לא זוכרת דבר כזה. "לא טענו בפנייך שתיאמת גרסאות?", שאל חדד, וקליין השיבה בשלילה.

חדד: לא צעקו עלייך, רק דיברו. האם את מרגישה בנוח?

קליין: ראיתי פעמיים לקצרה את תת-ניצב כורש ברנור, הוא נכנס כי היה מתחזה שהתחזה בשמו והתקשר אליי. ניסה לדלות פרטים מהעדויות. הוא בא להציג את עצמו

חדד מיד אמר לשופטים כי צוות הגנה לא מכיר את הדבר.

09:14 - "נראה לי שאנחנו באותה החזית"

בסרטון שהציג חדד נשמעת קליין אומרת לחוקרים: "נראה לי שאנחנו באותה חזית", ואחד השופטים שאל אותה למה היא מתכוונת. "להגיע לחקר האמת", השיבה העדה. חדד הוסיף על השופט ופנה לקליין: "מי זה אנחנו?". קליין השיבה: "מי שחוקר ואני, שבאה לתת עדות. אני אומרת שאני דואגת לא לפגוע באף בן אדם".

חדד: את והחוקרים באותה חזית?

קליין: מי שבא לשאול אותי שאלות ואני באה לתת תשובות

חדד: אמרת שלא אמרת באותה חזית

קליין: שאלת אותי אם הרגשתי ככה לתחושתי

חדד: אמרת לחוקרים תודה על החקירה

קליין: תודה על היחס, שלא הרגשתי מותקפת

חדד הציג פרוטוקול מחקירה נוספת שנערכה לקליין ובה אמרה על עצמה שהיא יסודית. "חבל שלא כל האנשים כמוך", אמר לה החוקר. קליין שאלה אם הוא מתכוון לכך ("באמת?), והחוקר השיב "באמת". קליין אמרה לו "איזה כיף לשמוע".

קליין: לא היו מעולם צעקות, לא הייתה סיבה. נתתי תשובות. היו לי מצוקות מחשבתיות לא להזיק לאף בן אדם. היה שאמרתי הערה צינית כששאלו אותי וביקשתי להוריד את ההערה כי לא אהבתי"

09:08 - הסנגור טוען ליחס מועדף מצד החוקרים

"אני רואה שבאחת מחקירותייך קיבלת יחס יוצא דופן", אמר הסנגור חדד. "בכל החקירות החוקרים היו נחמדים". קליין השיבה בחיוב. "הם אפילו ראו שאת מכורה לקפה ודאגו לך", הוסיף עורך הדין. "זו ההתמכרות שלי בחיים", אמרה קליין.

"הציעו לך וופלים ובייגלה, היו מאוד נעימים איתך", המשיך הסנגור בקו ההגנה. קליין אמרה לו כי היא לא חושבת שהיו צריכים להיות רעים כלפיה. "באתי ודיברתי, לא נחשפתי מעולם לחקירות", הסבירה. חדד התעקש שהחוקרים חיבבו אותה. "לא יודעת אם חיבבו", השיבה קליין. "זה לא היה בצעקות, ולא שמרתי על זכות השתיקה. כל מה ששאלו - השיחה קלחה".

חדד שאל את העדה אם היא הרגישה טוב, שכן התחושה הייתה ש"הפכו לשותפים". קליין ענתה: "ממש לא". בשלב זה הציג חדד סרטון מחקירתה של קליין. "את יושבת שם בצורה מאוד נינוחה", אמר לה עורך הדין. קליין סייגה: "הייתי חולה, עם חום גבוה באתי לשם", אמרה. בסרטון נראה החוקר מציע לקליין לאכול ("זה עם קמח מלא"), וקליין נזכרה שזו העדות שלה על אם הבית של מילצ'ן, שני קוסקס. "לא אכלתי כל היום. נראה לי לגיטימי".

עו"ד חדד צפוי לחקור את קליין עוד כשמונה פעמים, כשעיקר טיעוניו סביב היותם של נתניהו ורעייתו שתי ישויות משפטיות נפרדות, ולכן אין לייחס לנתניהו טענות נגד אשתו. במענה לכתב האישום טען חדד כי המתנות שניתנו לבני הזוג הן לא טובות הנאה, ובמהלך חקירתו אתמול הוא הטיח בקליין האשמות קשות - ולא פעם הגיעו השניים לטונים גבוהים. חדד, שמייצג את נתניהו יחד עם עורכי הדין נועה מילשטיין וישראל וולנרמן, טוען גם שהיועץ המשפטי לממשלה אישר למשטרה לחקור את עניין המתנות רק אחרי שקליין כבר נשאלה עליהן בחקירותיה הראשונות, ושעדויותיה שוכתבו ולא הוקלטו. התובע שלל את הטענות ואמר שיבדוק אם קיימים חומרים נוספים שלא הועברו לסנגוריה.

אתמול הציג הסנגור בין היתר מייל שכתב פאקר ובו כתב כי שרה קנתה לו "מתנות נפלאות", ותמונה שבה רעייתו של מילצ'ן, אמנדה, עונדת שרשרת שרכשה עבורה שרה. הוא ניסה להראות ששרה הייתה בטוח שבינה לקליין יש יחסי חברות קרובים, בין היתר על סמך הודעות לבביות שקיבלה ממנה. כמו כן הוצגו צילומי מסך מהתכתבויות בין קליין לרעייתו של נתניהו, על-מנת להוכיח כי בין השניים שררו יחסים חמים וחבריים.

תגיות