אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת לוזון הסתכסכה עם מרכז גמלא ברעננה כדי לשכור משרד בבניין אחר בבעלות לוזון עמית שעל

קבוצת לוזון הסתכסכה עם מרכז גמלא ברעננה כדי לשכור משרד בבניין אחר בבעלות לוזון

רום גבס, חברה־בת של קבוצת לוזון שבבעלות עמוס לוזון, פנתה לגמלא בבקשה להפחית את דמי השכירות, זאת בטענה כי הם גבוהים מהמקובל בשוק, ולא נענתה. הקבוצה תעבור לגני תקווה, בזמן שחוזה השכירות תקף עד יוני 2024 ואינו ניתן לביטול

25.11.2021, 06:00 | אמיתי גזית

קבוצת לוזון מסתכסכת עם מרכז גמלא ברעננה בעקבות הפרת חוזה שכירות, כך נודע מדיווח לבורסה של לוזון. 

קראו עוד בכלכליסט:

רום גבס, חברה־בת של קבוצת לוזון, מתכוונת להעביר את משרדיה ממרכז גמלא ברעננה לבניין משרדים בגני תקווה ב־1 בינואר 2022, בזמן שחוזה השכירות תקף עד יוני 2024 ואינו ניתן לביטול. על פי החוזה, גמלא זכאית לתשלום דמי השכירות של 5.3 מיליון שקל עד תום התקופה, 78 שקל למ”ר לחודש. 

בניין המשרדים בגני תקווה נמצא בבעלות בעל השליטה בחברה עמוס לוזון, שותפו עופר כדורי, שמשמש גם דירקטור בקבוצת לוזון, ושותף  נוסף. המעבר יניב ללוזון ושותפיו הכנסה שנתית של 919 אלף שקל, 50 שקל למ”ר לחודש.  


עמוס לוזון, עמית שעל עמוס לוזון | עמית שעל עמוס לוזון, עמית שעל


רום גבס פנתה לגמלא בבקשה להפחית את דמי השכירות בטענה כי הם גבוהים מהמקובל בשוק. בקשתה לא נענתה, ובאוקטובר 2020 הפסיקה לשלם דמי שכירות באופן חד־צדדי. בינואר השנה גמלא חילטה ערבויות של רום גבס בסכום של 1.1 מיליון שקל, ששימשו ביטחונות לדמי שכירות של חצי שנה. באוקטובר השנה רום גבס שילמה את דמי השכירות לתקופה שבין אוקטובר 2020 לדצמבר 2021 בקיזוז הערבויות. במקביל הצדדים פנו להליך גישור שמתנהל כעת.

ועדת הביקורת של לוזון הציבה למעבר לבניין של לוזון: השלמת הליך הגישור ואיתור שוכר חלופי לגמלא. בחברה מעריכים שהשוכר החדש ישלם פחות ממה שרום גבס מחויבת, כך שיהיה הפרש שגמלא עשויה לדרוש.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות