אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיום של ברקת לחברות המזון לא עבד שר הכלכלה ניר ברקת. החברות לא התרגשו מה"ביוש הרגולטורי" | צילום: דנה קופל , אוראל כהן

האיום של ברקת לחברות המזון לא עבד

חברות המזון סירבו לאולטימטום לבטל התייקרויות, וכעת ברקת מנסה לרקום דיל במסגרתו יוותר על דרישת הנתונים

12.02.2024, 06:02 | נורית קדוש

האולטימטום שהציב שר הכלכלה ניר ברקת לחברות המזון הוארך כדי לאפשר לו לרקום דיל הנוגע גם לדרישת הנתונים החריגה שהובילה אותן לעתור נגדו לבג"ץ. סירובן של חברות המזון להיענות לדרישת שר הכלכלה ניר ברקת לבטל את העלאות המחירים הוביל לדחיית מועד פקיעת האוטימטום שהציב להן משבת בצהריים למחר זאת "כדי למצות את הדיונים ולהגיע להסכמות", לשון הודעת ברקת.

לדברי גורמים בענף, מרגע שברקת הבין שאין בכוונת החברות הגדולות, ובראשן שטראוס ושסטוביץ, למשוך את המחירונים החדשים שכבר נכנסו לתוקף, הוא פועל לרקום עסקת חבילה במסגרתה יתחייבו החברות שלא להעלות מחירים עד אחרי יום העצמאות, לא לייקר שוב מוצרים שהתייקרו ולהעמיק מבצעי הוזלות לפסח, ובתמורה הוא יוותר על דרישת הנתונים החריגה שביקש מהן בשנה שעברה.

בדיון בעתירה נגד דרישת הנתונים שהתקיים אתמול לא הושגו הסכמות בנוגע למתווה זה, והוחלט לתת ארכה כדי להגיע להבנות עם עוד חברות.

באולטימטום שהציב ברקת ביום חמישי האחרון ל־15 החברות שהודיעו על העלאות מחירים נקבע כי עליהן להודיע לו בתוך 72 שעות על הסכמתן לביטול ההתייקרויות, אחרת יפעל נגדן במתכונת של "ביוש רגולטורי", במסגרתו יפרסם רשימה שחורה של חברות שתוצג לציבור לצד הסברה.

תגיות