אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר? לא אצל סיסקו: תגדיל את הוצאות התפעול במיליארד דולר בשנה הקרובה צ'אק רובינס מנכ"ל סיסקו העולמית | צילום: בלומברג

משבר? לא אצל סיסקו: תגדיל את הוצאות התפעול במיליארד דולר בשנה הקרובה

על פי דיווחים, מנכ"ל החברה, צ'אק רובינס, מתכוון להגדיל את הוצאות התפעול בניסיון למנוע זליגה של "מוחות" מהחברה לשוק ולמתחרים. התוכנית של ההנהלה היא להגדיל את משכורת הבסיס באופן רוחבי ולקצץ בבונוסים. המהלך של רובינס צפוי להשפיע גם על פעילות החברה בישראל

23.08.2022, 18:37 | רפאל קאהאן

סיסקו תגדיל את הוצאות התפעול שלה בכמיליארד דולר ב-12 החודשים הקרובים מתוך כוונה לשמר עובדים. על פי דיווח של The Information מנכ''ל החברה, צ'אק רובינס, העביר מזכר לבכירים ומנהלים בו פירט את המהלך. על פי הערכות מדובר בניסיון למנוע זליגה של "מוחות" מהחברה לשוק ולמתחרים - בין היתר על ידי הגדלת השכר - זאת בשביל לתת משקל נגד לירידת הערך של אופציות ומניות חסומות. "אם רובינס לא היה עושה זאת, הוא היה מקבע הלכה למעשה צמצום של מצבת העובדים", כתב בטוויטר האנליסט דארה אובסנג'ו.

על פי הפרסום שהתבסס על מקור פנימי בחברה, דבריו של רובינס נאמרו לאחר פרסום הדו"ח הרבעוני האחרון של החברה שהיכה את תחזיות וול סטריט ואף הגדיל את צפי ההכנסות לשנה הקרובה ב-4% עד 6%. עם זאת רובינס גם אמר לעובדים שהוא יקצץ בבונוס שהחברה מעניקה על עמידה ביעדים לשנת 2022 בכ-15%. החברה תשלם רק 84% מהם זאת בניגוד ל-98% בממוצע בעשור האחרון. כלומר החברה מקצצת מצד אחד כדי להגדיל את המענקים באופן רוחבי גם לעובדים שלא מקבלים בונוסים.

הסיבות לכך נובעות בין היתר מהמרמור של העובדים מקיצוצי השכר האחרונים. התוכנית של הנהלת החברה היא להגדיל את משכורת הבסיס באופן רוחבי ולקצץ בבונוסים. סיסקו סבלה בשנה האחרונה מעזיבה גדלה והולכת של עובדים - 9% ב-2021 לעומת ממוצע של 6% בשנים קודמות. זאת בשל עזיבת עובדים לאמזון או למיקרוסופט, כך לפי בכירים בחברה. סיסקו נחשבת לאחת מחברות התקשורת הוותיקות בעולם האינטרנט והיא מספקת ציוד תקשורת נתונים כמו גם שירותי תמיכה, סייבר וניהול.

עם זאת לחברה יש תדמית אפרורית למדי והיא צריכה להיאבק על כישרונות. עובדים רבים מעדיפים לעזוב לחברות כגון גוגל או אפל, בעיקר אם יש להם יכולות נדרשות. תחום התקשורת הוא נישתי כמו הנדסת שבבים. מעטים אנשי ההייטק שמתמחים בתחומים האלה בניגוד לעולמות התוכנה והחומרה. בנוסף, מדובר בתחום שבו המשכורות נמוכות (יחסית) לעומת עולמות הביג טק. גם בישראל מדובר בתחום יחסית מוגדר ועם משכורות מעט יותר נמוכות בממוצע מאשר בתחומי התוכנה או בעולמות הסטארט-אפים.

המהלך של רובינס צפוי להשפיע גם על פעילות החברה בישראל. לא ברור אם העובדים בארץ יזכו לאותם שינויים במדיניות השכר, אך לשאלת כלכליסט, בסיסקו ישראל לא דחו על הסף את האפשרות הזו.

אורן שגיא מנכ''ל סיסקו ישראל אמר בתגובה: "חברת סיסקו צומחת בצורה עקבית ומשקיעה בטיפוח הון אנושי הן בשוק העולמי והן בשוק המקומי, על מנת להבטיח יתרון תחרותי ומובילות טכנולוגית. בשנתיים האחרונות רכשנו 3 חברות ישראליות בלמעלה מחצי מיליארד דולר - הכל כחלק מתכנית ההתפתחות של סיסקו כחברה טכנולוגית חדשנית ומובילה עולמית״.


תגיות