אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תואר ראשון בציוצים: מאסק מקים אוניברסיטה חדשה בטקסס אלון מאסק | צילום: Kirsty Wigglesworth | AP

תואר ראשון בציוצים: מאסק מקים אוניברסיטה חדשה בטקסס

המוסד, שמחפש כעת מנכ"ל, צפוי להתמקד בלימודי מדעים ומתמטיקה ויוקם בעזרת תרומה ראשונית של 100 מיליון דולר ממאסק. במחזור הראשון אמורים ללמוד 50 סטודנטים

14.12.2023, 12:22 | חדשות חוץ

אלון מאסק מתכוון להקים אוניברסיטה חדשה בעיר אוסטין בטקסס, כך לפי הצהרות מס שהוגשו עבור עמותת הצדקה שלו הנקראת The Foundation. מאסק עבר להתגורר בטקסס ב-2020, ושם נמצא גם מטה חברת החלל שלו ספייס איקס והוא אף העביר למדינה את מטה טסלה.

המוסד הלימודי החדש יוקם בעזרת השקעה ראשונית של 100 מיליון דולר מתנה ממאסק, והלימודים יתמקדו במקצועות המדעים, ההנדסה, הטכנולוגיה והמתמטיקה. התכנון הוא להתחיל מהקמת מוסד אקדמי, שיתפתח בהדרגה לכזה שיציע חינוך אקדמי ברמה הגבוהה ביותר, כך על פי הבקשה לפטור ממס שהוגשה למס ההכנסה האמריקאי והגיעה לידי בלומברג.

הבקשה הוגשה באוקטובר 2022 ואושרה במרץ האחרון. לפיה, האוניברסיטה תעסיק "סגל מנוסה" ותתבסס על חומר לימוד מסורתי, "לצד חוויות לימודיות כמו סימולציות, מקרי מבחן, פרויקטי תכנון ומעבדות".

מאסק הוא הבעלים של פלטפורמת המדיה החברתית X (טוויטר) שאותה רכש לפני כשנה ב-44 מיליארד דולר, וכן משמש כמנכ"ל של יצרנית המכוניות החשמליות טסלה, חברת חקר החלל ספייס איקס וניוראלינק.

זו לא הפעם הראשונה שמאסק מקים בית ספר או מביע רצון לפתוח אוניברסיטה. לפני כעשור הוא ייסד מוסד לימודי במטה של ספייס איקס בקליפורניה עבור חמשת ילדיו וילדים של עובדים נוספים בחברה. בית הספר עבר לטקסס ב-2020 ביחד עם המטה.

הציפייה היא למחזור ראשון של 50 סטודנטים. לפי בקשת המס, במוסד החדשים מחפשים מנכ"ל. מאסק העביר בשנה שעברה לקרן הצדקה שלו מניות של טסלה בשווי 2.2 מיליארד דולר, לצד תרומה של 100 מיליון דולר. הונו האישי של מאסק עומד על 220.8 מיליארד דולר והוא מדורג במקום הראשון בדירוג המיליארדרים של בלומברג.

מלבד האוניברסיטה המתוכננת של מאסק, באוסטין שוכן כבר הקמפטס המרכזי של אוניברסיטת טקסס. כמו כן, בשנה הבאה יפתח המחזור הראשון של אוניברסיטת אוסטין שיכלול כמאה סטודנטים. המוסד זכה לתמיכה מצד דמויות בולטות באקדמיה ובעולם הפיננסיים כמו ההיסטוריון ניל פרגוסון, שר האוצר לשעבר לארי סאמרס ומשקיע ההון סיכון ג'ו לונסדייל, וגייס כבר 200 מיליון דולר בתרומות פרטיות.

נציגיו של מאסק לא ענו לבקשה לקבלת תגובה.
תגיות