אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ספוטיפיי קורא לבריטניה להגביל את כוחן של ענקיות הטכנולוגיה דניאל אק מנכ"ל ספוטיפיי | רויטרס

מנכ"ל ספוטיפיי קורא לבריטניה להגביל את כוחן של ענקיות הטכנולוגיה

דניאל אק נפגש עם שרים בריטים כדי לקדם את חוק השווקים הדיגיטליים והתחרות שעלה לדיון בפרלמנט ויפקח על התחרות בשוק. "זה מטורף בעיניי שאפל וגוגל שולטות למעשה בגישה של יותר מ-4 מיליארד לקוחות לאינטרנט ברחבי העולם", אמר

02.10.2023, 10:57 | חדשות חוץ

מנכ"ל ספוטיפיי דניאל אק קרא לממשלת בריטניה לנצל את החירות שיש לה מכך שכבר אינה חברה באיחוד האירופי ולהעביר חוקים חדשים שיצמצמו את כוחן של חברות הטכנולוגיה הגדולות.

אק, מייסד שירות סטרימינג המוזיקה, נפגש עם שרים בממשלה הבריטית כדי לקדם את הצעת חוק השווקים הדיגיטליים והתחרות, שעלתה לדיון בפרלמנט. החוק המוצע יפקח על התחרות בשווקים הדיגיטליים, ויכלול כללים חדשים כדי לאזן בין ענקיות הטכנולוגיה וסטארטאפים קטנים יותר. החוק יאפשר גם לרגולטורים להגביל את כוחן של החברות הגדולות.

בריאיון לפייננשל טיימס אמר אק "בריטניה יכולה לפעול בזריזות ולהציג מנהיגות". לטענתו, פלטפורמות דיגיטליות כמו אפל מונעות מספוטיפיי להתקדם. "זה מטורף בעיניי ששתי חברות (אפל וגוגל) שולטות למעשה בגישה של יותר מ-4 מיליארד לקוחות לאינטרנט ברחבי העולם. מעבר לכך שהן מכתיבות את החוקים, הן גם מתחרות ישירות בספקים". לכן הוא מאמין שהחקיקה הבריטית צריכה לוודא "שאם אתה רוצה להיות שופט במשחק, אתה לא יכול להיות גם שחקן" בשוק הדיגיטלי.

באפל סרבו להגיב על דבריו של אק. דובר של הממשלה הבריטית מסר כי החוק "יפתח גל חדש של חדשנות" ויעניק לרשויות ההגבלים העסקיים "כלים חדשים לוודא שהשווקים הדיגיטליים תחרותיים וחדשניים ככל האפשר".

בריאיון התייחס אק גם לבינה מלאכותית. לדבריו, הפיתוח של הטכנולוגיה הוא "חשוב ביותר" אך בו בזמן מעלה חששות לכך שהרגולציות הנוכחיות יהפכו במהירות ללא רלוונטיות בשל המהירות בה הטכנולוגיה משתנה. "זה פחות או יותר מתפתח בזמן אמת. היכולות של AI מלפני שישה חודשים לא יהיו דומות למה שיהיו עוד שנה או שנתיים מעכשיו", הוסיף. מוקדם יותר השנה הסירה ספוטיפיי עשרות אלפי שירים מהפלטפורמה שנוצרו בידי בינה מלאכותית.תגיות