אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווחים: ארגנטינה צפויה להעלות את הריבית ל-97% מול האינפלציה הגואה והפסו הקורס קניות בארגנטינה | צילום: REUTERS/Agustin Marcarian

דיווחים: ארגנטינה צפויה להעלות את הריבית ל-97% מול האינפלציה הגואה והפסו הקורס

ממשלת ארגנטינה תבצע שורת צעדים כלכליים בניסיון לבלום את האינפלציה שהגיעה ל-109% - רמתה הגבוהה ביותר מאז 1991; משרד הכלכלה הודיע שיעלה את הריבית כבר היום, אך לא מסר פרטים

15.05.2023, 11:25 | חדשות חוץ

ממשלת ארגנטינה הכריזה על שורה של צעדים כלכליים חדשים שמטרתם לבלום את האינפלציה המאמירה ולתמוך בפסו המתרסק.

בסוכנות הידיעות רויטרס דיווחו כי הצעדים כוללים העלאות ריבית, התערבויות בשוקי המט"ח והאצת הסכמי פריסת חובות עם הנושים. המדינה חווה את המשבר הכלכלי החמור ביותר מזה שני עשורים.

בהצהרה שפרסם משרד הכלכלה נאמר כי הבנק המרכזי יעלה את הריבית. לא נמסרו פרטים מעבר לכך, אך על פי הדיווחים צפויה קרוב לוודאי העלאה של 600 נקודות בסיס, כך שהריבית תעמוד על 97%. במשרד הכלכלה הדגישו כי העלאת הריבית תיכנס לתוקף כבר היום (ב').

בארגנטינה מנסים להוריד את האינפלציה, שטיפסה בחודש שעבר לשיעור שנתי של 109%, השיעור הגבוה ביותר מאז 1991. במקביל, במדינה מתמודדים עם ירידה בשווי המטבע המקומי והתכווצות עתודות המט"ח, המאיימים על מצבה הפיננסי של הממשלה. לפיכך, צעדי החירום יכללו גם הגברת ההתערבות בשוק המט"ח. שר הכלכלה סרחיו מאסה מסר עוד כי בכוונתו להאיץ את ההגעה להסכם עם קרן המטבע הבינלאומית שיזרים למדינה הון. הממשלה תכריז על צעדים נוספים בימים הקרובים, ביניהם לאפשר יבוא מזון בלי מכסים, זאת לראשונה במדינה הנחשבת ליצואנים תבואה מרכזית.

הממשלה בראשותו של הנשיא אלברטו פרננדס מעוניינת לשפר במהירות את המצב הכלכלי זאת לנוכח סקרי דעת הקהל המצביעים על ירידה בתמיכת הציבור. באוקטובר מתוכננות להתקיים בחירות כלליות במדינה. אולם, המאמצים לשפר את הכלכלה בעזרת התערבויות זמניות על מנת להימנע מצעדי צנע לפני הבחירות נקלעים לקשיים, בין השאר בשל בצורת חמורה שפגעה ביצוא החקלאות.


תגיות