אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל המלחמה: מועדי ביצוע ודיווחי מס יידחו בשלושה חודשים רשות המסים תל אביב |

בגלל המלחמה: מועדי ביצוע ודיווחי מס יידחו בשלושה חודשים

ועדת הכספים של הכנסת אישרה את הצעת החוק המסדירה הארכת המועדים - האישור כפוף להצבעת הכנסת במליאה. לפי ההצעה, מועדי סיום של תקופת דיווח החל מה-7 באוקטובר ועד ל-7 במרץ 2024 יידחו בשלושה חודשים

21.11.2023, 17:07 | עירית אבישר

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (ג') את הצעת החוק המסדירה הארכת מועדים ודחיית תקופות דיווח בהליכי מס בעקבות המלחמה. אישור הדחייה כפוף עדיין להצבעת הכנסת במליאה. לפי הצעת החוק, מועדי סיום של תקופת דיווח החל מה-7 באוקטובר ועד ל-7 במרץ 2024 יידחו לתקופה של שלושה חודשים.

הדחייה כוללת בין היתר את המועד האחרון לביצוע פעולות שונות הקבועות בחקיקת מס, קביעת שומה והגשת השגה על שומה במערכי המס השונים, הגשת בקשה להחזר מס, הגשת תביעה למענק עבודה ועוד. רשות המסים תפרסם בקרוב באתר האינטרנט את הרשימה המלאה של הפעולות ומועדי הדיווח שעליהם חלה הדחייה.

עוד נקבע בחוק כי שר האוצר רשאי להאריך בצו את התקופה בשלושה חודשים בכל פעם עקב המצב הביטחוני המיוחד, ובלבד שמשך ההארכה הכולל לא יעלה על תשעה חודשים. הארכת תוקפן של תקופות קצובות בזמן.

בדברי ההסבר למהלך מצוין כי בשל המצב החריג, ומכיוון שניהול המערכה מקשה על קיום שגרה רגילה ועל עמידה בזמנים הקבועים בחיקוק, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי, "יש צורך בקידום תיקון חקיקה זמני להארכת מועדים לעת הזו".

תגיות