אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 נפסל מינוי המועמד של מירי רגב למנכ"ל רשות שדות התעופה עופר מלכה ומירי רגב. המינוי נפסל | צילום: דוברות משרד התחבורה, ענר גרין, יואב דודקביץ

בלעדי

נפסל מינוי המועמד של מירי רגב למנכ"ל רשות שדות התעופה

הוועדה למינוי בכירים בחברות הממשלתיות פסלה את מינויו של עופר מלכה, שעליו המליצה רגב, בנימוק של אי עמידה בתנאי הסף

16.04.2024, 19:09 | צבי זרחיה

הוועדה למינוי בכירים ברשות החברות הממשלתיות פסלה הערב (ג') את מינויו של עופר מלכה למנכ"ל רשות שדות התעופה, בנימוק של אי עמידה בתנאי הסף. בראש הוועדה עומדת השופטת בדימוס שולמית דותן והיא דחתה את בקשתה של שרת התחבורה מירי רגב למנותו.

מלכה הוא איש מוסד בעברו שכיהן כמנכ"ל משרד התחבורה בקדנציה הקודמת של השרה רגב. בחודש שעבר המליצה השרה רגב למנותו לתפקיד, והמינוי אושר במליאת מועצת רשות שדות התעופה - אך מאז לא קודם.

לאחר אישור המינוי במועצה, התנועה לאיכות השלטון איימה לעתור נגד המינוי. התנועה פנתה לוועדת המינויים בראשות דותן ולשרה רגב בטענה שמלכה אינו עומד בתנאי הסף לתפקיד שכוללים ניסיון מוכח של חמש שנים לפחות בכהונה ציבורית בכירה או בתפקיד בכיר בתחום הניהול העסקי של תאגיד שמקיים פעילות בהיקף של חצי מיליארד שקל בשנה, לפחות.

"מצטיירת תמונה עגומה שמקימה חשש כבד לקיומם של השפעות פוליטיות על מינוי לתפקיד ניהולי בכיר בשירות הציבורי, עד כדי ניסיון למינוי פסול של מועמד שלא עומד בתנאי הסף שנקבעו למשרה נכתב בעתירה של התנועה.


תגיות