אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלומברג תרם מיליארד דולר והסטודנטים לרפואה בג'ונס הופקינס ילמדו בחינם מייקל בלומברג | צילום: CHARLY TRIBALLEAU/ AFP

בלומברג תרם מיליארד דולר והסטודנטים לרפואה בג'ונס הופקינס ילמדו בחינם

התרומה שהעניקה עמותת הצדקה של ראש עיריית ניו יורק לשעבר תאפשר לאוניברסיטה להציע לכשני שלישים מהסטודנטים לרפואה פטור מדמי הלימוד, שעומדים על 65 אלף דולר בשנה. הונו של בלומברג נאמד ב-106 מיליארד דולר. לדבריו, על אף שיש מחסור ברופאים בארה"ב דמי הלימוד נותרו גבוהים

09.07.2024, 12:06 | חדשות חוץ

אוניברסיטת ג'ונס הופקינס בארה"ב תציע למרבית הסטודנטים לרפואה פטור מדמי לימוד, זאת הודות לתרומה של מיליארד דולר מעמותת בלומברג של ראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג, כך לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל.

לפי הודעת האוניברסיטה, סטודנטים שהמשפחות שלהם מרוויחות פחות מ-300 אלף דולר בשנה יהיו זכאים לפטור מדמי לימוד החל מהסמסטר הקרוב. סטודנטים שהמשפחות שלהם מרוויחות עד 175 אלף דולר יהיו זכאים גם לכיסוי של הוצאות המחיה. באוניברסיטה מעריכה כי קרוב לשני שלישים מהסטודנטים יהיו זכאים לפחות לאחת מההטבות.

דמי הלימוד בבית הספר לרפואה בהופקינס עומדים על 65 אלף דולר בשנה. הונו של בלומברג מוערך ב-106.2 מיליארד דולר, שהופכים אותו לאיש ה-15 העשיר בעולם, כך לפי מגזין פורבס.

מהעמותה של בלומברג נמסר כי אף שבארה"ב יש מחסור ברופאים, עלות הלימודים גבוהה ביותר. "על ידי הורדת המכשולים הפיננסיים בתחומים החיוניים האלה, נוכל לאפשר ליותר סטודנטים לפתח את הקריירה שהם רוצים", אמר בלומברג. זו לא התרומה הראשונה של בלומברג לאוניברסיטה בה למד לתואר ראשון בהנדסה. ב-2018 הוא תרם 1.8 מיליארד דולר להופקינס כדי שיוכלו להעניק סיוע פיננסי נרחב יותר לסטודנטים לתואר ראשון. כולל התרומה הנוכחית, בלומברג תרם עד כה 4.55 מיליארד דולר לאוניברסיטה והפקולטה לבריאות הציבור קרויה על שמו.

"אוניברסיטת ג'ונס הופקינס היוותה חלק חשוב מחיי מאז ביקרתי בקמפוס לראשונה לפני חמישה עשורים", אמר בלומברג ב-2013 כשהעניק את התרומה הראשונה למוסד. " כל דולר שאני מעניק לאוניברסיטה הושקע כראוי בקידום המוסד ולא פחות חשוב, הכסף משמש לקידום סטודנטים שלא יכולים להרשות לעצמם לשלם את שכר הלימוד. לנתינה יש משמעות אך ורק אם היא משפרת את חייהם של אחרים ואני יודע שאין אף מוסד אחר היכול להשפיע לטובה במידה רבה באמצעות מחקר חדשני – בייחוד בתחום בריאות הציבור".

נשיא האוניברסיטה, רונלד דניאלס אמר כי הדיונים עם העמותה של בלומברג על התרומה נמשכו יותר משנה. לדבריו, בלומברג ביקש שישתמשו בכסף כדי לגייס את הסטודנטים הטובים והחכמים ביותר. "הקסם במתנה הזו הוא שהיא מפחיתה את ההשפעה חסרת הפרופורציה שתהיה לחובות העצומי הקשורים ללימודים גבוהים על הסטודנטים לאחר סיום הלימודים מבחינת ההתמחות שיבחרו או אפילו האזורים במדינה בהם יבחרו לעבוד", אמר דניאלס. עוד הוסיף כי בכוונת האוניברסיטה להשתמש בחלק מהתרומה גם כדי להרחיב את הסיוע הפיננסי לסטודנטים לסיעוד.

בלומברג ידוע בעבודות הנדבנות שלו. כך, לאחר מתקפת החמאס בשבעה באוקטובר תרם 44 מיליון דולר למגן דוד אדום. "חשוב להראות לעולם שאנחנו מאוחדים בגינוי של חמאס ומחוייבים להגן על הבריאות והביטחון של כלל הישראלים", אמר באותו זמן.


תגיות