אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חולון אישרה להפקדה: מתחם מגדלים של עד 65 קומות ברחוב יוספטל הדמיחה של מתחם יוספטל חולון | קרדיט הדמיות – ישר אדריכלים

חולון אישרה להפקדה: מתחם מגדלים של עד 65 קומות ברחוב יוספטל

תוכנית ההתחדשות העירונית מציעה הריסת מבני שיכון והקמת מתחם מגדלים ובו 1,190 יחידות דיור, 133 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ו-46 אלף מ"ר שטחים ציבוריים. מדובר בשטח בן 61 דונם בחיבור עם ציר איילון, תחנת הרכבת וקווי המטרו M1 ו-M3

14.04.2022, 12:24 | גיא נרדי

הוועדה המקומית חולון אישרה אמש (ד') להעביר להפקדה בוועדה המחוזית את תוכנית ההתחדשות העירונית של מרחב יוספטל בחולון.

קראו עוד בכלכליסט:

קשה להפריז בחשיבותה של תוכנית זו, שמציעה הקמת מרכז מטרופוליני חדש בדרום המטרופולין, באזור שהיה עד כה מתחם שיכונים ישנים ודי מוזנחים. שטחה של התוכנית הינו כ-61 דונם והוא גובל בנתיבי איילון ותחנת הרכבת יוספטל ממערב. בתחום התוכנית המוצעת, יצטלבו בעתיד קווי המטרו M1ו-M3 ותקום תחנה תת קרקעית משותפת.


הדמיה של מתחם יוספטל, קרדיט הדמיות – ישר אדריכלים הדמיה של מתחם יוספטל | קרדיט הדמיות – ישר אדריכלים הדמיה של מתחם יוספטל, קרדיט הדמיות – ישר אדריכלים


כיום קיימים במקום 11 מבני שיכון בני 4 קומות ובהם 350 יח"ד, מבנה בן 12 קומות ובו72 יח"ד ומבנה בן 5 קומות ובו 64 יח"ד. יש באזור גם מבני ציבור ושצ"פ. התוכנית החדשה, שעליה חתום האדריכל אבנר ישר, מציעה הקמת 1,190 יח"ד, 133,000 מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר וכ-46,000 מ"ר של שטחים ציבוריים.

התוכנית המקודמת כעת מחלקת את השטח לשני מתחמי משנה. במתחם שנמצא מדרום לרחוב יוספטל מוצעת בניית מגדל תעסוקה בגובה של 65 קומות על דופן ציר האיילון, בפינת הרחובות יוספטל ואילת יוקם מגדל נוסף בן 45 קומות בעירוב שימושים לתעסוקה ומגורים. בפנים המתחם יוקמו 2 מגדלי מגורים בני 35 כל אחד ומבנה בן 9 קומות. מבנים אלה ירוכזו סביב מערך שטחים פתוחים ובקומות התחתונות יוקמו שטחי ציבור מבונים בהתאם לדרישות הפרוגרמטיות של עיריית חולון.

במתחם שנמצא מצפון לרחוב יוספטל תרוכז הבנייה לאורך רחובות אילת ויוספטל. הבינוי לארוך הרחובות יהיה בינוי מלווה דופן בן 6 קומות ליצירת דופן עירונית מוגדרת וברורה. מעל קומות המסד מלוות הדופן יוקמו 3 מגדלים. בפינת הרחובות יוקם מגדל תעסוקה בן 40 קומות. ברחוב אילת יוקם מגדל מגורים בן 35 קומות וברחוב יוספטל יוקם מגדל מגורים בן 40 קומות.


הדמיה של מתחם יוספטל, קרדיט הדמיות – ישר אדריכלים הדמיה של מתחם יוספטל | קרדיט הדמיות – ישר אדריכלים הדמיה של מתחם יוספטל, קרדיט הדמיות – ישר אדריכלים


תמהיל הדירות יהיה מגוון ויכלול 20% יחידות דיור "קטנות", בשטח אשר אינו עולה על 65 מ"ר. 20% יחידות דיור "גדולות", בשטח ממוצע של 107 מ"ר ו-60% יחידות דיור "בינוניות", בשטח ממוצע של 92 מ"ר.

יש לציין ששטח התוכנית יחולק ל-4 מתחמי תכנון עצמאיים שיאפשרו את ביצוע התוכנית בכל אחד מהם באופן עצמאי, ללא תלות במתחם אחר. חלוקה זו תאפשר ביצוע של כלל התכנית באופן הדרגתי.

ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית, מוטי ששון: "המוקד המטרופוליני שיזמה עירית חולון במרחב יוספטל הינו מוקד עם חשיבות רבה לעיר ותושביה וקידומו מתאפשר הודות לגיבוש תוכנית המתאר, לאחר בחינה כוללת של צרכי העיר והמטרופולין, כושר הנשיאה של העיר והיעדים שהצבנו לעצמנו לחוסן עירוני. תושבי העיר יוכלו לגור ולבלות בסמיכות ישירה למקום מגוריהם וליהנות ממערכת תחבורה ציבורית יעילה".

תגיות