אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תנועות קלות במט"ח; הדולר על 3.70 שקלים, היורו על 3.98 מט"ח | צילום: שאטרסטוק

תנועות קלות במט"ח; הדולר על 3.70 שקלים, היורו על 3.98

בנק ישראל עדכן כי מכירת הדולרים הופסקה כמעט לחלוטין בנובמבר - לאחר שבאוקטובר מכר 8.2 מיליארד דולר; הדולר יורד ב-0.2% מול השקל, היורו נחלש ב-0.3%; בשווקים הגלובליים: בארה"ב ממתינים לדוח התעסוקה שיתפרסם מחר - ולהחלטת הריבית של הפד ברביעי

07.12.2023, 13:42 | מיקי גרינפלד

תנועות מתונות בשוק המט"ח המקומי, הדולר יורד ב-0.2% (ביחס ליציג אתמול) ונסחר סביב 3.70 שקלים, היורו יורד ב-0.3% ל-3.98 שקלים. בשוקי המט"ח הגלובליים, היורו עולה ב-0.2% ל-1.078 דולר.

ברקע למסחר - בנק ישראל עצר בנובמבר את מכירות הדולרים. לאחר שבתחילת המלחמה הודיע הבנק המרכזי על תוכנית למכירת 30 מיליארד דולר במטרה לחזק את השקל ואחרי שבאוקטובר מכר 8.2 מיליארד דולר - בנובמבר היקף המכירות עמד על 300 מיליון דולר בלבד.

אתמול אחה"צ אושר בקריאה ראשונה תקציב המדינה המתוקן ל-2023, ברוב של 62 חברי כנסת מול 53 מתנגדים - סכום כולל של 646 מיליארד שקל. התקציב יועבר עתה לוועדת הכספים להכנסה לקריאה שנייה ושלישית.

התקציב עודכן לצרכי המלחמה והעורף, אף שהוא כולל עדיין חלוקה של כספים קואליציוניים. שר הכלכלה ניר ברקת החרים את ההצבעה, שר הביטחון יואב גלנט התקזז עם ח"כ מהאופוזיציה - חברי המחנה הממלכתי בראשות השר בני גנץ התנגדו.

בשוקי המט"ח בעולם: היורו נחלש בחודש האחרון על רקע הציפייה הגוברת להורדת ריבית קרובה באירופה - לאחר שרשרת העלאות ריבית של הבנק האירופי.

המשקיעים מעניקים כעת 85% להורדת ריבית כבר בישיבת הבנק האירופי בחודש מרץ, לנוכח הירידה המהירה בשיעורי האינפלציה במדינות האיחוד (2.4% בנובמבר בקצב שנתי).

מושל הבנק הצרפתי פרנסואז וילרוי (Francois Villeroy de Galhau), החבר בהנהלת הבנק האירופי, אמר אתמול בראיון בצרפת כי ה"דיסאינפלציה מגיע מהר יותר ממה שחשבנו".

בארה"ב מצפים לדוח התעסוקה שיתפרסם מחר, ובעיקר להחלטת הריבית של הפד ברביעי הבא - ועוד קודם לכן לנתוני האינפלציה של נובמבר, שיתפרסמו בשלישי הבא.

לקראת דוח התעסוקה של נובמבר, הציפיות הן לעלייה חודשית של 0.3% בשכר הממוצע לשעת עבודה, לאחר עלייה של 0.2% באוקטובר. שיעור האבטלה צפוי להישאר ללא שינוי, על 3.9%.


תגיות