אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר מינויו של ספי זינגר ליו"ר רשות ניירות ערך יו"ר רשות ניירות ערך הבא עו"ד ספי זינגר | צילום: אוראל כהן

אושר מינויו של ספי זינגר ליו"ר רשות ניירות ערך

ועדת המינויים הודיעה בסוף השבוע להנהלת משרד האוצר על אישור החלטת השר סמוטריץ' בעניין המינוי. עו"ד זינגר שצפוי להיכנס לתפקיד עד לסוף החודש שימש בשנים האחרונות כשותף במחלקת חברות וניירות ערך במשרד הרצוג פוקס נאמן

06.08.2023, 09:33 | שקד גרין

ועדת המינויים אישרה את מינויו של עו״ד ספי זינגר ליו״ר הרשות לניירות ערך. הוועדה הודיעה במהלך סוף השבוע להנהלת משרד האוצר על אישור החלטתו של שר האוצר סמוטריץ׳ בדבר מינוי זינגר לתפקיד. טרם נקבע רשמית תאריך כניסתו לתפקיד, אך זינגר צפוי להיכנס לתפקיד עד לסוף החודש.

זינגר (44) מכהן כשותף במחלקת חברות וניירות ערך במשרד הרצוג פוקס נאמן, אליו הצטרף ב-2018. המינוי אושר על אף התנגדות היועץ המשפטי של משרד האוצר, עו"ד אסי מסינג, שטען שלזינגר אין את הכישורים המתאימים לתפקיד. אישור המינוי מגיע לאחר שבמשך ארבעה חודשים תפקדה הרשות ללא יו"ר, זאת לאחר סיום כהונתה של ענת גואטה באפריל האחרון.

באוצר מסרו כי במסגרת תפקידו "ליווה וייעץ לחברות ישראליות ורב לאומיות במגוון רחב של תחומים ובסוגיות מורכבות בדיני חברות וניירות ערך, ובין היתר טיפל במכירת גרעין השליטה של חברת פרטנר, הסדר החוב בקבוצת איי.די.בי, עסקות בינ"ל מורכבות וחוצות גבולות, מימון הפרטת נמל חיפה, עסקאות מסוג מרג'ין (Margin), עסקאות איגוח ועוד".


חברי ועדת המינויים שאישרו את ההחלטה הם השופטת בדימוס שלומית דותן, פרופ' אודי ניסן ואבי בלשניקוב.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ בירך על ההחלטה: "אני מבקש שוב לברך את עו"ד ספי זינגר בברכת הצלחה גדולה. אני מאמין מאד בספי וביכולות שהוא מביא איתו. הניסיון שלו הן בשוק הפרטי והן במגזר הציבורי בתחום הכלכלי ובתחום ניירות ערך בפרט, יחזקו מאד את הרשות לניירות ערך ואת הכלכלה הישראלית, ואני מודה לחברי וועדת המינויים על המלצתם לאשר את המינוי."

זינגר הועדף על ידי שר האוצר ומנכ"ל משרדו שלומי הייזלר, על פני מועמדים רבים אחרים בעלי רקורד רלבנטי, דוגמת המשנה ליועמ"ש מאיר לוין והיועמ"ש של הפניקס מני נאמן.

אילן פלטו, מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות, התייחס לאישור המינוי ואמר: "אנחנו מברכים על החלטת ועדת המינויים שאישרה סוף כל סוף את עו"ד ספי זינגר ליו"ר ברשות לניירות ערך. זוהי שעה קריטית לשוק ההון בישראל בשעה שהבורסה מתייבשת: בחודשים האחרונים היקף המסחר בשוק ההון הישראלי יורד, הנפקה של חברות חדשות בשוק ההון הישראלי נעצרה לחלוטין, וכל יום שעובר גורם לנזק כספי לחברות הציבוריות ולציבור המשקיעים. לעורך הדין זינגר אין לצערנו מאה ימים של חסד".

תגיות