אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מרוויחים מהזינוק של מניית טבע ב–2009: אלי הורביץ מימש מניות טבע בכ־14 מיליון דולר

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
ל - 4. ווידוי אישי
כעבודה לתואר שני,נבדק הנושא: מה רואה/מדמיינת אשה בפעם הראשונה שהיא רואה גבר. היו הרבה תשובות. כמו: מדמיינת אותו כחתן תחת החופה,איך הוא ייראה כשהם יהיו זקנים,איך הוריה יגיבו כשיראו אותו לראשונה וכו'.......התשובה הכי פופולרית היתה: "אני מדמיינת,איך יהיו הילדים המשותפים שלנו". לאחר שקראתי את תגובתך המלומדת רציתי לספר לך,שגם אם כדור הארץ ייחרב,ונישאר רק אתה ואני עלי אדמות....וכל ההמשכיות של המין האנושי תהיה תלויה בך ובי...גם אז לא לא אקיים איתך את המצווה......אוי לצאצאים של אחד כמוך !!!
כוסית על | 25.02.10
16.
ל-4: כמה שטויות. אתה ממש לא מבין את המהות של תרופות גנריות
טבע היא חברת תרופות "גנריות" וככזו היא מייצרת תרופות שהגנת הפטנט עליהם פגה (הגנת הפטנט מוגבלת בזמן). אין בזה שום דבר לא חוקי, להיפך - הרגולטור מעוניין שחברות כמו טבע ייצרו תרופות גנריות על מנת להוזיל את עלותן כדי שגם אתה ומשפחתך, בין היתר, תוכלו לרכוש אותן.
אחד | 24.02.10
15.
ל 8 הבורגונדי
עוד קשקשן או בכיין (או שניהם) למה דוקא זו "השאלה הצריכה להישאל"? למה שלא תשאל כמה כסף שילמה טבע (ואפילו הורביץ עצמו) לאוצר המדינה במשך כל השנים? אם בכלל טבע היא צרכנית גדולה של סיוע ממשלתי, המאזן שלה (מבחינת אוצר המדינה) הוא המרשים ביותר במשק. אם היה איזה פקיד או פוליטיקאי חכם שהשקיע כספי ציבור בטבע, מגיע לו צל"ש על כל דולר שהשקיע. איזה יריד של הבלים כאן, פשוט לא יאומן.
חרדל דיז'ון | 24.02.10
11.
ל 7 ...נוח לך במידע חלקי...
1. טבע נהניית גם מהגנה במדינות רבות ובכללן ישראל על המחיר. וכך... התחרות אינה תחרות. לדוגמא אקמול וטילנול עושים פעולה דומה, המחיר בארץ כמעט ללא תחרות הוא פי 10 לכל כדור. 2. המחיר של התרופות לציבור הרחב לתרופות מרשם נקבע ע"י קופות החולים ולא ע"י המפיץ. את ההנחה מקבלת הקופה תוך שהיא לא טורחת לגלגל אותו לצרכן, ולהוסיף חטא על פשע גם נוטה לתת את המחיר הישן לצורך חישוב בוועדת סל התרופות. ונשאלת השאלה, למה טבע לא מפרסמת ומפיצה את המחירים האמיתיים שמן הסתם יורדים כל שנה ? אני תוהה אם יש כאן שיתוף פעולה שלא לטובת הצרכן עם הקופות. רוצה עוד ? או שמספיק ? ד"א, תחליף את ישראל בהולנד ויש לך תסריט דומה.
שרון | 24.02.10
10.
ל - 6 הטיפשון הקטן עם הפה הגדול
כמה קל לזרוק בוץ וכמה שזה עלוב אלי הורביץ לא "העלים מס". בפרשה שאתה מדבר עליה כנראה, ושלא הבנת ממנה כלום כנראה בעלי ומנהלי טבע הקימו קונסטרוקציה עסקית לשיווק תרופות, אחרי הליך של פרהרולינג, שבו קיבלו חוות דעת מקדימה משלטונות המס כי הקונסטורקציה שלהם היא חוקית. רק לאחר מעשה התעורר מי שהתעורר (כנראה שרצה לעשות קצת כותרות ולבנות את עצמו, כי מה יותר עסיסי מלהיות זה שהכניס את אלי הורביץ לכלא) ותבע את המנהלים לדין. שורה תחתונה: בית המשפט פסק (אחרי משפט שבדק אותו בציציות וברשעות מיוחדת במינה) שאלי הורביץ זכאי. אבל ברור שמידיהם של טוקבקיסטים עלובי נפש שום דבר כבר לא יציל אותו
אליהו | 24.02.10
7.
ל-4 לפחות היית מבין קצת
קודם כל תרופות לא מוגנות ע"י זכויות יוצרים אלא ע"י פטנטים. דבר שני טבע היא יצרנית תרופות גנריות ומה שזה אומר זה שהיא לא מפתחת תרופות חדשות אלא מקבלת אישור לפיתוח ושיווק של תרופות שהגנת הפטנט עליהן שניתנה למי שפיתח אותן - הסתיימה. רוב התרופות שאתה רוכש מהרבה מאוד חברות תרופות בעולם הן תרופות גנריות ולא מקוריות. הרעיון של תרופה גנרית הוא לפתוח את השוק לתחרות ולהוזיל את מחירי התרופות- אז במקום לבוא בטענות ולקשקש דברים שאינך מבין בהם פשוט עדיף שתשתוק ותגיד תודה לחברות כמו טבע שמאפשרות לך לקנות תרופות במחירים נורמלים.
J | 24.02.10
4.
צריך גם לזכור איך טבע הגיעה לאן שהגיעה
באופן שיטתי"טבע" מייצרת תרופות שפותחו ע"י חברות תרופות אחרות, תוך הפרה בוטה של זכויות יוצרים . אין שום הבדל בין טבע לבין יצרן סיני שמעתיק חולצה של בנטו. לא שזה הופך את הענין לכשר, אבל היצרן הסיני לפחות מוכר את החולצה במחיר זול, מה שאי אפשר להגיד על "טבע".ן
רון | 24.02.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת