אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עוד מפעל בורח: שטראוס תעביר את ייצור תמי4 לסין

39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
חייבים להמשיך לעודד את מקהלת השמאל לעוד חרמות ונידויים ! עכשיו !
תבינו, זה מאוד פשוט: גם ככה לא קל לתעשיה. כל מה שצריך זה עוד נוצה לגב של הגמל. חרמות ונידויים רק מעודדים תעשיינים להעיף את הייצור לחו"ל. הם מחכים קצת ואז גם מעיפים את כל מה שנותר. אם אפשר למדינה שגם משלמים בה מינימום מס. זו התוצאה של השנאה העצמית המטורפת המוסווית באידיאולוגיה בגרוש. אל תדאגו. להם לא אכפת. הדרכונים בתוקף.
מגן דוד | 19.02.14
32.
לא צריך לדאוג
עוד שנה-שנתיים יקומו בסין מפעלים מתחרים, ש"במקרה" ייצרו את אותם המוצרים ש"שטראוס-מים" תייצר - והכל בחסות פקידי הממשל הסינים. ואם "שטראוס-מים" לא יבינו את הרמז, איזה פקיד יעשה "רפורמה" שכתוצאה ממנו יוטלו על שטראוס מגבלות קשות - דבר שייתר את כדאיות הייצור, וייגרום לשטראוס לחזור לארץ עם הזנב בין הרגליים. במקרה הזה, טוב שיש מתחרים בארץ, שיחזיקו מעמד אחרי שהפעילות הזאת של שטראוס תקרוס.
 | 18.02.14
31.
צריך לתת תמריצים אמיתיים לחברות שמעסיקות עובדים בישראל
כל פוליטיקאי בעשרים-שלושים שנה האחרונות מדבר הרבה לפני ועושה מעט (במקרה הטוב, כלום או הפוך מדבריו ברוב המקרים) למען האזרח הפשוט במדינה. ההגיון הכלכלי הבסיסי שצמיחה לא נמדדת בכמה חסכת בהוצאות אלא כמה ייצרת יותר, חומק פעם אחר פעם מכל שר בעל השפעה פיננסית על המשק בישראל. במקום לתמרץ באופן קיצוני את התעשיינים לייצר בישראל ולמכור בשולי רווח נמוכים בתוך המדינה, כל הממשלות עושות בדיוק את ההפך. נותנות הטבות במקומות הלא נכונים ושוללות אותן במקומות הלא נכונים. בשורה התחתונה, במקום שכולם יתעשרו, אלו שיש להם ברירות ימצאו את הדרך להרוויח וכל היתר ישלמו יותר. שטראוס לא ייפגעו. אולי לא ירוויחו באותה מידה, או אולי דווקא כן, אבל בכל מקרה ישרדו. בכל מקרה, גורלם של האנשים הקטנים, הכושים שעשו את שלהם, בכלל לא מעניין אותם. היום זו שטראוס, מחר זו חברת ענק אחרת, והזיכרון הציבורי חולף ומשתנה יחד עם העליהום כגלים בים.
שלום | 18.02.14
29.
לכל אלה שקוראים להחרים את שטראוס
אנחנו היהודים אוהבים שהמוצרים יהיו זולים ולא אוהבים שהעבודה עוברת לסין.אז תבינו.זה המחיר.הכל החל במחאת הקוטז'.מצד אחד מצפים ששטראוס תוריד מחירים ומצד שני שלא יפטרו עובדים....זו המחאה הדבילית הזו דפקה אותנו העובדים הפשוטים.פשוט כך
 | 18.02.14
28.
כשהממשלה ובנק ישראל נלחמים ביצואנים לא נותר אלא להוציא מכאן את המפעלים.
עם שקל כל כך חזק ומתחזק כל תעשיין יצואן מחפש פתרונות של יצור בחו"ל. התעשיינים מזהירים כבר למעלה משנה שהשקל החזק יסגור כאן מפעלים, ברור שחלקם ינדוד לחו"ל. הנה זה קורה מול עינינו והמגמה תלך ותתחזק. אני משוכנע שאילו שער השקל היה 3.8 לדולר היו אלפי ואף עשרות אלפי משרות ניצלות. שתבוא נגידת בנק ישראל ושר האוצר ויסבירו איך , לתפיסתם, הריבית הגבוהה של בנק ישראל והשקל החזק מביאים למשק הישראלי ברכה. כל הסיפורים על בועת הנדל"ן והשפעת שער הריבית על גובה מחירי הדיור הם עורבה פרח. אילו שר האוצר וראש הממשלה היו רוצים להתמודד עם מחירי הנדל"ן יש בידם לא מעט מקלות וגזרים אחרים כדי למצוא מענה לבעיה זאת.
ניר עמעד - תעשיין | 18.02.14
26.
השילטון במדינת ישראל אשם.
מדוע הכל מופרט ונמכר לחברות מחוץ למדינה? ראשי שילטון אוהבי בצע מפריטים את כל מה ששייך לנו, אזרחי מדינת ישראל, ומוכרים לחברות חוץ. החמדנות והנהנתנות שהממשל מחדיר לציבור, גורם לחברות למכור עצמם לכל המרבה במחיר בלי להתחשב בצרכי הארץ והתושבים. אם כולנו נפסיק לקנות מוצרים של חברה שמכרה את עצמה, אולי חברות אחרות ישארו בארץ. גם היכן הרגולטור? מדוע מרשים לחברות זרות להשתלט על התעשיה הישראלית? צים, תנובה, אמקור, אלקטרה וכדומה, הם דוגמא לתאוות כסף עכשווי. מזל שצהל עדיין לא עומד למכירה. אך מה יהיה בעתיד של התעשיה הצבאית, רפאל, הכור האטומי? האם גם הם יופרטו וימחרו לכל המרבה במחיר?
 | 18.02.14
21.
אני מציע לא לרכוש תמי 4. אולי שהסינים ירכשו את המכשירים
חברה שמוציאה את הייצור שלה מהארץ לטובת הגדלת שורת הרווח שלה, ע"ח העובדים והמשפחות שלה, צריכה להבין שיש לזה מחיר. אם שטראוס מוציאה את הייצור לסין אז שהסינים ירכשו. אנחנו נרכוש מוצר מתחרה או שפשוט נפתח את הברז ונמלא כוס מים ונשתה. שתו מים. הכי טוב, מים!
אנטולי | 18.02.14
17.
במקום להתבכיין תתחילו באמת להמנע מלהעמיס על עצמכם רכוש עודף ומוצרי מזון מיותרים
שתו מי ברז אכלו בבית אוכל מבושל טרי והאריכו ימים...מוצרי חלב טובים ליונקים בגיל יניקה, קוקה קולה תשאירו לאמריקאים הנפוחים. רוב המגיבים כאן מסיימים לכתוב את התגובה וכפרס ניגשים למקרר לתדלק משהו...של תנובה או שטראוס או עילית...
עוד בכיין | 18.02.14
16.
שוק כל כך ריכוזי ... אין לצרכן אפשרות בחירה אמיתית
אתמול הייתה כתבה על תנובה - ומגיבים כתבו "לא נקנה תנובה" היום יש כתבה על שטראוס וכותבים "לא נקרה שטראוס" בפועל , המשק שלנו ריכוזי והיצרנים הגדולים מקבלים הגנה בחסות המדינה - הגנות שנועדו להגן על חקלאים במציאות של עשרות שנים אחורה. מכסים גבוהים מאד שנועדו לחסל יבוא .. ובמקום לבטל את המכסים האלו - מכניסים שמנת מתוקה לפיקוח. כמה שזה נמאס ולא מובן למה שר האוצר לא עושה מעשה ופשוט פותח את השווקים האלו ליבוא ?
חח | 18.02.14
13.
אתם יודעים מה? אם המחיר לצרכן ירד, אז נניח...
אבל שטראוס החזירית רק מנסה להוריד עלויות ייצור, על מנת להרוויח יותר. שקל מהחיסכון הזה לא יתגלגל לצרכן. הדבר היחיד שיתגלגל לצרכן יהיה אחוז התקלות הגבוה יותר. מכיר את הסינים, כל חודש "יפספסו" עוד בורג, רק בשביל לחסוך, כל עוד המוצר עובד מבחינתם, הבורג היה מיותר! ותחשבו על זה.
אריק | 18.02.14
11.
אני לא מבין איך אבירי הליברליזם ממשיכים לכנות את הארגונים האלה
מנועי הכלכלה. הם פה רק כדי להגדיל רווחים הרי. אם טוב להם בסין, הם הולכים לסין, אז למה אנחנו צריכים לסבסד מכיסנו את ההטבות המפליגות שהם מקבלים?! הרי כל העלייה במע"מ, בלו, מס הכנסה וכל קיצוץ קצבאות נועד כדי לכסות את הגירעון הממשלתי שנובע מהפטורים ומההטבות שהם מקבלים!
 | 18.02.14
10.
אפשר לחשוב שהם לא מרוויחים פה מספיק
בשביל 2600 שקלים למכשיר ועוד כמה מנורות UV (שבטח עולים יותר קרוב ל200 שקל ליצר), הם יכולים להשאיר את הייצור בארץ ולא לנסות להרוויח עוד שקל וחצי על חשבון הישראלים. חוצמזה, אפילו בארה"ב מפסיקים עם יצוא העבודה ויצור על אדמת המדינה. מה הם לא למדו כלום?
uh | 18.02.14
7.
מכתב פתוח לשר האוצר מר יאיר לפיד ושר התמ"ת מר נפתלי בנט
שלום רב, המגמה של הוצאת קווי ייצור מישראל לסין היא בכייה לדורות. התקדים עליו אני מתבסס הוא ארה"ב שעד לפני כמה עשרות שנים הייתה עצמאית מבחינה כלכלית וייצרה את כל המוצרים בעצמה החל מסיכה וכלה בנושאת מטוסים. יש להשית על חברות המוציאות קווי ייצור מישראל עונש כבד ובהם שלילה של מענקים, תשלום מס מוגדל והפיכת החברה ללא ישראלית בכל היבט שלילי הניתן על פי דין. המשך מגמה זו, עלולה להיות הרסנית לישראל בטווח הארוך. בברכה, י.י - אזרח מודאג
אזרח | 18.02.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת